5 שאלות שיעזרו לכם לקבוע את גובה הכיסוי בביטוח אחריות מקצועית

אם אתם קוראים את השורות האלה, כנראה שכבר הבנתם שכדאי שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית, רק אתם מתלבטים מהו גובה הכיסוי בביטוח אחריות מקצועית הכיסוי שאתם צריכים לרכוש. אז תנו לנו לעזור לכם – קבלו 5 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

מה המחיר של שקט נפשי?

כשבעל עסק פונה אלינו בפעם הראשונה כדי לרכוש ביטוח מקצועי, אחת השאלות השכיחות ביותר היא אילו גבולות כיסוי כדאי לו לרכוש. אז כמובן שהכי כדאי זה שגבולות האחריות יהיו כמה שיותר רחבים, כדי שאם חלילה תתבעו, תצטרכו לשלם כמה שפחות מכיסכם או בכלל לא. אבל העניין הוא שלקוחות מוטרדים שמא הפרמיה תהיה יותר מדי יקרה ושבסופו של דבר זה לא באמת ייצא להם משתלם.

חשוב להבין שלכל בעל עסק יש את הסיכונים הייחודיים שעמם הוא מתמודד במסגרת עבודתו, ולכן, מבלי לערוך שיחת אפיון מסודרת, קשה מאוד להגיד מהם גבולות האחריות המומלצים ביותר עבורו. זה קצת כמו לשאול כמה עולה רכב. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לשלל פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כגון: מהי שנת הייצור שלו, כמה קילומטרים נסע, מיהו היצרן שלו ועוד כהנה וכהנה. לכן שיחת אפיון היא עניין שאי אפשר לדלג עליו, כי זו הדרך היחידה של הסוכן לשוחח עמכם, להבין לעומק מהם הסיכונים הכרוכים בעבודתכם ורק כך להתאים את הכיסויים הנדרשים ולקבוע את גובה הכיסוי האידיאלי עבורכם.

אז איך יודעים לבחור את גובה הכיסוי בביטוח אחריות מקצועית?

ליקטנו עבורכם 5 שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם כדי לדעת מהו גבול האחריות הרצוי, אך חשוב לציין שאם אתם לא יודעים את המענה לתשובות או לא בטוחים לגביהן כדאי שתקבעו עם סוכן שמתמחה בביטוח אחריות מקצועית. כמו כן הפגישה מומלצת כי סוכן יוכל לערוך עבורכם השוואה מסודרת ואיכותית בין חברות הביטוח ובלא מעט מקרים להרחיב את הכיסויים מבלי לייקר את העלויות.

1.      מהי אחריותכם מול הלקוח?

יש להבין לעומק בדיוק מהי האחריות המוגדרת מול לקוחותיכם ולנקוט במשנה זהירות כדי לוודא שאתם ערוכים מראש גם לבלתי צפוי. דברים עלולים לסטות ממה שתכננתם, ואף לגרום לנזקים. לכן כדאי שהביטוח יכסה את עלות כיסוי הנזק ואף ייקח בחשבון עלויות משפטיות שעשויות לצוץ.

2.      מיהם הלקוחות שלכם?

למי אתם מעניקים את השירות? האם אלה לקוחות פרטיים שתוכלו להגיע איתם להסדר מחוץ לכתלי בית המשפט? האם אלה חברות ענק שאם תסבו להם נזק יגררו אתכם למשפט יקר וממושך שבו תצטרכו להוכיח את חפותכם אל מול סוללת עורכי דין מפחידה?

3.      מהו שווי החוזים שלכם?

כלל אצבע הוא תמיד לבחון את שווי החוזים שלכם ולבדוק את שווים. ודאו שאתם יודעים מהו החוזה עם הסכום הנמוך ביתר, הגבוה ביותר והממוצע. בחנו בכל חוזה עד כמה החלק שלכם בפרויקט הוא משמעותי או שולי, מה הלקוחות מצפים מכם, האם הם מצפים בעקבות הפרויקט להגדיל רווחים וכו'. התשובות שלכם לכל אחת מהשאלות האלו עשויה להכריע בשאלת גובה גבול האחריות שעליכם לרכוש בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

4.      מהם העלויות המשפטיות הצפויות לכם?

תביעות רשלנות מקצועית יקרות משתי סיבות עיקריות: ראשית, הן יכולות לפעמים להיגרר ולהימשך במשך שנים רבות, ושנית בגלל הסכומים המשמעותיים שהתובעים בדרך כלל מבקשים. העלויות בגין שכר הטרחה של עורך הדין, האגרות והפיצויים יכולים להגיע לסכומי עתק של כמה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים (אם לא דולרים). זה נתון שחשוב מאוד להתחשב בו כשמחליטים מהו סכום גובה האחריות שבו אתם מעוניינים לבטח את עצמכם.

5.      גבולות אחריות פר מקרה או פר תקופה?

כאשר אתם מבטחים את עצמכם בביטוח מקצועי, שימו לב שקיים גבול כיסוי פר מקרה וגבול כיסוי לתקופה של שנה. כלומר, אם רכשתם גבול כיסוי למקרה של 150,000$ ולתקופה 300,000$, תוכלו להגיש באותה שנה 2 תביעות שכל אחת מהן תהיה על סך 150,000$.

ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם מפני תביעות רשלנות!

ביטוח אחריות מקצועית מכסה אתכם במקרה של תביעת רשלנות בהתאם לגובה גבולות האחריות שקבעתם ביום הצטרפותכם. על מנת לדעת מהו גובה הכיסוי המומלץ בשבילכם, פנו עוד היום אל המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים. אנו מתמחים בתחום האחריות המקצועית כבר למעלה מ- 20 שנה ועובדים עם חברות הביטוח מובילות. קבעו פגישת ייעוץ עם המומחים שיאפיינו את צורכיכם במדויק כדי להתאים לכם את גובה הכיסוי האופטימלי. צרו קשר ותיהנו משקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח אחריות מקצועית הייטק

ביטוח אחריות מקצועית משולב ביטוח אחריות המוצר מיועד לספק הגנה ביטוחית לחברות המפתחות תוכנה וחברות הייטק המספקות ומפתחות חומרה. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית משולבת ביטוח

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן