ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין – כי אין מחיר לשקט נפשי

בהרבה מקרים הערכת השווי של שמאי תכריע האם עסקת נדל"ן מסוימת תצא לפועל או תכשל. אלא שגם שמאי ותיק עלול לטעות בתום לב, ולגרום נזק כלכלי ומכאן הדרך לתביעה משפטית קצרה. לכן חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין.

באילו מקרים אתם חשופים לתביעות?

אם אדם רוצה למכור או לקנות נכס נדלני, הוא יפנה לשמאי מקרקעין על מנת שהוא יעריך עבורו את שווי הנכס, יבדוק את היתרי הבנייה ותוכניות הבנייה העתידיות של האזור, יזהה ליקויי בנייה, יאתר בעיות משפטיות שעלולות לצוץ ויסכם את כל הנתונים בדוח אחד.

במקרים אחרים אנשים פונים לשמאי מקרקעין כדי שיסייע להם בנטילת משכנתא, ייעץ להם בנושא מיסוי מקרקעין, יחשב עבורם פיצויים במקרה של ירידת ערך נכס עקב תוכנית שאושרה בסביבתו או במקרה של הפקעת קרקעות, ישמש כבורר במסגרת קבלת ירושה או פירוק שותפות במקרקעין, ילווה פרויקטים, יערוך בטחות לנכסים או יערוך שומות כדי שיהיה ניתן לכלול אותם בדוחות כספיים.

במילים אחרות – לקוחותיו נשענים על מקצועיותו כדי לקבל החלטות הרות גורל. הוא מהווה דמות סמכותית שמקבלת תשלום על שירותיו המקצועיים, במטרה שהלקוח יוכל להימנע מקניית חתול בשק או נזק כלכלי אחר.

אמנם כל שמאי יכול להעריך את המחיר באופן קצת שונה, ומדובר על הערכות ולא על מדע מדויק, אבל הפערים לא אמורים להיות מהותיים. ובכל זאת, כשמדברים על הערכות ופרשנויות שונות, נוצר פתח לטעויות. טעויות של שמאי מקרקעין עלולות ליצור אובדן כספים משמעותי ועוגמת נפש עצומה ולכן שמאים חשופים לתביעות רשלנות על בסיס קבוע וכדאי שיהיה להם  ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין.

מהם היתרונות של ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין?

ביטוח אחריות מקצועית הוא המפתח לשקט נפשי בנושא של תביעות רלשנות. הביטוח מכסה את ההוצאות המשפטיות שלכם בכל תביעה של לקוח לא מרוצה שטוען שנגרם לו נזק כלכלי עקב רשלנותכם המקצועית.

בהקשר הזה כדאי לציין את הנושא של ביטוח עסק. אם יש בידכם ביטוח מסוג זה, חשוב שתהיו ערים לעובדה שהוא מחריג תביעות רשלנות ואינו מכסה אותם. ביטוח אחריות מקצועית הוא גם אינו ביטוח צד ג' לעסק, אלא פוליסה שנועדה אך ורק כדי להגן עליכם מפני תביעות רשלנות, שעלותן יכולה להגיע לכמה עשרות או מאות אלפי שקלים, ואף מעבר.

זכרו, התנהלות משפטית אינה זולה: תאלצו לשלם שכר טרחה לעורך דין, לקחת ימי חופש מהעבודה ובמקרים מסוימים גם לשלם פיצויים לתובע או להגיע איתו להסדר כספי ויתכן אפילו שתצטרכו לשלם את הוצאות בית המשפט. מדובר בסכומים שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין, נועד במיוחד עבורכם, וכדי לכסות את כל ההוצאות המשפטיות שלכם (כמובן בהתאם לגובה הכיסוי ותנאי הפוליסה).

אילו כיסויים הפוליסה כוללת?

הפוליסה מכסה כל הוצאה משפטית הנובעת בגין רשלנות מקצועית, ובהתאם לתנאים המפורטים בה, לרבות:

 • ייעוץ וייצוג משפטי
 • תשלום אגרות לבית המשפטיות
 • חוות דעת של מומחים,
 • אגרות בית משפט
 • פיצויים והסדרים כספיים
 • ועוד

ניתן להשתמש בפוליסה בכל מקרה שגרם נזק בתום לב וללא כוונת זדון, כולל:

 • הפרת חובה מקצועית
 • נזק בלתי מכוון
 • ניגוד אינטרסים
 • חוסר אחריות
 • מעשה רשלנות
 • מצג שווא
 • טעות אנוש
 • ייעוץ שגוי
 • מחדל
 • ועוד

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין?

כמו בכל ביטוח ישנם לא מעט משתנים שיכולים להשפיע על מחיר הפוליסה. בין היתר משתנים אלה כוללים אספקטים של הצרכים האישיים שלכם לצד משתנים התלויים באופי עבודתכם, כגון: מס' העובדים שלכם, גודל המשרד, האם הוגשו נגדכם תביעות בעבר, האם מימשתם פוליסה מסוג זה ב- 3 השנים אחרונים, מהם הסיכונים שאליהם אתם חשופים, מהו היקף פעילותכם, כמות לקוחותיכם וכו'. כמו כן קיימים פערים בין חברות הביטוח המציעות ביטוחים לשמאים.

בכמה אתם מעריכים את השקט הנפשי שלכם?

ראינו ששמאים חשופים מאוד לסיכונים ועלולים להגיש נגדם תביעות רשלנות שייצרו קושי כלכלי משמעותי. על מנת לבחון לעומק כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין ולבצע השוואת מחירים איכותית, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים עוד היום. אנו מתמחים בהתאמת ביטוחים איכותיים עם כל ההרחבות הייחודיות שרלבנטיות לעסק שלכם ושנותנות לכם הגנה ב- 360 מעלות.

נשמח להעמיד לרשותכם נבחרת מנצחת של סוכנים אמינים, אדיבים ומקצועיים שאוחזים בניסיון של עשרות שנים בתחום. אנחנו עובדים עם החברות המובילות בארץ, ומציעים ביטוחים במחירים משתלמים ובתנאים מעולים. צרו קשר עוד היום והבטיחו לעצמכם שקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

מתווכים הם חלק בלתי נפרד מעסקאות הנדל״ן ועליהם להיות בקיאים בתחום כדי להימנע מהעברת מידע שגוי ללקוחותיהם. שגיאות עלולות לעלות להם ביוקר – בהיעדר הביטוח המתאים שיגן עליהם מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מה כדאי לדעת על פוליסת ביטוח האחריות המקצועית?

קרא עוד »

כמה עולה ביטוח מקצועי?

כמה עולה ביטוח מקצועי למהנדסים ולאדריכלים היא שאלה שמעסיקה רבים. במאמר זה ננסה לספק מענה מעמיק על כל השאלות שישי לכם בנושא זה. מחיר בסיס

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן