ביטוח למספרה – המדריך המלא

כל עסק חשוף לסיכונים, וכך גם מספרות. חלקם סיכונים בסיסיים, שרלבנטיים לכל בעל עסק באשר הוא, וחלקם ייחודיים לתחום. מה הביטוח כולל, האם כל מעצב שיער צריך את כל הכיסויים וכמה זה עולה? כל הפרטים במאמר זה.

לאילו סיכונים חשופות מספרות?

ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים את הסיכונים אשר אליהם חשופות מספרות: סיכונים בסיסיים וסיכונים ייחודיים לענף:

סיכונים בסיסיים – מעצבי שיער חולקים סיכונים רבים, המשותפים גם לבעלי עסקים אחרים, למשל: נזקים הנגרמים למקום עקב אסונות טבע למיניהם, הצתות, שריפות, הצפות, פריצות, גניבות ועוד. כל אלה עלולים לפגוע במבנה עצמו של העסק, בציוד, בסחורות וכמובן גם באנשים עצמם, בין אם מדובר בעובדים או בלקוחות. כמובן יכולות לקרות גם תאונות במתחם עצמו, כמו בכל עסק אחר, למשל לקוח יכול למעוד ולשבור את היד או שעובד יכול להיפצע או להיפגע כתוצאה מעבודתו.

סיכונים ייחודיים – קיימים מצבים יחודיים שקשורות באופי העבודה. סיטואציות אלו מכונות לעתים "סיכונים מקצועיים". כך למשל שיערה של לקוחה עלול להישרף ולנשור עקב שימוש מתכשירים וממכשירים שונים לעיצוב השיער, לקוח אחר יכול להיפצע תוך שימוש במכונת גילוח וכו'. למרות שאתם מאוד מקצועיים ומומחים בתחום שלכם, טעויות בלתי מתוכננות יכולות לקרות בכל רגע נתון, ומספיק טעות אחת קטנה שעלולה להוביל לתביעה גדולה.

מה כולל ביטוח למספרה?

 ביטוח עסק בסיסי למספרה כולל את הכיסויים הבאים בדרך כלל:

 • ביטוח מבנה ותכולה – כיסוי בהתאם להערת שווי הרכוש במספרה לנזקי אש, פריצה, גניבה ופגעי מזג אוויר.
 • ביטוח צד שלישי – כיסוי לנזקי גוף ונפש שנגרמו לאנשים במהלך ביקורם במספרה.
 • ביטוח אובדן הכנסה – במידה ונגרם נזק לעסק שמונע ממנו לשמור על שגרת עבודה עקב אירוע ביטוחי, חברת הביטוח תכסה את ההכנסות שלכם במהלך תקופת השיקום והשיפוץ.
 • ביטוח ציוד אלקטרוני –לרבות שחזור ואובדן מסמכים ומדיה מגנטית

האם ניתן להרחיב את הביטוח?

יש מגוון רחב של אפשרויות להרחבת ביטוח למספרה לצורך כיסוי מקיף יותר. בין אפשרויות השדרוג תמצאו לדוגמה את הסעיפים הבאים:

 • ביטוח חבות מעבידים – כיסוי נזקי גוף שנגרמו לעובדים במסגרת עבודתם או בעקבותיה. סעיף הנועד לבעלי מספרות שמעסיקים תחת עובדים (שימו לב שאם אתם מעסיקים עובדים במשרה מלאה או חלקית אתם גם מחויבים לספק להם ביטוח פנסיוני)
 • ביטוח אחריות מקצועית – בעוד ביטוח צד שלישי מכסה תאונות שנגרמו בעסק שלכם (למשל החלקה או מעידה), ביטוח אחריות מקצועית מכסה נזקים שנגרמו עקב טעויות מקצועיות שבוצעו בתום לב בעבודתכם (למשל פציעה עקב מכונת גילוח או שיער שנשרף עקב חוסר תשומת לב בעת שימוש במכשיר כלשהו או בתכשיר כימי שמיועד לצביעה, סלסול או החלקה).
 • ביטוח תאונות אישיות –  אם תרצו לקבל כיסוי במקרה שבו חלילה תפצעו במספרה, יהיה עליכם לעשות ביטוח זה. ביטוח זה יכול לעזור לכם במקרה של הוצאות בלתי רפואיות שאינן מכוסות במסגרת ביטוח הבריאות, ויכול לסייע לכם לקבל הכנסה אם לא תוכלו לעבוד במשך תקופה כלשהי.

כמה עולה ביטוח מספרה?

קיימים כיום מספר פוליסות ביטוח מספרות. למשל, תוכלו לרכוש ביטוח המלשב ביטוח צד שלישי, אחריות מקצועית וחבות מוצר לקוסמטיקאיות ומספרות טופ לוק מבית מנורה מבטחים. גם תוכנית הביטוח ביוטי ביט של איילון מספקת ביטוח מספרה ייחודי בעלות אטרקטיבית למדי. למשל:

 • כיסוי לתכולת בית העסק בגובה של 50,000 ש"ח כולל כיסוי למקרה של רעידת אדמה ונזקי טבע יעלה לכם לשנה 160 ש"ח.
 • כיסוי ביטוחי כנגד פריצה בגובה של 50,000 ש"ח יעלה לכם לשנה 80 ש"ח.
 • כיסוי נזקים למבנה כולל רעידת אדמה ונזקי טבע בגובה של 50,000 ש"ח ניתן יעלה לכם לשנה 160 ש"ח.
 • כיסוי אובדן הכנסה על בסיס יומיומי בגובה של 50,000 ש"ח יעלה לכם לשנה 150 ש"ח.
 • כיסוי על שבר זכוכית בגובה 5,000 ש"ח כלול חינם.
 • כיסוי על כספים בגובה 5,000 ש"ח כלול חינם.
 • כיסוי צד שלישי בגובה 500,000 ש"ח יעלה לכם 500 ₪ לשנה.
 • כיסוי חבות מעבידים בגובה 5,000,000 ש"ח יעלה לכם לשנה 110 ש"ח לעובד, עם הרחבה חינם לתאונות אישיות (מוות או נכות)

האם מי שמקבל לקוחות בבית צריך ביטוח כזה?

לרוב ביטוח דירה אינו כולל ביטוח לפעילות עסקית מסוג כזה או אחר. לכן ביטוח מספרה חיוני גם למעצבי שיער שמקבלים לקוחות בביתם וכן לאלו שנוסעים ללקוחותיהם. מאחר ומדובר בעסק שונה באופיו ממספרות קלאסיות, חשוב לדעת שניתן להתאים את הביטוח לצורכיכם הייחודיים ולתקציבכם, כדי שאם חלילה תקבלו תביעה או ייגרם נזק לציוד שלכם – יהיה לכם מענה ולא תאלצו להתמודד בכוחות עצמכם עם הוצאות גדולות ובלתי מתוכננות.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? צרו קשר עוד היום

אם אתם מעצבי שיער ומעוניינים שקט נפשי, אתם מוזמנים לפנות למומחים של מרכז הביטוח לעסקים. אנחנו מתמחים כבר עשרות שנים בהתאמת פתרונות ביטוח למספרות ולעסקים בתחומים אחרים, ומייצגים את לקוחותינו מול חברות הביטוח המובילות. במהלך שיחתנו נאפיין את צורכיכם הספציפיים, נערוך השוואת מחירים ותנאים ונתפור לכם ביטוח המותאם למידותיכם. פנו אלינו עוד היו ותיהנו מכיסוי איכותי, יחס אישי ושירות אדיב ומקצועי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן