ביטוח עסק לעצמאים – כל מה שרציתם לדעת

ביטוח עסק לעצמאים נותן פיצוי כספי לכל מי שיש לו משרד, חנות, בית מלאכה ואפילו אם הוא מנהל עסק קטן מהבית. במידה וקרה אירוע ביטוחי לעסק, חברת הביטוח תעניק לו פיצוי כספי, כדי לסייע לו להחזיר את המצב לקדמותו ולשקם את העסק שנגע כתוצאה מאותו אירוע. אילו כיסויים תקבלו במסגרת ביטוח זה ולמה לשים לב?

חשיבותו של ביטוח עסק לעצמאים

מדי שנה נסגרים כ- 40,000 עסקים בישראל. רבים מתוכם הם עסקים טובים ובעלי פוטנציאל אדיר, אך הם פשוט נקלעו לסיטואציה שגרמה להם לאבד את הכול: פגיעה חיצונית עקב מזג אוויר סוער במיוחד, סכסוך עסקי, ונדליזם של בני נוער משועממים או תביעת נזיקין. כל אלה סיכונים שכמעט כל עסק חשוף אליהם, וניתן להימנע מהם באמצעות ביטוח עסק לעצמאים שמכיל את כל תתי הסעיפים הרלבנטיים לעסק.

מה כולל ביטוח עסק לעצמאיים?

ביטוח עסק סטנדרטי כולל מספר היבטים שרלבנטיים לרוב בעלי העסקים. בפסקאות הבאות נפרט על הרכיבים העיקריים הכלולים בו בדרך כלל.

אחריות כלפי צד ג'

לעסק שבו הפעילות כוללת קבלת קהל ונוכחות קבועה של לקוחות (למשל מוסד חינוכי, גן אירועים או מסעדה) ביטוח צד ג' מכסה את בעל העסק במקרה שלקוח או עובר אורח נפגע בתאונה בתחומי העסק. נניח שניקיתם את החנות ומישהו נכנס, החליק וקיבל זעזוע מוח, בני משפחתו מחליטים לתבוע אתכם, הפוליסה תעניק לכם פיצוי שיסייע לכם להתמודד מול תביעה זו.

חבות מעבידים

החוק במדינת ישראל מחייב את המעסיק להפריש לעובדים תשלומים לביטוח הלאומי ולקרן הפנסיה, כמו גם הפרשה קבועה לקרן פיצויים, אך כדאי שיהיה לכם גם ביטוח חבות מעבידים, למקרה של תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. עובד שנפגע, נפצע או נחבל בעבודתו או עקב עבודתו רשאי לתבוע את המעסיק בגין הנשק שנגרם לו. הפוליסה תעניק לכם סכום שיוכל לעזור לכם להתמודד עם הוצאות התביעה.

ביטוח תכולה

הרבה מאוד עסקים משתמשים בציוד מיוחד לצורך ביצוע עבודתם או מחזיקים מלאי גדול של סחורה למכירה. אם נגנב מהעסק רכוש, ציוד או מלאי סחורה או שנגרם להם נזק, חברת הביטוח מעניקה פיצוי לצורך רכישה מחודשת או שיקום הנזק שנגרם. כך גם אם חלילה פרצה שריפה או שהעסק הוצת או שאם נגרם למבנה נזק אחר כתוצאה מפגעי מזג האוויר, הצפה וכדומה, גם פה הביטוח יסייע לכם לשקם את הנזקים.

ביטוח מבנה

במקרים רבים בעלי עסקים שוכרים את המקום שבו הם עוסקים, למשל חנות או משרד, ועליהם להחזיר אותם במצב תקין לבעליהם. לכן, חשוב מאוד שיהיה ביטוח מבנה, כדי שאם חלילה יגרם להם משהו, אז הפיצוי יאפשר לכם להחזירו למצבו הקודם.

ביטוח אובדן הכנסות ורווחים

ביטוח זה הוא מעין ביטוח משלים לשני הביטוחים הקודמים שהזכרנו, מאחר ואם חלילה הציוד שלכם נגנב או ניזוק עקב פריצה, הצפה, שריפה או כל מצב ביטוחי אחר, כדאי שיהיה לכם לא רק פיצוי על מה שאבד, נגנב או ניזוק, אלא גם פיצוי על אובדן ימי העבודה והפגיעה ברווח, הנדרשים על מנת להשיב את העסק לפעילותו השגרתית. הרי אתם עדיין מחויבים בהוצאות כמו משכורות, מסים, דמי שכירות וכדומה. ביטוח זה יעניק לכם רשת ביטחון כלכלית גם אם העסק לא יכול לתפקד.

אחריות מקצועית

אם בעבר בעיקר רופאים ועורכי דין רכשו ביטוח אחריות מקצועית, כיום המעגל מתרחב. בעלי מקצועות חופשיים רבים רוכשים ביטוח זה, על מנת להתמודד עם תביעות פוטנציאליות. ביטוח זה נועד לכסות מצבים בהם בעל המקצוע התרשל במסגרת תפקידו והסב נזק לגורם שלישי. בסיטואציה כזו, הוא עלול לקבל תביעה. הביטוח מעניק לכם שקט נפשי בכך חברת הביטוח תסייע בכיסוי הוצאות התביעה, לרבות תשלום פיצויים, אם אותו בעל עסק יצטרך לשלם.

ביטוח כספים וביטוח העברת כספים

עסקים מסוימים חייבים לפעמים להחזיק סכומי כסף גדולים במזומן ואף להעביר אותו. מאחר וביטוח תכולה/מבנה אינם מפצים במקרה של אובדן מזומנים עקב פריצה / נזקי מים / נזקי אש / גניבה, הרחבה זו יכולה להיות רלבנטית עבור אותם עסקים.

ביטוח סייבר

יותר ויותר עסקים מנהלים את פעילותם העסקית במרחב הדיגיטלי ומתבססים על מיילים, רשת האינטרנט מאגרי מידע ממוחשבים וכדומה. במקביל איומי הסייבר רק מתגברים מדי שנה, ולכן מדובר בביטוח חשוב שכמעט כל עסק חייב שיהיה לו.

המומחים להתאמת ביטוח עסק לעצמאים

סקרנו לפניכם את מגוון סוגי הביטוחים הכלליים שקיימים לעסקים, אך כמובן ישנם גם סיכונים ספציפיים לכל עסק ולכל תחום שדורשים הגנה מורחבת. כך למשל – נגר אינו צריך את אותם ביטוחים כמו מתכנת מחשב, קוסמטיקאית אינה צריכה את אותם ביטוחים כמו מסעדן וכו'. תמיד יהיה צורך בהתאמות ייחודיות.

ביטוח עסק לעצמאים זה עסק למומחים של מרכז הביטוח לעסקים. אנחנו מתאימים לכל לקוח ולקוחה פוליסת ביטוח בהתאמה אישית תוך התחשבות בסיכונים הייחודיים שאליהם הוא חשוף וגם התקציב העומד לרשותו.

בשיחת אפיון אחת נמפה את כל צורכיכם וניצור עבורכם מעטפת כיסויים איכותיים במחיר שפוי, כדי שבבוא היא תוכל לשמש אתכם כראוי. אנו משתמשים בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת השוואת מחירים חכמה בין כל חברות הביטוח המובילות, ומייצגים במקצועיות את כל בעלי המקצוע מולן. השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם שירות אדיב ומקצועי, יחס חם ואישי וביטוח איכותי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח מפעלים

ביטוח מפעלים בתעשייה

בדומה לכל בית עסק אחר, גם מפעלים בתעשייה וקווי ייצור תעשייתי, נדרשים לבטח את פעילותם העסקית באמצעות מוצרי ביטוח שונים המיועדים לסקטור העסקי. ביטוח ייעודי המותאם

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן