כך תחסכו מאות שקלים בעלות ביטוח אחריות מקצועית

עלות ביטוח אחריות מקצועית תלויה במרכיביה של הפוליסה, אשר מותאמת בהתאמה אישית לכל בעל עסק שמעוניין לבטח את עצמו מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מהם הגורמים העלולים לייקר את הפוליסה ואיך ניתן להוזיל את המחיר באופן ניכר? כל התשובות במאמר.

ביטוח אחריות מקצועית – מגן עליכם מפני תביעות רשלנות

ביטוח אחריות מקצועית נועד לצורך הגנה על בעלי מקצועות חופשיים בגין תביעות שלקוחותיהם עלולים להגיש נגדם בשל תפקודם הבעייתי מבחינה מקצועית. כל אחד יכול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעה בשווי עשרות אם לא מאות אלפי שקלים ואף יותר בגלל טעות אחת שעשה, קטנה כגדולה, שגרמה לנזק בגוף, בנפש או ברכוש. אין זה משנה אם מדובר בבעל מקצוע מתחיל או בבעל מקצועו שבאמתחתו עשרות שנות ניסיון וותק בתחום, אנשים טועים לפעמים.

חוסר תשומת לב, עייפות או כל גורם אחר יכול לגרום גם לכם לטעות ולשלם על כך מחיר כבד, אלא אם כן תבטחו את עצמכם בביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית. במקרה כזה, רוב העלויות המשפטיות הכבדות, לרבות הפיצויים שבית המשפט עלול לאלץ אתכם לשלם לתובע, יגולגלו לחברת הביטוח שלכם.

כמה דוגמאות לגורמים שמשפיעים על עלות פוליסת ביטוח

עלות ביטוח אחריות מקצועית מורכבת מסעיפים רבים שניתן להוסיף לפוליסה על מנת ליהנות מכיסוי רחב יותר. כך למשל תוכלו להוסיף לכיסויים הבסיסיים גם כיסוי בגין נזקים שהעובדים שלכם גרמו ללקוחותיכם, כיסוי לתביעות דיבה והשמצה, כיסוי למקרה של תביעה פלילית, כיסוי למקרה בו אבדו מסמכים יקרי ערך, כיסוי במצב שפרויקט נמסר ללקוח באירוח, כיסוי למקרי פגיעה בפרטיות, כיסוי להרחבת תקופת הגילוי ועוד.

מעבר לכך, עלות ביטוח אחריות מקצועית מושפעת גם משלל מאפיינים ספציפיים של העסק שלכם, וליתר דיוק מהסיכונים שעלולים לפגוע בכם. למשל: עסק שהתחום שלו רווי בסיכונים ייאלץ לשלם יותר על הפוליסה שלו לעומת עסק שהתחום שלו נחשב לבטוח יותר. עסק שיש לו יותר פעילות עסקית ויותר עובדים ויותר לקוחות גם ישלם יותר בהשוואה לעסק עם פעילות עסקית נמוכות, מעט לקוחות ומעט הכנסות. כמו כן בעל עסק שנגדו הגישו תביעה בעבר עלול לשלם יותר על הפוליסה בהשוואה לבעל עסק עם עבר ביטוחי "נקי".

כמובן גם גובה הכיסוי שבו אתם מעוניינים לבטח את עצמכם משפיע על עלות ביטוח אחריות מקצועית. אם אתם לא סגורים איך לבחור את גובה גבולות האחריות, כאן תוכלו למצוא 5 שאלות שיעזרו לכם לקבוע את גובה הכיסוי בביטוח אחריות מקצועית.

כל אלה הם באמת רק כמה דוגמאות על מנת להמחיש את מורכבות הנושא של עלות ביטוח אחריות מקצועית לעסקים. קיימים עוד גורמים רבים שיכולים להשפיע על המחיר לכאן ולכאן, אך היריעה קצרה מלפרט את כולם.

היתרונות והחסרונות בפוליסה בהתאמה אישית

הודות למבנה הגמיש של פוליסת הביטוח, ניתן להתאים אותה בהתאם לצורכיו ולמאפייניו הייחודיים של כל בעל ובעלת עסק, קטן כגדול, ובכל תחום שהוא. זהו יתרונה העיקרי. לצד זאת, עניין זה עלול להקשות מאוד על בעלי עסקים להשוות בין הפוליסות הקיימות בשוק. לצורך השוואת ביטוח אחריות מקצועית ובחינת עלויות תאלצו לעבור חברה אחר חברה, לבדוק מחירים, לקרוא את האותיות הקטנות של כל פוליסה, לבדוק מהם התנאים ומה הכיסויים הקיימים עבורכם. במילים אחרות, כל פוליסה עומדת בפני עצמה ולכן תהליך ההשוואה עלול להיות סזיפי וממושך למדי.

חשיבות השוואת מחירים בביטוח אחריות מקצועית

כל בעל מקצוע מעוניין לחסוך בעלויות ולכן על מנת לבחון מהי עלות ביטוח אחריות מקצועית נדרשת השוואת מחירים מעמיקה. כאמור, כל פוליסה מתאימה לבעליה באופן ספציפי ולכן לא מספיק להשוות אך ורק את מחירי הפוליסה. חשוב לא להתעצל ולקרוא את התנאים למימוש הפוליסה, לבחון אילו כיסויים ניתנים לכם במסגרת הפוליסה וכדומה. מאחר והתהליך עלול להיות מורכב למדי, אנו ממליצים בחום להתייעץ עם סוכן ביטוח שמתמחה בתחום הביטוח המקצועי, על מנת לוודא על מה בדיוק אתם משלמים, והאם ניתן לחסוך מבלי להשאיר אתכם חשופים לסיכונים.

לסיכום – איך אפשר לדעת כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית ומה הוא בדיוק מכסה?

בטח כעת אתם מתלבטים כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית. כאמור, כולנו עלולים לטעות ולמצוא את עצמנו מתמודדים מול תביעת רשלנות בסכומים אסטרונומיים, ולכן טוב שיהיה ביטוח אחריות מקצועית שיעביר את הכדור לידיה של חברת הביטוח. כפי שקראתם ישנם פרמטרים רבים שיש להתחשב בהם כדי למצוא את האיזון בין מחיר מעולה לבין כיסוי הולם, וכדי למצוא את הביטוח המשתלם, חשוב להתאימו לצורכיכם הייחודיים.

הדרך הטובה ביותר לחסוך זמן וכסף בבירור עלות ביטוח אחריות מקצועית היא באמצעות סוכן ביטוח שמתמחה בתחום ביטוחי חבות, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו עוסקים בתחום כבר עשרות שנים, עובדים מול החברות הנחשבות ביותר בתחום, ובעלי ניסיון עם בעלי מקצועות מתחומים רבים.  לקבלת הצעת מחיר לביטוח אחריות מקצועית פנו אל המומחים של המרכז לביטוח עסקים עוד היום ותקבלו יחס חם ואישי, שירות מקצועי ושקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח למאמני פילאטיס

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח למאמני פילאטיס

לא משנה אם אתם מעבירים שיעורי פילאטיס מכשירים כשכירים או אם אתם מעבירים חוג פילאטיס מזרן בסטודיו הביתי שלכם – מומלץ שתבטחו את עצמכם עם ביטוח למאמני פילאטיס, לכל מקרה. מדוע זהו ביטוח שהוא בגדר חובה לכל מדריך פילאטיס, מה הוא מכסה וכמה הוא עולה?

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן