ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים

רואי חשבון, כלכלנים ויועצים עסקיים חשופים לתביעות במקרים בהם נעשו טעויות כמו השמטות של מידע בדוחות הכספיים של לקוחותיהם. מה הביטוח מכסה, ומהם היתרונות הבולטים בביטוח זה?

מדוע זקוקים יועצים כלכליים לביטוח מקצועי?

מקצועות הכלכלה, בהם עוסקים יועצי מס ורואי חשבון, דורשים שליטה רחבה בתחום, עקב האחריות הרבה בעבודתם. מעבר לכך, עליהם לשלוט ללא עוררין על כל מה שקשור לחוקים ממשלתיים ורפורמות שונות בתחום זה. יועצי מס צריכים להקפיד על כך שהדוחות הרבעוניים והשנתיים יוגשו בזמן וימולאו בצורה הנכונה, מכיוון שהגשה מאוחרת, או השמטה של תאריכים, מספרים או סכומי כסף עלולים, במקרה שנפלה טעות, לעלות ללקוחותיהם כסף רב. במקרים אלה חשופים היועצים הכלכליים לתביעות מצד הלקוחות – סיטואציה מורכבת היכולה לעלות להם ביוקר, לא רק מבחינה כלכלית אלא עלולה להוביל גם להרס המוניטין המקצועי שלהם ובשל כך רכישת פוליסה של ביטוח משרד בלבד, אינה מספיקה. ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים היא הפתרון האידיאלי להתמודד עם מקרים שכאלו והיא מומלצת ביותר לעוסקים בתחומים אלה.

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית ליועצים כלכליים?

במקרה של תביעה, ובמידה והביטוח תקף, תכסה חברת הביטוח את הוצאות ההליך המשפטי הן בהליכים מנהליים והן בהליכים פליליים, כולל שכר טרחה והוצאות הגנה – ואף בהוצאות הערעור. בנוסף, החברה תממן את הפיצויים שנקבעו ללקוחות של המבוטח שנפגעו (צד שלישי) – בגובה הסכום שהוגדר מראש בעת החתימה על הפוליסה (״בכפוף לתנאי הפוליסה״). יש לדעת כי חברת הביטוח תמנה בכל המקרים עורך דין מטעמה שייצג את המבוטח – על כך יכול המבוטח לערער, במקרה ואינו מסכים עם המינוי שנבחר עבורו מטעם החברה.  

אילו הרחבות ישנן בביטוח זה?

כמו בביטוחים רבים כמו ביטוח עסק,  גם בביטוח זה ניתן להרחיב את הפוליסה, בין אם מדובר על רואה חשבון עצמאי או שכיר העובד במשרד. להלן ההרחבות השונות הניתנות לרכישה במסגרת ביטוח זה: 

  • אחריות שילוחית
  • אי-יושר עובדים
  • הוצאת דיבה ולשון הרע
  • חריגה מסמכות
  • תחום טריטוריאלי
  • אובדן מסמכים (החזר בגין שחזור מסמכים ומדיה מגנטית)
  • נזק כתוצאה מאירועי סייבר

מה עוד כדאי לדעת?

בביטוח האחריות המקצועית קיימות הרחבות רבות והגדרות המתארות באילו מקרים חברת הביטוח תעניק הגנה למבוטחים, לכן אנו ממליצים לעבור על תנאי וסייגי הפוליסה טרם ההצטרפות לביטוח. 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לכלכלנים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ אישי. 

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח אחריות מקצועית הייטק

ביטוח אחריות מקצועית משולב ביטוח אחריות המוצר מיועד לספק הגנה ביטוחית לחברות המפתחות תוכנה וחברות הייטק המספקות ומפתחות חומרה. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית משולבת ביטוח

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן