אילו הרחבות קיימות במסגרת ביטוח אחריות מקצועית?

לביטוח אחריות מקצועית יש פוליסת כיסוי בסיסית, אשר אליה ניתן להוסיף מגוון רחב של הרחבות על מנת ליהנות מכיסוי מקיף ואיכותי יותר. כך תרחיבו את הביטוח ותוכלו לישון טוב יותר בלילות.

הכיסוי הבסיסי בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית

הרעיון שעומד מאחורי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית הוא להעניק הגנה למבוטחים במקרה של תביעת נזיקין, בעקבות נזקים שנגרמו לצד ג' כתוצאה מטעות אנוש או רשלנות של בעל העסק ו/או עובדיו.

הפוליסה מכסה את ההוצאות המשפטיות שלכם, במידה והוגשה נגדכם תביעה בנסיבות שציינו בפסקה הקודמת: החל משכרו של עורך הדין שבחרתם שייצג אתכם, דרך אגרות כלשהן שצריך לשלם בבית המשפט ועד לפיצויים שיגזרו עליכם בפסק הדין. הכל כמובן בהתאם לתנאי הפוליסה ובהתאם לגבול האחריות שקבעתם ביום הצטרפותכם.

מדוע יש צורך בהרחבות לפוליסה זו?

הפוליסות מספקות מענה בעיקר לבעלי מקצועות חופשיים, אך גם לבעלי מקצוע אחרים, כגון מדריכי חדר כושר. המשותף לכולם הוא שהם עצמאים, וכל אחד מהם יכול "לחטוף" תביעת נזיקין בעקבות טעות שבוצעה בתום לב. עם זאת, בעלי עסקים מתחומים שונים חשופים לסיכונים שונים ויש לכם דרישות וצרכים שונים, ולכן אכן קיימת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית בסיסית לכל תחום, אבל לצורך התאמה אישית, חשוב להתייחס להרחבות שניתן לקבל.

איך ניתן לשדרג את הביטוח שלכם?

התאמת הפוליסה לצורכיכם דורשת אפיון של צורכי העסק הייחודיים ומעבר מסודר על שלל ההרחבות האפשרויות. דגמנו עבורכם כמה מההרחבות הפופלריות שבאמצעותן תוכלו לשדרג את הביטוח המקצועי שלכם.

כיסוי מחוץ לגבולות ישראל

הפוליסה הבסיסית מכסה את המבוטח אך ורק במקרה של אירוע שהתרחש בתוך שטח מדינת ישראל ואזורים מסוימים בשטחים (שטחי B ו-C). אם אתם מספקים שירותים גם מחוץ לישראל, מומלץ לבחון את הרחבת הכיסוי, כדי שתהיו מכוסים גם במקרים שמתרחשים בחו"ל.

הוצאת דיבה ולשון הרע

הרחבה זו מכסה אתכם גם במקרים של תביעות נזיקין עקב לשון הרע, הוצאת דיבה או השמצה, אם הדבר קרה בתום לב.

המשך כיסוי מיוחד בעת הפסקת פעילות

אם הכיסוי שלכם נפסק מסיבה כלשהי (למשל פרישה לגמלאות, הפסקת לעסוק במקצוע שלכם וכדומה), אתם עדיין חשופים לתביעות על מקרים שהתרחשו במסגרת עיסוקכם בעבר. ניתן לרכוש כיסוי מיוחד להפסקת פעילות, שיבטיח כיסוי במקרים אלו. שימו לב שבדרך כלל מדובר בכיסוי שבו הפרמיות הולכות ויורדות ככל שחולפות השנים.

תקופת גילוי מאוחרת

מבטיחה כיסוי של לפחות כמה חודשים לתקופה במקרה והפוליסה לא תחודש ע"י חברת הביטוח. ההרחבה הזו מכסה כל מיני סיטואציות שקרו בזמן שהפוליסה עוד היתה בתוקף בלבד, והיא אינה כוללת אי חידוש ביטוח עקב אי הסדרת תשלום.

הפרת חובת סודיות

הרחבה זו מכסה תביעות בגין הפרת חובת סודיות, אשר בוצעה בתום לב.

אי יושר עובדים

הרחבה זו מכסה אתכם מחבות הנוצרה עקב מעשה של אחד מעובדיכם, כגון תרמית, הונאה, חריגה מסמכות ביודעין, מעילה באמון, פשע ועוד.

שימו לב כי הרחבה זו אינה מכסה את העובד אשר ביצע את המעשה – אלא את מעסיקו. כמו כן, על פי רוב הרחבה זו אינה תקפה לגבי בעלים, שותפים, קבלנים וקבלני משנה.

פגיעה בפרטיות/אבדן מסמכים/חריגה מסמכות

שלוש הרחבות אלו, בדומה להרחבת לשון הרע, תפקידה לכסות אתכם במקרים של חבות עקב פגיעה בפרטיות, אובדן מסמכים (או אמצעי מידע אחרים) שבאחריותכם וחריגה מסמכות – כאשר אלו נעשו בתום לב.

פגיעה באוטונומיה

הרחבה זו רלבנטית לעוסקים במקצועות הרפואה בעיקר. תפקידה להגן עליכם במקרים של תביעה בגין פגיעה באוטונומיה של הפרט, עקב הפרת חובה מקצועית. כלומר, במקרים בהם לא נמסר לתובע מלוא המידע הרלוונטי או לא התקבלה הסכמה.

הרחבות לפוליסה מעניקות לכם שקט נפשי

כידוע, ביטוח אחריות מקצועית יכולה להכריע אם תאלצו להתמודד עם הוצאות כלכליות כבדות או שתוכלו להתמודד עם התביעה יותר בקלות. המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים מזמינים אתכם לשיחת היכרות שבה יאפיינו את צורכיכם האישיים בהתאם לתחום עיסוקכם ויתאימו לכם פוליסה איכותית ובהתאמה אישית, כפי שהם עושים כבר למעלה מ- 20 שנה. השאירו פרטים והבטיחו לעצמכם שקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

כמה עולה ביטוח מקצועי?

כמה עולה ביטוח מקצועי למהנדסים ולאדריכלים היא שאלה שמעסיקה רבים. במאמר זה ננסה לספק מענה מעמיק על כל השאלות שישי לכם בנושא זה. מחיר בסיס

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן