ביטוח אחריות מקצועית רפואית למטפלים

מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה (אלטרנטיבית) חשופים, בדומה לרופאים מטפלים, ולבעלי מקצועות חופשיים שונים לתביעות בגין רשלנות רפואית מקצועית – הגשת תביעה יכולה להתרחש גם זמן רב לאחר הטיפול עצמו. אילו יתרונות מעניק להם ביטוח זה?

מהו ביטוח אחריות מקצועית רפואית ברפואה משלימה?

ביטוח אחריות מקצועית רפואית למטפלים הוא ביטוח הניתן לרכישה באופן עצמאי או בשילוב עם ביטוח עסק
מטרתו העיקרית היא להגן ולאפשר למטפלים ברפואה משלימה לעמוד בהוצאות משפט במקרה של תביעת נזיקין ותשלום פיצויים לצד ג׳ בה נגרם – בשוגג ובתום לב – נזק גופני, נפשי או שכלי למטופל על ידי המטפל. לדוגמא ביטוח מקצועי לנוירולוג זה הוא חיוני למטפלים מקצועיים ברפואה משלימה בתחומים רבים, כגון:   

  • דיקור סיני
  • נטורופתיה
  • הומאופתיה
  • רפלקסולוגיה
  • רפואה סינית
  • שיאצו
  • שיטת אלכנסדר
  • היפנוזה

אילו תרחישים מכוסים על ידי הביטוח?

הסיבות בגללן מטופלים תובעים מטפלים על רשלנות רפואית הן מגוונות. תביעות אלה יכולות להיגרם, לדוגמה, עקב שימוש בתרופות הומאופתיות שגרמו להחמרה במצבו של המטופל, לאבחון שגוי, טיפול לא מתאים וכדומה. במקרה והמטופל מחליט לתבוע את המטפל, הוא עלול למצוא את עצמו במהרה עם קנס של עשרות אם לא מאות אלפי שקלים. במקרה של תביעה מסוג זה, יכסה הביטוח את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שנקבעו. 

מהם היתרונות הבולטים בביטוח אחריות מקצועית רפואית?

תביעות נגד מטפלים יכולות לצוץ גם מספר שנים אחרי הטיפול – ביום בהיר אחד ובאופן הכי לא צפוי. אחד היתרונות הבולטים בביטוח זה הוא שהביטוח תקף על בסיס יום האירוע, כלומר, המועד בו נגרם נזק למטופל. במילים אחרות: אם למטפל היה ביטוח אחריות מקצועית רפואית באותה תקופה בה נעשה הטיפול – חברת הביטוח תפצה אותו גם אם הוא ביטל את הביטוח שנה לאחר מכן. ביסוס הפוליסה על בסיס ״האירוע״ מהווה יתרון משמעותי על מרבית הפוליסות בישראל, בהן המועד הקובע הוא יום הגשת התביעה, כך שהמבוטח חייב לשמור על רצף ביטוחי של שנים רבות, גם אם אינו עוסק בתחום יותר. 

מה עוד כדאי לדעת?

על מנת להקל על חברת הביטוח, ולהבטיח את קבלת הפיצויים בעת הצורך, על המטפלים לעבוד בצורה אחראית ומסודרת בכל תקופת עבודתם. לדוגמה: רישומים מסודרים של הלקוחות, סוגי הטיפולים, השימוש בחומרים ובתרופות, קבלות ומסמכים הקשורים לטיפולים ועוד. 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית במקצועות הרפואה המשלימה? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה בכל שאלה. 

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית
שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
עלות ביטוח אחריות מקצועית

כך תחסכו מאות שקלים בעלות ביטוח אחריות מקצועית

עלות ביטוח אחריות מקצועית תלויה במרכיביה של הפוליסה, אשר מותאמת בהתאמה אישית לכל בעל עסק שמעוניין לבטח את עצמו מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מהם הגורמים העלולים לייקר את הפוליסה ואיך ניתן להוזיל את המחיר באופן ניכר? כל התשובות במאמר.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן