ביטוח אובדן רווחים

ביטוח אובדן רווחים הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שכדאי שיהיו לכל בעל עסק באשר. מתי מפעילים אותו, למה בכלל צריך אותו ומה חשוב שתדעו עליו לפני שאתם ממהרים לקנות אותו?

מה זה בעצם ביטוח אובדן רווחים?

קשה לנו לדמיין את זה, ואנחנו לפעמים חוששים לדבר על זה אבל האמת היא שזה יכול לקרות לכל בעל עסק – שנים של עבודה קשה יורדות לטמיון בעקבות אירוע ביטוחי שהסב נזק משמעותי לעסק שלנו. זה יכול להיות שריפה שפרצה, אירוע חבלני, הצפה עקב מזג אוויר סוער במיוחד או כל דבר אחר. בין רגע העסק שהשקענו בו כל כך הרבה זמן, אנרגיה וכסף הופך לחורבה.

אחרי התאוששות מההלם שהנזק גרם, בעצם עומדות שתי ברירות: לסגור את העסק או לשנס מותניים ולהתחיל בתהליך שיפוץ ושיקום של העסק עד שהוא יחזור להיות ראוי מקום שבו אפשר לעבוד ולקבל קהל. תהליך זה עלול לקחת כמה ימים במקרה הטוב, וכמה שבועות ואפילו חודשים במקרה הפחות טוב. לכן חשוב ביטוח אובדן רווחים, שיעניק לכם ראש שקט, יסיר מכם הסחות דעת וימזער את הדאגות שלכם למינימום האפשרי בזמן שאתם מרוכזים בתהליך השיפוץ של העסק.

מה מכסה ביטוח אובדן רווחים?

ביטוח אובדן הכנסות מכסה בעצם את כל ההפסדים והרווחים שלכם במהלך תקופת השיקום של העסק, לאחר אירוע ביטוחי שהסב לו נזק. אם נאלצתם להשבית את העסק או לצמצם את פעילותו כדי לשקמו לאחר אירוע יוצא דופן שגרם לכם נזק, הרי שפירוש הדבר שללא ביטוח תאלצו להתמודד עם אובדן לקוחות שיעברו למתחרים שלכם, וכל זאת תוך כדי שעליכם לשלם חשבונות ומשכורות. באמצעות ביטוח אובדן רווחים תוכלו לחזור לפעילות במהירות האפשרית, ובמקביל לשמור על רמת החיים אשר אליה הורגלתם.

הביטוח כולל 3 היבטים:

  1. אובדן הוצאות קבועות – כל ההוצאות שאינן תלויות בפעילותכם בעסק, למשל: שכירות, שכר, רשיונות, חשבונות, מסים, תשלומים למיניהם וכו'. הוצאות שאינן קבועות לא יכוסו (למשל תשלומים לספקים, עמלות, חומרי גלם, חשבון חשמל וכו')
  2. רווח נקי לפני מס – כיסוי לכל אותם רכיבים שבמחזור המכירות שעלולים להיות מושפעים מהשבתת הפעילות העסקית או צמצומה
  3. הוצאות התפעול – הוצאות אלה דווקא גדלות בעת שיקום העסק וחברת הביטוח מכסה את מבוטחיה בהבט זה.

 חשוב לדעת שניתן לממש את הפוליסה לתקופה שבין 3 חודשים ועד 24 חודשים מיום האירוע הביטוחי שגרם נזק לעסק שלכם, והוא כולל כיסוי גם להפסדים עתידיים שעלולים להיגרם לכם כתוצאה מאותו אירוע.

מה עוד צריך לדעת על ביטוח נזק תוצאתי?

שיקום המבנה והרכוש היא תנאי הכרחי כדי שתוכלו לחזור לשגרת עבודתכם. לכן, ביטוח אובדן רווחים ניתן לרכוש רק אצל אותה חברת הביטוח שדרכה רכשתם ביטוח רכוש ומבנה. ביטוח זה מכונה "ביטוח גרר", מאחר והוא תקף רק במידה וקיימת עדות לנזק ממשי במבנה או ברכוש עקב אירוע מסוים, בהתאם למה שמוגדר בפוליסה. כמו כן זכרו שפוליסת אובדן רווחים אינה אחידה וזהה לכל החברות ובנוסף קיים גם שוני בין תחומי העיסוק.

כמה עולה ביטוח אובדן רווחים?

הפרמיה על ביטוח אובדן רווחים משתנה בין בעל עסק אחד לחברו, אך בגדול היא נעה בטווח של בין 1%-2% בהתאם לרווח הממוצע בדוחות הכספיים השנתיים של המבוטח. חשוב לדעת שבמקרה של תביעה וקבלת פיצוי מהביטוח (לרוב סכום הרווח הגולמי) מדובר בהכנסה לכל דבר ועניין ולכן תחויבו עליה במס. בנוסף, סכומי דמי הביטוח צמודים למדד המחירים לצרכן. כמו כן חשוב לדעת שהמבוטח גם מחויב להתקין אמצעי מיגון ובטיחות כדי להתמגן ככל הניתן.

זה הזמן להגן על עצמכם ועל עתידכם!

לחשוב "לי זה לא יקרה", לא באמת עובד. אירועים ביטוחיים שגורמים לנזק משמעותי לעסקים הם נפוצים למדי ובלתי צפויים. אם אתם רוצים לוודא שיש לכם את הכיסוי המתאים, פנו עוד היום למומחים שלנו במרכז לביטוח עסקים. אנו עובדים כבר עשרות שנים מול חברות הביטוח המובילות בתחום ומתאימים לבעלי עסקים מכל התחומים את הכיסויים המתאימים עבורם. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים ותיהנו משירות מקצועי, יחס אישי ושקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח עסק הראל

ביטוח עסק משרד

מנהלים עסק מתוך משרד? במאמר שלפניכם תוכלו למצוא חשוב אודות ביטוח עסק למשרד. ביטוח עסק כמשרד מיועד לכל בעל עסק שמירב או כל פעילותו העסקית

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן