מה זה ביטוח אחריות מקצועית – כל התשובות לשאלות שלכם!

כשאנו מרכיבים ללקוחותינו ביטוח עסק, הרבה פעמים עולה ההצעה לשלב גם ביטוח מקצועי. אחת השאלות שאנחנו נשאלים הכי הרבה היא מה זה ביטוח אחריות מקצועית. אנחנו כאן כדאי להסביר לכם על אחד הביטוחים החשובים ביותר שכדאי שיהיו לכם.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

כדי להבין מה זה ביטוח אחריות מקצועית, נתחיל מהבסיס: ביטוח אחריות מקצועית הוא נושא שרלבנטי בערך לכל בעל מקצוע, ובמיוחד לאור העובדה שמדובר בסוג של מצנח ביטחון שיכול ממש להציל אתכם מפני תהום כלכלי בעקבות תביעת רשלנות.

לדאבוננו, כיום יותר ויותר צרכנים פונים לאפשרות של הגשת תביעות רשלנות נגד בעלי מקצוע, אם הם לא מרוצים ממוצר או שירות כלשהו שקיבלו. ביטוח אחריות מקצועיות הוא האמצעי הבלעדי כיום בתחום הביטוח שבעזרתו ניתן להתכונן למצב מסוג זה, והוא רלבנטי וחיוני בעיקר לבעלי מקצועות חופשיים, אך גם לבעלי עסקים רבים אחרים.

כיצד ביטוח זה עוזר לכם?

אי אפשר להסביר מה זה ביטוח אחריות מקצועית מבלי להתייחס לכיסויים שמקבלים במסגרתו. אז חשוב להיות מודעים שתביעה משפטית, מכל סוג שהוא, עולה לא מעט כסף. כל אחד יכול למצוא את עצמו בסיטואציה לא נעימה, שבה מגישים נגדו תביעה ועליו להוציא סכום עתק בן 5-6 ספרות, אם לא יותר.

הביטוח מכסה את כלל הוצאותיכם המשפטיות, בהתאם לתנאי הפוליסה וגובה גבול האחריות: תוכלו להיעזר בביטוח כדי לבחור עבורכם את עורך הדין הטוב ביותר, לשלם באמצעותו אגרות לבית המשפט ואפילו להשתמש בו כדי לשלם חלילה פיצויים, במידה ותידרשו לכך, גם אם הנזק שנגרם נעשה בתום לב.

חשוב לציין שאלה הכיסויים הניתנים במסגרת פוליסה בסיסית. ניתן להרחיב את ההגנה באמצעות הרחבות ספציפיות המתאימות לכל עסק ועסק. כדי לאתר את ההרחבות המתאימות ביותר עבורכם, כדאי מאוד לפנות אל אחד המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים.

יתרונותיה של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

כדי לתת תשובה על השאלה מה זה ביטוח אחריות מקצועית חשוב גם להתייחס ליתרונותיו העיקריים:

 • הגנה כלכלית – הביטוח יעזור לכם לכסות את הוצאותיכם המשפטיות הבלתי צפויות, בגין אותה תביעת רשלנות שהגישו נגדכם. חשוב להיות מודעים לכך שגם אם תגיעו להסדר מחוץ לבית המשפט, עדיין תצטרכו לשלם לעורך הדין שייצג אתכם ולשלם סכום פיצויים מסוים. בזכות הביטוח העול הכלכלי הכבד יירד מכתפיכם.
 • יתרון שיווקי – במקרים רבים לקוחות מסוימים דורשים שיהיה לבעל המקצוע ביטוח כזה וזהו תנאי בסיסי במכרזים רבים של פרויקטים מורכבים. רק בעלי מקצוע עם פוליסה כזו יכולים לגשת למכרז וכך לפנות לקהל לקוחות גדול יותר ולהגדיל את אפשרויות ההכנסות שלהם.
 • שקט נפשי – יתכן ויש לכם ביטוח צד שלישי לעסק, אך בביטוח זה יש החרגה – כלומר הביטוח לא יכסה אתכם במקרה של נזק שנגרם במסגרת עיסוקכם עקב רשלנות או טעות אנוש. ביטוח זה בעצם מבטל את ההחרגה הזו, ובכך מעניק לכם מעטפת הגנה חזקה ועמידה יותר.

לאילו מקרים הביטוח רלבנטי?

מה זה ביטוח אחריות מקצועית ומה הסיכוי שבכלל נשתמש בו, הן שאלות שחוזרות אצל הרבה לקוחות שלנו. אז בואו נעשה סדר בדברים: ברמת העיקרון כל אדם יכול לתבוע אתכם עקב התנהלות עסקית רשלנית – לקוח, ספק או כל אדם אחר שעובד אתכם או מקבל מכם שירות.

זה בעיקר קורה בעקבות מקרה כלשהו שיצר נזק משמעותי או אפילו חוסר שביעות רצון ועורר רצון לנקמה או לתקן את העוול שאותו אדם חש שנגרם לו. הנה דוגמאות לכמה מקרים כאלה:

 • "קצר" בתקשורת
 • חוזה עם טעויות
 • מצג שווא
 • מייל פוגעני
 • טופס הזמנה שנוסח בצורה "עקומה"
 • ייעוץ לא מדויק
 • הוראות ועצות שגויות
 • אי עמידה בזמנים
 • הפרשת חובה מקצועית
 • רשלנות, מחדל או השמטה
 • ועוד

כיצד משתמשים בביטוח?

ביטוח אחריות מקצועית מכסה אתכם רק במקרה שבו הוגשה נגדכם תביעת נזיין עקב טעות, מחדל, התנהלות רשלנית או טעות שבוצעה בתום לב. כלומר, הוא מכסה אתכם לפי עיקרון "יום הגשת התביעה" ולא תקבלו כיסוי רטרואקטיבי. כלומר אם תבעו אתכם בגין אירוע שקרה לפני שרכשתם את הפוליסה, הרי שלא תהיו מכוסים, אלא אם כן יש לכם הרחבה מתאימה.

אם הגישו נגדכם תביעת רשלנות בגין מקרה שקרה בזמן שהייתם כבר מבוטחים, כל שעליכם לעשות הוא לפנות לסוכן הביטוח שלכם. הוא כבר יטפל עבורכם בכל הניירת מול חברת הביטוח כדי לטפל בתביעתכם, ויזרז את התהליכים כדי שתקבלו את הכיסוי המגיע לכם כמה שיותר מהר.

זכרו שסכום הכיסוי שלכם מוגבל בהתאם לגובה האחריות שסוכם ביום הצטרפותכם. הביטוח יכסה את ההוצאות המשפטיות שלכם בהתאם לתנאי הפוליסה, וכך תוכלו להימנע מפגיעה כלכלית מהותית.

לסיכום – מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

אם אתם רוצים להתכונן לאחד התרחישים הגרועים ביותר שכל בעל עסק עלול לחוות – קנו לעצמכם ביטוח אחריות מקצועית. כל אחד, ללא קשר לכמות שנות הניסיון, המומחיות והידע שלנו – יכול לטעות וכידוע לכל – על טעויות משלמים. ביטוח אחריות מקצועית יכול להגן עליכם ועל יקירכם מפני התמוטטות כלכלית עקב תביעת רשלנות.

פנו עוד היום למומחים של מרכז הביטוח לעסקים ותתחילו ליהנות משקט נפשי!

אנחנו עוסקים בתחום כבר למעלה מ- 20 שנה ועובדים בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות. יש לנו ידע רב וניסיון עשיר בהתאמה אישית של פוליסות ביטוח לעסקים, ונשמח לעזור גם לכם להשיג שקט נפשי. מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם במהרה.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

לא הרבה מודעים לכך, אבל גם להיות תזונאית או דיאטנית כרוך לפעמים בסיכונים, כגון תביעה בגין רשלנות מקצועית. אם אין לך ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית, את עלולה למצוא את עצמך בבעיה גדולה. אז מה הכיסוי הזה מכסה בכלל ולמה חשוב שיהיה לך אותו?

קרא עוד »
ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

מתווכים הם חלק בלתי נפרד מעסקאות הנדל״ן ועליהם להיות בקיאים בתחום כדי להימנע מהעברת מידע שגוי ללקוחותיהם. שגיאות עלולות לעלות להם ביוקר – בהיעדר הביטוח המתאים שיגן עליהם מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מה כדאי לדעת על פוליסת ביטוח האחריות המקצועית?

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן