ביטוח אחריות מקצועית לעסקים

ההמלצה לכל בעל עסק או בעל מקצוע המעניקים שירותים לציבור, היא לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לעסקים, שתגן עליהם מפני תביעות עתידיות, תכסה את חבותם ותעניק להם תחושת ביטחון ושקט נפשי.

במציאות שבה אנו חיים, מדי יום מוגשות לערכאות המשפטיות ברחבי הארץ תביעות רבות של לקוחות נגד בעלי עסקים ונותני שירותים שונים. אלו יכולות להיות תביעות בגין נזקי גוף או רכוש שנגרמו בתום לב, אך אלו יכולות להיות גם תביעות בגין נזקים שנגרמו עקב מחדל, אם בשל טעות כנה או השמטה ואם בשל רשלנות.

מכאן, ההמלצה לכל בעל עסק או בעל מקצוע המעניקים שירותים לציבור, היא לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, שתגן עליהם מפני תביעות עתידיות, תכסה את חבותם ותעניק להם תחושת ביטחון ושקט נפשי.

בצורה זו, במקרים בהם יוגשו נגדם תביעות כספיות לקבלת פיצויים, הסעד הכספי לא ישולם מחשבונם הפרטי. מעבר להגנה הכלכלית, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מעניקה הגנה רחבה מבחינה משפטית ומכסה מקרים בהם התביעות הן בגין טעות שעשה בעל העסק עצמו או העובדים המועסקים על ידו.

מהי מטרת הביטוח?

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעל העסק המבוטח מפני תביעה פוטנציאלית של צד ג', שהוגשה בשל כשל או תקלה בביצוע תפקידו ובשל גרימת נזקים כתוצאה מהכשל. מדובר במקרים שבמסגרתם צד ג' (בין אם מדובר בלקוח ובין אם מדובר בכל אדם אחר) מגיש תביעת נזיקין בגין נזק רכושי, כלכלי או פיזי הנגרם לו.

חשוב לציין, כי לביטוח אחריות מקצועית חשיבות רבה לאור העובדה שמדובר בתביעות נפוצות, היכולות להסתכם בסכומי כסף גבוהים מאוד. לפיכך, מדובר בביטוח הדרוש לבעלי מקצוע בתחומים שונים במגזר העסקי, ביניהם: ענפי ההנדסה והאדריכלות, משרדי פרסום ותקשורת, יועצי השקעות, מטפלים, בעלי מקצועות חופשיים ועוד. למעשה, כל מי שמעניק שירות לקוחות חשוף לתביעות, ולכן רצוי שירכוש את הפוליסה המתאימה לו ביותר, הפוליסה שתספק לו את ההגנה המרבית.

חשיבות התאמת פוליסת הביטוח לסוג העסק

כאמור, עריכת ביטוח אחריות מקצועית היא קריטית עבור בעלי העסקים, בהיותה מגנה עליהם  בסיטואציות רבות שיכולות להתרחש תוך כדי הפעילות העסקית השוטפת. עריכת הביטוח נחוצה עבור בעלי עסקים ומקצועות שונים, בהם רופאים, טכנאים, חשמלאים, רואי חשבון, שמאים, קוסמטיקאיות, פסיכולוגים ועוד. מאחר ולכל תחום עיסוק יש צרכים אחרים, הכרחי להתאים את פוליסת הביטוח שרוכשים מחברת הביטוח לפי הצרכים הייחודיים של המקצוע, העסק או נותן השירות בו מדובר על ידי ניהול משא ומתן מקדים עם חברת הביטוח. כיום ניתן למצוא בשוק הביטוחים פוליסות ביטוח אחריות מקצועית ייעודיות לפי תחומי עיסוק ומקצועות מסוימים.  

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית לעסקים?

מרבית מקרי הביטוח, מתייחסים לנזקים שנגרמו לצד ג' בשל רשלנות מקצועית של המבוטח, שיכולה לקרות בתום לב. הפוליסה נותנת כיסוי כספי של הוצאות המשפט, מגנה מפני תביעות פוטנציאליות, מעניקה כיסוי עבור נזקים שנגרמו לצדדים שלישיים ויכולה אף לחול רטרואקטיבית על מצבים שקרו טרם תקופת הביטוח, אולם התביעות הוגשו במהלכה.

ביטוח אחריות מקצועית משפה את בעל העסק המבוטח ו/או מי מטעמו עד סכום מסוים מול התובע, בכפוף להסכמות בין הצדדים בפוליסה, כך שחברת הביטוח משמשת למעשה כגורם המפריד בין הצדדים לתביעה.

מה חשוב לבדוק?

טרם עריכת הביטוח מומלץ לעשות השוואת מחירים בין סוכנויות וחברות הביטוח השונות. העלות הכספית עבור הביטוח משתנה בהתאם לפרמטרים דוגמת סוג הפוליסה, הכיסויים שהיא מעניקה, סכומי הכיסוי במקרים של הגשת תביעות, האם המחיר קבוע לכל התקופה או משתנה כל שנה ועוד. חשוב לבדוק שהפוליסה מכילה סיוע משפטי לרבות מימון הוצאות הגנה משפטית ורצוי לוודא שהפוליסה מקיפה ומתייחסת לכלל ההיבטים הביטוחיים המהותיים. 

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן