האם העסק שלכם מוגן מפני תביעת רשלנות?

הרבה בעלי עסקים אינם מודעים לחשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לעסקים, ולמה בכלל כדאי שיהיה להם אותו אם כבר יש בידם ביטוח צד ג' המגן עליהם מפני תביעות בגין פגיעה בגוף ורכוש.  ביטוח מקצועי חיוני ביותר, מאחר והוא מספק הגנה מפני תביעות רשלנות, שהן אינן מכוסות על ידי ביטוח צד ג', ובכך מספק ממש רשת ביטחון מפני תביעות על סכומי עתק.

מהי תביעת רשלנות ובמה היא שונה מתביעת נזיקין?

רוב בעלי העסקים מזמן כבר הפנימו את חשיבותו של ביטוח צד שלישי לעסק: אם חלילה אדם נפגע במהלך שביקר בעסק או שרכושו ניזוק, הוא יכול להגיש תביעת נזיקין נגד בעל העסק ולדרוש ממנו פיצויים על הנזק שנגרם לו. באותו מקרה, בעל העסק פונה אל החברה שמבטחת אותו והיא מסייעת לו לפצות את התובע.

רשלנות גם כן עלולה להסב נזק לאדם מסוים, שיכול לבוא לידי ביטוי כפגיעה בגוף, ברכוש וכמובן גם בפן הכלכלי. אנשים שפונים לאיש מקצוע רואים בו גורם אחראי למוצר או לשירות שהם מקבלים ממנו, שכן הוא טוען שהוא בעל ידע ובעל ניסיון והכשרה ראויה כדי לספק להם את מה שהם מעוניינים בו. אבל לפעמים אותו בעל מקצוע יכול לעשות טעות בתום לב ולגרום ללקוח שלו עוגמת נפש ונזק משמעותי. במקרה כזה אותו לקוח יכול להגיש נגד בעל המקצוע תביעת רשלנות, שיכולה להגיע גם לסכומים של 5 ו- 6 ספרות במינימום. במקרה כזה מה שיכול לעזור לאותו בעל עסק זה רק ביטוח אחריות מקצועית, שמכסה את כל ההוצאות המשפטיות שלו, לרבות את הפיצויים.

מי צריך שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית?

מומלץ לכל אדם בעל הכשרה מקצועית שמספק שירות או מוצר ללקוחות לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לעסקים, אך ביטוח זה מומלץ במיוחד לכל מי שעוסק בתחום המקצועות החופשיים ונותני שירות וייעוץ, כגון: מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, רופאים, מטפלים, מדריכים, מאמנים, רואי חשבון, יועצים וכדומה. בהחלט ישנם בעל מקצועות נוספים שגם הם צריכים ביטוח מקצועי, שלא הזכרנו, ויש חברות שמציעות ביטוחים מקצועיים המיועדים ספציפית עבורם.

ביטוח אחריות מקצועית הוא כיום הדרך היחידה היעילה להתגונן מפני תביעות רשלנות, שנחשבות לרוב כתביעות מאתגרות ביותר, מאחר והן נמשכות זמן רב ולרוב גם כוללות דרישות לפיצויים כספיים בסכומים בלתי מבוטלים.

לבעל מקצוע שיש פוליסת אחריות מקצועית, יש שקט נפשי. מרגע קבלת התביעה, ניתן פשוט לפנות לחברת הביטוח, והיא זו שדואגת לכסות את כל הוצאותיכם המשפטיות, ומורידה מכם לפחות דאגה אחת מהלב. לא משנה אם מדובר בטעות שאתם ביצעתם בעצמכם או שעובד מטעמכם ביצע אותה, חברת הביטוח מכסה אתכם מ- א' ועד ת', ואף משלמת את הפיצויים הנדרשים, בעת הצורך. לכן מדובר בביטוח חשוב מאוד, שלא כדאי לוותר עליו.

3 טיפים לבחירת ביטוח אחריות מקצועית

הרבה חברות מציעות פוליסות של ביטוח אחריות מקצועית לעסקים, וקיים שפע של מידע באינטרנט שללא ספק עלול לבלבל ולהקשות על האדם הממוצע לבחור את הפוליסה המתאימה והנכונה עבורו. אז הנה 3 טיפים שיעזרו לכם בבחירת הפוליסה המתאימה לכם:

  • ודאו שחברת הביטוח מתמחה בתחום העיסוק שלכם
  • קראו את האותיות הקטנות – האם הפוליסה מכסה את הסיכונים שעמם אתם מתמודדים בעבודתכם?
  • השוו לא רק מחירים אלא גם את הכיסויים והתנאים – למשל, מה גבול הכיסוי, האם יש השתתפות עצמית, האם הכיסוי כולל הגנה משפטית וכו'

רוצים לחסוך זמן וכסף? דברו עם המומחים שלנו!

סביר להניח שתגלו מהר מאוד שקיימים פערים בין חברות הביטוח הן במחירים והן בכיסויים, והשוואה שמתחשבת בכל הפרמטרים הדרושים היא משימה כמעט בלתי אפשרית. נדרש להשקיע המון זמן ואנרגיה כדי לעשות סדר בדברים, ואתם עלולים מהר מאוד להרים ידיים או בטעות לבחור בפוליסה שאינה מספקת את כל הכיסויים הנדרשים לכם. לכן חשוב מאוד לפנות זמן ביומן לפגישה קצרה עם סוכן ביטוח שמכיר את תחום הביטוח המקצועי על בוריו, כדי שיחסוך לכם זמן וכסף, וירכיב עבורכם את הפוליסה האידיאלית.

אז למה אתם מחכים? פנו למומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים עוד היום, ותיהנו משירות אדיב ומקצועי המבוסס על ניסיון של עשרות שנים בתחום האחריות המקצועית, ומטכנולוגיה המאפשרת השוואה מעמיקה ואיכותית בין הפוליסות של חברות הביטוח המובילות. נשמח לעמוד לשירותכם ולהתאים לכם את הפוליסה המשתלמת, שמתחשבת בצורכיכם, בסוג פעילותכם ובתקציבכם.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן