ביטוח אחריות מקצועית: השוואת מחירים בדרך החכמה

השוואת מחירים בביטוח אחריות מקצועית היא עניין חשוב עבור כל בעל עסק שמעוניין להגן על עצמו ולקבל כיסוי איכותי ובמחיר משתלם. אז מה צריך לבדוק ואיך ניתן לרכוש פוליסה במחיר משתלם במיוחד מבלי לשבור את הראש?

ראשית נזכיר מהי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית

הסיוט הנורא מכל של כל בעל עסק הוא למצוא את עצמו בלב תביעה בגין רשלנות מקצועית, ולא בכדי. מדובר בתביעה לא רק ההתמודדות עמה יקרה, אלא גם בית המשפט עלול לפסוק שאותו בעל עסק צריך לשלם סכומי עתק לתובע.

בעידן של היום קיימת מודעות רבה בקרב צרכנים לעניין של תביעות רשלנות, ולכן כיום המגמה של תביעות רשלנות רק הולכת וגדלה יותר ויותר. העניין הוא שתביעות כאלה יכולות להיות מוגשות נגד כל בעל מקצוע, גם אם הוא עובד שנים רבות בתחום ויש בידיו ידע רב וניסיון מוכח בשטח. בסופו של דבר כולנו בני אדם וכל אחד יכול לטעות. אלא שמספיק טעות אחת קטנה כדי לגרום נזק ללקוחות שלכם, ולמוטט אתכם כלכלית בגין תביעה שהם עלולים להגיש נגדכם, אם אין לכם ביטוח אחריות מקצועית.

רק כדי לסדר את האוזן, תביעת רשלנות עלול להסתכם בכמה עשרות אם מאות אלפי ואפילו מליוני שקלים. תביעה אחת כזו יכולה לגרום לכם להגיע למצב של אובדן מקור פרנסתכם ואפילו פשיטת רגל, וכל זאת – אפילו אם בית המשפט לא ימצא אתכם אשמים.

ביטוח אחריות השוואת מחירים – למה זה נדרש?

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח קריטי עבורכם, ממש כמו עבור כל בעל מקצוע חופשי אחר. זאת מאחר והוא משמש עבורכם כמעין מצנח ביטחון כלכלי, המעניק לכם שקט נפשי. באמצעות הפוליסה כל ההוצאות המשפטיות שלכם וכן הפיצויים שאולי תאלצו לשלם לתובע יתגלגלו לחברת הביטוח.

עם זאת, בעלי מקצוע רבים מתלבטים אם אכן כדאי להשקיע את כספם בביטוח כזה, מאחר והוא נחשב ליקר למדי. לכן נדרשת השוואת מחירים לביטוח אחריות מקצועית, שיכולה לחסוך לכם לא מעט כסף.

איך מבצעים השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית?

כמו שאתם משווים מחירים לפני שאתם קונים מכונת כביסה חדשה או כרטיסים להצגה, כך מומלץ לעשות גם השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית לפני שאתם מבטחים את עצמכם. אך באותה נשימה נציין כי כמו בביטוח עסק, גם מחיר ביטוח אחריות מקצועית קיימים גם גורמים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת, וכאן העניינים הופכים לקצת יותר מורכבים.

הנה כמה מהגורמים הבסיסיים שיש לבחון מעבר למחיר הפוליסה:

  • תחומי עיסוק והתמחות שלכם –  לחברות הביטוח יש מעין מחירון שקובע את המחיר לכל סוג של עיסוק, ומעבר לזה – גם לכל תחום של עיסוק. תחום שנחשב יותר מסוכן, יגרום לפוליסה להתייקר.
  • מחזור המכירות שלכם – ככל שאתם מכניסים יותר, הצוות שלכם גדול יותר והפעילות שלכם ענפה יותר, עולה ההסתברות שתוגש נגדכם תביעה. לכן דמי הפרמיה יקרים יותר.
  • מחיר בסיס וגבולות אחריות –  קיים מחיר בסיס לכל גבול אחריות בפוליסה, וכל חברת ביטוח קובעת את המחירים שלה. ככל שגבולות האחריות יהיה גבוה יותר, כך הפוליסה תתייקר.
  • גובה השתתפות עצמית –  את רוב הוצאות התביעה חברות הביטוח משלמות, אך נדרש לשלם דמי השתתפות עצמית. תוכלו לבקש שדמי ההשתתפות העצמית יהיו גבוהים יותר וכך להוזיל את עלויות הפרמיה החודשית.
  • כיסוי רטרואקטיבי –  נחשב כהרחבה לביטוח הסטנדרטי. מי שמעוניין בתוספת הזו, ייאלץ לשלם פרמיה יותר יקרה.
  • תביעות קודמות – אם תבעו אתכם וגלגלתם תביעה לחברת ביטוח כלשהי בעשור האחרון, חברות הביטוח לא ימהרו לבטח אתכם, ובמידה וכן סביר שיטילו עליכם כל מיני סנקציות כמו: תנאים מגבילים, דמי השתתפות עצמית גבוהים, דמי פרמיה יקרים או שילוב ביניהם. לעומת זאת, מי שיש לו עבר ביטוחי "חלק", יוכל לרכוש ביטוח אחריות מקצועית במחיר מוזל.

השוואת מחירים ותנאים – רק עם המומחים!

השוואת מחירים בביטוח אחריות מקצועית היא עניין שעשוי להיות מאתגר ביותר עבור האדם הממוצע, וגם עבור בעל עסק שעושה גם ככה אינספור דברים במקביל. השוואה באופן עצמי עלולה לבלבל אתכם, לגזול מכם זמן יקר, ולגרום לכם לבטח את עצמכם או לרכוש ביטוח יקר מדי או לרכוש ביטוח שישאיר אתכם חשופים למגוון סיכונים, כך שברגע האמת תאלצו לשלם מכיסכם סכומים בלתי מבוטחים.

המרכז לביטוח עסקים, שמתמחה כבר עשרות שנים בהתאמת ביטוחים מקצועיים לבעלי מקצועות מכל התחומים ובכל סדר גודל שהוא, ישמח לעזור לכם בהשוואת מחירים לביטוח אחריות מקצועית ולהפוך את התהליך להרבה יותר קליל, נוח, מהיר ופשוט.

אצלנו כל ביטוח אחריות מקצועית מותאם לצורכיו הייחודיים של כל בעל עסק. נשמח להשוות עבורכם בין כל הפוליסות, תוך התייחסות הן למחירים, הן לכיסויים והן לתנאים של כל אחת מהן, ולאתר בשבילכם את הפוליסה המשתלמת והמקיפה ביותר. צרו איתנו קשר כדי ליהנות משקט נפשי!

 

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן