ביטוח אחריות מקצועית לחשמלאים וטכנאים

גם לחשמלאים ולטכנאים המנוסים ביותר עלולות לקרות תקלות העלולות לסכן את בטיחותם האישית של אנשים רבים. מי שרכש ביטוח ייעודי, ייהנה מהגנה מפני תביעות במקרה של נזק. מהם עיקרי ביטוח אחריות מקצועית לחשמלאים וטכנאים?

מדוע ביטוח אחריות מקצועית לחשמלאים וטכנאים זה הוא בגדר חובה?

ישנם לא מעט דיווחים בחדשות על אנשים שהתחשמלו או נפגעו כתוצאה מליקויים כאלו או אחרים בבניינים שונים ברחבי הארץ – שריפה בבניין כתוצאה מקצר חשמלי, או תקלה בלוח החשמל של הבניין שגרמה לנזק רב הם דוגמאות לכך. כל אירוע שכזה גורר עמו תביעות נגד האחראים לכך, ובמיוחד במקרים בהם נהרגו אנשים. לחשמלאים ולטכנאים יש אחריות כבדת משקל לבטיחות ולשמירה על חיי אדם, ולכן עליהם להגן על עצמם עד כמה שניתן מבחינה כלכלית נגד מצבים בהם מוגשת נגדם תביעה משפטית. במקרה כזה, ביטוח אחריות מקצועית יממן את הוצאות המשפט ואת הפיצויים הנדרשים לנפגעי צד ג׳ – פיצויים שעלולים להגיע לסכומי עתק של מיליוני שקלים.  

דוגמאות למקרים בהם הביטוח רלוונטי:

שכחה, חוסר תשומת לב וריכוז עלולים לגרום לנזקים לצד שלישי, כמו לדוגמה:

  • ציוד שנשכח בבית של לקוח, ואחד הילדים נפצע ממנו
  • התקנה לא נכונה של מכשיר חשמלי, שכתוצאה מכך נשרפה חלק מהדירה של הלקוח
  • חיבור לא נכון של צינור גז הגורם לאחר התקנתו לדליפת גז שכתוצאה ממנה נוצרת התפוצצות והתלקחות.

הרחבות בפוליסה – למה כדאי?

מעבר לתנאי הפוליסה הבסיסית, מומלץ ביותר לשים לב להרחבות המוצעות על ידי חברות הביטוח השונות, ולהרחיב את הפוליסה במקרה הצורך. מקרה קלאסי בו יש צורך בהרחבה, הוא תחום השותפות העסקית, בו אחד מהשותפים מעוניין לעזוב את העסק. במידה וזה קורה, ניתן להרחיב את הפוליסה בצורה כזו, שגם אם השותף לשעבר אינו חלק מהעסק, הוא עדיין יישאר מבוטח על ידי הפוליסה  –  גם אם התביעה נעשתה לאחר עזיבתו בפועל.

אילו הרחבות נוספות ישנן בביטוח זה?

לחשמלאים וטכנאים המעוניינים להרחיב את הביטוח מעבר לביטוח הבסיסי המוצע להם, נשמח להרחיב את הפוליסה באמצעותנו. להלן חלק מההרחבות הניתנות לרכישה:

  • תשלום הוצאות בגין לשון הרע
  • הרחבת כיסוי לביצוע הערכת נזקים, חקר כשל חשמלי, חקירות נזקים חוות דעת לבית משפט ועוד.
  • תשלום פיצויים בגין אי יושר עובדים
  • תשלום פיצויים בגין תשלום אובדן מסמכים ומדיה מגנטית
  • הרחבה לתקופת גילוי מאוחרת – 180 ימים ללא תוספת פרמיה
  • כיסוי ייחודי בגין קניין רוחני והפרת זכויות יוצרים

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לחשמלאים וטכנאים וההרחבות נוספות בפוליסה? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה בכל שאלה.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן