ביטוח סיכונים מיוחדים – המדריך שחייבים לקרוא

פוליסת ביטוח סיכונים מיוחדים נועדה לבטח אותם נגד סיכונים שונים הקשורים לדרך קבלת ההחלטות ולאיכות העבודה ועשייתה, כמו גם נגד אובדן הכנסה, תביעות נזיקין ועוד.

התנהלות המגזר העסקי בעידן המודרני העלתה את הצורך של ארגונים, חברות, בעלי עסקים ובעלי מקצוע להצטייד בפוליסת ביטוח סיכונים מיוחדים.
הפוליסה נועדה לבטח אותם נגד סיכונים שונים הקשורים לדרך קבלת ההחלטות ולאיכות העבודה ועשייתה, כמו גם נגד אובדן הכנסה, תביעות נזיקין ועוד.

מה כולל ביטוח סיכונים מיוחדים?

כאשר משתמשים במונח "ביטוח סיכונים מיוחדים", הכוונה היא לכיסוי ביטוחי המותאם אישית לסיכונים שעימם מתמודד המבוטח בהתאם לתחום התמחותו. מדובר בביטוחים שונים, ביניהם: ביטוח דירקטורים ונושאי משרה המהווה ביטוח חבות מיוחד, ביטוח אחריות המוצר, ביטוח ניסויים קליניים המספק למבוטח הגנה מפני תביעות משפטיות, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אחריות כללית CGL, ביטוח סייבר, ביטוח עבודות קבלניות המעניק מגוון של פתרונות ביטוח מיוחדים ליזמים, לקבלנים, לחברות בנייה ונדל"ן ועוד.

ביטוח סייבר

בשנים האחרונות, מתמודדים עסקים רבים עם חבויות ונזקים הנובעים משימוש נרחב במערכות ממוחשבות, אינטרנט ודואר אלקטרוני. פוליסת הביטוח נותנת הגנה מלאה וכיסוי נרחב מפני סיכונים הנובעים מאירועי סייבר, ובהם – אובדן הכנסה, מתן פיצוי כספי לצד ג', הוצאות כלכליות בגין שחזור המידע ועוד. את הביטוח יכולים לערוך ארגון, חברה, אדם פרטי או גוף משפטי, הרוצים להגן על עצמם מפני נזקים אפשריים כתוצאה מסיכוני סייבר.

ביטוח אחריות המוצר

מדובר בביטוח המעניק למבוטח כיסוי מפני נזקי רכוש ו/או נזקי גוף הנגרמים לצד ג', בשל תאונה שנגרמה כתוצאה משימוש במוצרים המשווקים או המיוצרים על ידי המבוטח לרבות כיסוי של הוצאות משפט בגין תביעות. ביטוח זה מומלץ לכל יצרן, יבואן או ספק, כאשר לא ניתן לאתר את היצרן בארץ או מחוצה לה, לערוך ביטוח.

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה

זוהי פוליסה שמטרתה להעניק הגנה לנושאי משרה בארגון מפני תביעות המוגשות נגדם באופן אישי בגין מעשים שבוצעו על ידם שלא כדין, כחלק ממילוי תפקידם המקצועי ולאחריו. בגדר מעשה שלא כדין נכללים לרוב מעשה או מחדל של האדם המבוטח, שבוצעו כחלק מתפקידו הניהולי בחברה, שנעשו בתום לב ויש בהם משום הפרה של חובת הזהירות, התרשלות, הפרת חובת האמונים, טעות, חריגה מסמכות, הטעייה ועוד.

ביטוח עבודות קבלניות

פוליסת ביטוח עבודות קבלניות מיועדת להגן על הרכוש והחבות של קבלנים, יזמים וקבלני משנה וכוללת כיסוי עבור כל הנוגע לביצוע עבודות במסגרת הפרויקט הקבלני. זאת, לרבות סיכונים ייחודיים לתחום הבניה והשיפוצים, כיסוי ביטוחי לבתים או הדירות במהלך השיפוצים, ביטוח לעסקים, ביטוח לבניה פרטית ורוויה ועוד.

ביטוח ניסויים קליניים

כיום, עריכת ניסויים קליניים בארץ מתבצעת לפי תקנות בריאות העם (ניסויים רפואיים בבני אדם), תשמ"א-1980 וכן נוהל משרד הבריאות לניסויים רפואיים בבני אדם, תשע"ו-2006.

על אף שאין חקיקה ספציפית המסדירה את הנושא, ישנם חוקים שונים המשפיעים על סוגיית הניסויים הקליניים, בהם – חוק מידע גנטי, תשס"א-2000, חוק זכויות החולה, תשנ"ו-1996 ועוד.

על פי הנוהל, עורך ניסוי קליני נדרש לערוך ביטוח אחריות מקצועית רפואית לרבות מלוא התנאים המחויבים. בלי הצגה של כיסוי ביטוח ניסויים קליניים מקיף, אין אפשרות לבצע ניסוי קליני במוסדות הרפואיים שכן יש הקפדה יתרה על עריכת ביטוח מתאים של חוקר או יזם המבקשים אישור לערוך ניסויים אצלם.

פוליסה לביטוח ניסויים קליניים מספקת לגוף החוקר או היזם ו/או המוסד הרפואי ו/או הצוות הרפואי הפועל מטעם בית החולים או המוסד הרפואי בו נערך הניסוי ו/או הקרן למחקרים רפואיים הגנה מפני תביעות משפטיות המוגשות על ידי נסיינים המשתתפים בניסוי הקליני ו/או תביעות של צד ג' הקשורות לניסוי הקליני המבוטח.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח חברות הייטק

ביטוח חברות הייטק מציע את כל פתרונות הביטוח המותאמים ביותר לצרכי פעילותכם הטכנולוגית. בעלי חברת הייטק או מיזם סטארט אפ? זה הזמן לדעת יותר על

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן