ביטוח אחריות מקצועית – צעד עסקי חכם

רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית היא צעד עסקי נבון ואף הכרחי לבעל מקצוע חופשי ולמנהל או בעלים של חברה המעוניין להגן על נכסי החברה ונכסיו הפרטיים. מה צריך לדעת על פוליסה זו? להלן המדריך המלא שלנו.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח בגדר חובה לכל בעלי המקצועות החופשיים. גם אם אתם משתדלים מאוד לבצע את עבודתכם כהלכה ופועלים מתוך רצון כן למען טובת הלקוח, עדיין טעויות יכולות לקרות. אתם או אדם מטעמכם יכולים בטעות לגרום לנזק בתום לב לאדם אחר. הטעות יכול לנבוע משלל גורמים, כגון: מחדל, רשלנות, טעות או השמטה שגרמה נזק ללקוח או לכל גורם אחר.

במקרה זה, בו נגרם נזק ללקוח או לצד ג', קיימת אפשרות בסבירות גבוהה ביותר שהלקוח ו/או כל אדם אחר שנפגע יפנה לבעל המקצוע ו/או לחברה בדרישה לפצות אותו בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מהטעות. ביטוח אחריות מקצועית מעניקה הגנה מפני אותם תביעות.

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית?

מדי שנה מוגשות תביעות רבות בגין נזקים שנגרמו עקב טעויות בתום לב או התנהלות רשלנית של בעלי עסקים ועובדיהם. לכן חשוב לעשות הכול כדי שיהיה לכם כיסוי מתאים, כדי שלא תיגררו להוצאות כבדות.

אפשר לומר שזהו מוצר ביטוחי חשוב ביותר ואסור לאף בעל מקצוע לוותר עליו מ-3 סיבות עיקריות:

1) טעויות תמיד קורות – במסגרת עבודה מאומצת, המתבצעת תחת לחץ של זמנים ומשימות מרובות, פעמים לא מעטות בעל מקצוע בכל תחום עלול לבצע שגיאה שבעקבותיה יגרם נזק ללקוח ו/או לכל גורם אחר. לכן, לעריכת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית חשיבות רבה.

2) תביעות כלפי בעלי מקצוע וחברות הן נפוצות – כאשר אלה מוגשות הן לעיתים קרובות נושאות בעלויות כספיות משמעותיות הן מבחינת גובה הסכום הנדרש בתביעה והן מבחינת העלויות המשפטיות הרבות הכרוכות כיום בניהול ההגנה המשפטית. מדובר על סכומים שיכולים להגיע בקלות לכמה מאות אלפי שקלים ואף יותר.

3) דרישה של השוק – גופים רבים המזמינים עבודה מבעלי מקצוע בתחומים שונים ומגוונים דורשים מבעלי המקצוע להציג בפניהם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המעניקה הגנה ביטוחית בסכום ראוי לנזק מירבי שעלול להיגרם מטעות במעשה או השמטה בתום לב של בעל המקצוע.

מה מכסה ביטוח מקצועי?

ביטוח אחריות מקצועית מכיל בתוכו שני אלמנטים עיקריים:

  • כיסוי כספי מפני תביעות רשלנות מקצועית – הפיצויים שבתי המשפט קובעים במקרים של רשלנות יכולים לגרור אתכם להוצאות כבדות מאוד. לכן, כל חברות הביטוח מציעות פוליסות עם גבולות אחריות של מאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך.
  • כיסוי הגנה משפטית – הגנה משפטית היא עסק יקר לא פחות מסכום הפיצויים שייתכן מאוד שתאלצו לשלם לתובעים. הסנגור שלכם יצטרך להוכיח שנהגתם בתום לב וללא כוונת זדון וטעות אנוש היא זו שהובילה להתנהלות רשלנית שפגעה בתובע. בהעדר ביטוח מתאים תאלצו לשלם לעורך דין כמה אלפי עם לא עשרות אלפי שקלים.

חברות מסוימות אף מאפשרות לכלול הרחבות לביטוח מקצועי, כגון: ביטול השתתפות עצמית, תוקף הפוליסה לאחר סיום העבודה ועוד.

למה מתחייבת חברת הביטוח במסגרת הפוליסה?

חברת הביטוח מתחייבת לשלם לתובע את הסכום שיקבע על ידי בית המשפט או באמצעות פשרה מוסכמת ובתנאי שסכום זה אינו גבוה יותר מגבולות האחריות שנקבעו בפוליסה בהתאם לבקשת המבוטח בעת ההצטרפות לביטוח. כמו כן החברה מתחייבת לשאת בכל ההוצאות הסבירות הכרוכות בניהול הליכים משפטיים בעינינו עד לערכאה הסופית.

שימו לב, במקרה בו נקבע שהמבוטח צריך לשלם פיצוי הגבוה מגבולות האחריות המרביים בפוליסה שלו עליו לשאת בהפרש באופן עצמאי.

באילו מקרים תופעל פוליסת ביטוח אחריות מקצועית?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית תופעל במקרים שבמסגרתם צד ג' (בין אם מדובר בלקוח ובין אם מדובר בכל אדם אחר) יגיש תביעת נזיקין בגין נזק לרכוש או לגוף שלטענתו נגרמה לו עקב רשלנותו של בעל המקצוע הרלבנטי.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

לשאול כמה עולה ביטוח מסוים זו בהחלט שאלה לגיטימית, אך ניתן להשוות את השאלה הזו לשאלה כמה עולה דירה. בשני המקרים ישנם פרמטרים רבים שיכולים להשפיע על המחיר לכאן או לכאן. אם בדירה ישפיעו עליה פרמטרים כמו מספר החדרים, כמה שנים היא קיימה, איזו קומה היא, באיזה אזור וכו', הרי שבמקרה של ביטוח רשלנות, ישפיעו פרמטרים כגון ותק, סוג מקצוע, כמות עובדים ולקוחות, מידת הסיכון הכרוכה בתחום, גובה הכיסוי המבוקש ועוד. לכן, חשוב לא לבחור בעצמכם פוליסה רק על סמך המחיר שלה, כי ייתכן שברגע האמת תגלו שהיא לא מכסה אתכם כמו שצריך. בגדול אפשר לומר שטווח המחירים נע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים בשנה.

5 דגשים חשובים: מה מומלץ לבדוק לפני רכישת פוליסה?

הצעד החשוב ביותר הוא שעליכם לעשות הוא לפנות לסוכן או סוכנות ביטוח המתמחה בביטוח אחריות מקצועית. לצעד יש יתרונות רבים, למשל:

  • השוואת מחירים נוחה, קלה ופשוטה לחיסכון משמעותי – סוכנים מקצועיים יוכלו לערוך עבורכם השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות. כמו בכל ביטוח, מדובר בעניין חשוב ביותר, שכן השוואה נכונה יכולה לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה.
  • אפיון והתאמה אישית – קיים צורך בביצוע איפיון והתאמה של הפוליסה למבוטח בהתאם לתחום עיסוקו ופעילותו הייחודית שעשויה להיות דומה לבעלי מקצוע אחרים, אך לא זהה. לכן רק סוכנים שמתמצאים היטב בתחום יוכלו לבצע התאמה מושלמת בין הצורך הייחודי שלכם לבין הפוליסה.

    חשוב לדעת: חברות ביטוח מסוימות מציעות חבילות ביטוח ייעודיות לביטוח אחריות מקצועית למקצועות יחודיים לדוגמה, חברת הביטוח איילון מציעה ביטוח אחריות מקצועית מורחב כולל הרחבות רבות ומגוונות לענפי ההנדסה והאדריכלות. חברות ביטוח אחרות בחרו בבעלי מקצוע אחרים ומציעות פוליסות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים, לחברות הייטק ולבעלי מקצועות חופשיים רבים ומגוונים- בידקו אם קיימת חבילת ביטוח ייעודית למקצוע בו אתם עוסקים.
  • מענה מקצועי לאורך כל הדרך – אצל הרבה בעלי מקצוע מתעוררות באופן טבעי שאלות ותהיות לפני רכישת ביטוח, ובעיקר בעת מילוי הניירת. סוכנים מנוסים יוכלו לספק מענה ברור ומדויק לשאלות שצפות, כולל שאלות המופיעות בטופס ההצעה בעת ההצטרפות לביטוח.
  • טיפול מדויק והתנהלות נכונה – סוכנים ותיקים מכירים היטב את חברות הביטוח ויכולים מבעוד מועד לפתור מחלוקות שעלולות לצוץ בעתיד, תוך ציון פעילויות ייחודיות באופן מפורש לפוליסה.

לסיכום – כדאי שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית

אנו ממליצים לכל בעל עסק בענף השירותים לרכוש הגנה כלכלית ראויה למקרים בהן תוגש כלפיו תביעה בטענה לרשלנותו המקצועית – בין אם הטעות יתבררו כנכונות ובין אם לאו, שכן – גם בירור הטענות של הלקוח או צד ג' כרוך בהוצאה כלכלית משמעותית עקב העליות המשמעותיות הכרוכות בניהול הליכים משפטיים בישראל. רכישת ביטוח אחריות מקצועית מעניקה בנוסף תחושת ביטחון שקט נפשי לבעל המקצוע ומאפשרת לו להתנהל באופן בטוח יותר במהלך עבודתו השוטפת.

נשמח לסייע לכם בהתאמת הביטוח המושלם עבורכם. אנו מעמידים לשירותכם נבחרת של סוכני ביטוח מהשורה הראשונה שמצד אחד מכירים את צורכיכם לעומק, ומצד שני עובדים עם חברות הביטוח המובילות בתחום כבר שנים. צרו איתנו קשר ונעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי, תוך ליווי אישי ויחס חם.

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

לא הרבה מודעים לכך, אבל גם להיות תזונאית או דיאטנית כרוך לפעמים בסיכונים, כגון תביעה בגין רשלנות מקצועית. אם אין לך ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית, את עלולה למצוא את עצמך בבעיה גדולה. אז מה הכיסוי הזה מכסה בכלל ולמה חשוב שיהיה לך אותו?

קרא עוד »
שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן