ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים – המפתח לשקט נפשי

הנדסאים עובדים במגוון תחומים בענף ההנדסה ובמסגרת עיסוקם מוטלת עליהם אחריות רבה. במקרה של טעות במהלך עבודתם השוטפת , כזו שנעשתה בתום לב הם חשופים לתביעות רשלנות מקצועית מלקוחותיהם – ועלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם תשלומי פיצויים לא מעטים. לכן כדאי שיהיה ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים.

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים – מדוע לא כדאי לוותר עליו?

ניתן למצוא כיום הנדסאים בכל ענף ותחום: בין אם מדובר על תחום הבטיחות, תחום הפיקוח בענף הבניה, ייעוץ בנושא איכות הסביבה, או ניהול פרויקטים – כולם מקבלים על עצמם עבודות הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי בהן נדרש ידע מקצועי רב ואחריות רבה. במקרה בו הנדסאי ביצע  טעות בתום לב שבעקבותיה נגרם נזק ללקוח, ההנדסאי עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעת נזיקין גדולה כנגדו. המשמעות הפרקטית הן תשלום הוצאות משפטיות גבוהות לניהול ההליך בבית המשפט, ומעבר לכך, בהתאם לקביעת בית המשפט, תשלום פיצויים לתובעים. התמודדות עם מצב זה ללא כיסוי ביטוחי הולם היא מסוכנת ביותר מבחינה כלכלית להנדסאי הן במישור האישי והן במישור המשפחתי. לכן, מומלץ להקפיד לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המקנה הגנה מירבית להנדסאי במקרה שתוגש תביעת נזיקין נגדו.

מה מכסה הפוליסה הבסיסית ?

הפוליסה מגינה על המהנדס או אחד מעובדיו במשרד במידה והוגשה כנגדו תביעה עקב רשלנות, טעות, או השמטה, בגין כשל בביצוע החובה המקצועית שבעקבותיה נגרם נזק בגוף או ברכוש ללקוח. לדוגמה: נזקים לצד שלישי (הלקוח) שנגרמו כתוצאה מהחלטה או מתכנון שגוי, שעלות תיקונן גבוה. הביטוח יממן את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שיקבעו לתובעים- במידה ויקבעו. החשיבות העיקרית של ביטוח זה היא להגן על ההנדסאי בפן הכלכלי כך שהעסק שלו יוכל להמשיך לפעול באופן תקין במהלך ניהול התביעה כנגדו ולאחריה.

מהן ההרחבות המוצעות בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים?

מכיוון שהנדסאים עובדים בדרך כלל עם גופים גדולים, ועוסקים בפרויקטים בהם מעורבים השקעות של סכומי כסף משמעותיים, מן הראוי שיהיו מכוסים בפוליסה שמגנה עליהם בצורה הטובה ביותר. לשם כך ניתן להרחיב את הפוליסה הבסיסית וליהנות מההגנה האידיאלית. על מנת לקבל את המידע המקצועי והרלוונטי ביותר, המתאים באופן ספציפי לתחום העבודה של ההנדסאי אנו ממליצים לפנות אלינו לייעוץ אישי.

על מה לא כדאי לוותר בפוליסה?

ביטוח אחריות מקצועית מאפשר להנדסאים לעבוד בראש שקט. אחד מהיתרונות המשמעותיים בביטוח זה, הוא היכולת לקבל מחברת הביטוח כיסוי ביטוחי רטרואקטיבי בהתאם למועד תחילת הפעילות של ההנדסאי.

לכן, אנו ממליצים להקפיד על רישום מועד רטרואקטיבי נכון בפוליסת ביטוח האחריות המקצועית שלכם.

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע מקיף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית להנדסאים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ אישי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
עלות ביטוח אחריות מקצועית

כך תחסכו מאות שקלים בעלות ביטוח אחריות מקצועית

עלות ביטוח אחריות מקצועית תלויה במרכיביה של הפוליסה, אשר מותאמת בהתאמה אישית לכל בעל עסק שמעוניין לבטח את עצמו מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מהם הגורמים העלולים לייקר את הפוליסה ואיך ניתן להוזיל את המחיר באופן ניכר? כל התשובות במאמר.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן