למה ביטוח אחריות מקצועית כל כך חשוב למעסיקים?

אם אתם עצמאים, מנהלים עסק ומעסיקים עובדים חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית. למה זה ביטוח כל כך חשוב לעסק עם עובדים? כי גם העובדים הכי מקצועיים ומנוסים שיש עלולים לטעות, לגרום נזק ללקוח ובסופו של דבר להוביל אתכם למצב של פשיטת רגל. רק עם ביטוח מקצועי תוכלו להימנע מהמצב הזה.

יותר עובדים = יותר סיכוי לתביעת רשלנות

ככל שהעסק שלכם גדול יותר, סביר להניח שיש לכם פעילות עסקית גדולה יותר, ולכן אתם זקוקים ליותר ידיים עובדות. אלא שמה לעשות? ככך שיש יותר עובדים קיים סיכוי רב יותר לטעויות. לא מתוך כוונה רעה, לגמרי מתום לב. אבל זה לא משנה. טעויות גורמות במקרים מסוימים לנזקים עצומים ללקוחות שלכם, ואותם לא מעניין אם מדובר בטעות אנוש פשוטה או בטעות שנעשתה בזדון.

כיום אנחנו חיים בעידן שבו הלקוחות מודעים היטב לזכויות שלהם. אם הם לא מרוצים מהשירות או מהמוצר שהם קיבלו, הם עלולים לתבוע את מי שסיפק להם אותו – העסק שלכם. תביעות רשלנות הם לא עניין פשוט וקל. לרוב מדובר בתביעות ארוכות ומייגעות שדורשות הרבה זמן וכסף, וזה עוד לפני שכתבתנו מילה על פיצויים לתובע. כל תביעה כזו בעלת פוטנציאל להסתיים בכך שאתם צריכים לשלם לתובע הרבה מאוד כסף. כמה הרבה? לפעמים הסכומים מגיעים אפילו למיליונים.

הדרך היחידה כיום להתגונן מפני תביעת רשלנות היא באמצעות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. כל מי שיש את הפוליסה בידיו יכול פשוט לפנות אל חברת הביטוח שלו ולהפעיל אותה, כדי שהחברה תטפל בכל ההוצאות המשפטיות (כמובן בהתאם לתנאים וגבול האחריות), לרבות תשלום הפיצויים. פוליסה כזו היא חשובה מאין כמותה, והחדשות הטובות הן שהיא מכסה גם טעויות שהעובדים שלכם ביצעו שגרמו לנזק שהוביל לתביעת רשלנות, כל עוד לא מדובר במעשים שבוצעו בזדון, בכוונה תחילה או בעבירות פליליות ובמעשים בלתי חוקיים.

החוק אוסר לנכות את הנזק משכר העובד, אפילו אם הוא אשם

שימו לב כי לפי סעיף 25 לחוג הגנת שכר העובדים. ישנם ניסויים מסוימים שניתן לנכות משכר העובד, אך פיצוי על נזק שגרם עובד אינו נכלל במסגרת רשימה זו. לכן לא ניתן לנכות את הנזק משכר העובד, לפי חוק.

החוק במדינת ישראל דווקא דורש מהמעסיקים לבטח את עצמם בביטוח אחריות מקצועית. מעבר לכך, החוק מפציר בפני מעסיקים לוודא שהכיסוי כולל גם מקרים של טעויות שבוצעו על ידי העובדים שלהם בתום לב וגרמו לנזקים שלא במכוון.

מחיר הפוליסה מושפע משלל פרמטרים, לרבות כמות העובדים

אחת השאלות הנפוצות בעניין ביטוח אחריות מקצועית היא כמה הוא עולה. ישנם פרמטרים רבים שיכולים להוזיל או לייקר את הפוליסה. אך אחד המרכזיים שבהם הוא כמות העובדים שאתם מעסיקים. כפי שציינו מקודם, ככל שיש לכם כמות גדולה יותר של עובדים, מצד אחד זה סימן טוב כי יש לכם פעילות עסקית רחבה יותר ומצד שני – יש יותר סיכוי עובדים שעלולים לטעות ולכן, על פניו לפחות, הפוטנציאל שלכם לקבל תביעת רשלנות גדל.

גם אם השקעתם במבחני מיון כדי לגייס את העובדים הכי אמינים, מקצועיים ומנוסים שיש, וגם אם אתם דואגים לתנאי עבודה מדהימים ומשלמים להם מכל הלב, הם עלולים לטעות. לכן, חברת הביטוח כביכול יותר מסתכנת ככל שיש לכם יותר עובדים, ולכן ככל הנראה הביטוחי יהיה יקר יותר עבורכם.

את מי הפוליסה מכסה?

המבוטח הוא כל מי שמוגדר בתור מנהל בעבר, בהווה או בעתיד. כמו כן הפוליסה מכסה גם כל אדם שמועסק על ידי המבוטח, ואפילו במקרים מסוימים עובדים חיצוניים ומתנדבים (למעט אנשי מפתח המצוינים בפסקה הבאה).

לעומת זאת, הפוליסה אינה מכסה בעל מניות, דירקטור, נושא משרה, נאמן או חבר במועצת המנהלים של המבוטח. לצורך כיסוי אחריות מקצועית לאנשים המכהנים בתפקידי מפתח אלו, יש לרכוש ביטוח דירקטורים ונושאי משרה.

לא נוטלים סיכונים מיותרים – רוכשים ביטוח אחריות מקצועית למעסיקים

כאמור, כל בן אדם עלול לטעות, כולל עובדים שהם משכמם ומעלה. לכן חבל ליטול סיכונים מיותרים, ופשוט רוכשים ביטוח אחריות מקצועית. אם עדיין אין לכם פוליסה, אם אתם רוצים לוודא שיש לכם כיסוי מתאים או אם אתם רוצים לבחון אם ניתן להוזיל עלויות – הגעתם למקום הנכון.

צרו קשר עוד היום עם המומחים של המרכז לביטוח עסקים. ברשותנו 20 שנות ניסיון ומוניטין בתחום, ואנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בתחום. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת אנו נבחן עבורכם את הפוליסות ונתאים עבורכם במדויק את הכיסויים הנדרשים במחירים משתלמים. תאמו פגישת ייעוץ עוד היום, למען השקט הנפשי שלכם.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן