גל גובר של מתקפות כופר תוקף את ישראל – כך תגנו על העסק שלכם

לפי דוח שיצא מבית IBM, סכנת הסייבר הגדולה הקיימת כיום בסייבר היא מתקפות כופר. כל מתקפה גורמת להפסדים של מאות אלפי שקלים ואף יותר לעסקים בכל התחומים ובכל סדר גודל שהוא. אך אתם לא חייבים להיכנס לסטטיסטיקה, יש מה לעשות כדי להגן על העסק.

מתקפות כופר פוגעות בכולם

הנתונים מהשנה האחרונה מראים דבר אחד – למרות התעשייה הפורחת של ענף אבטחת המידע, אף אחד לא באמת מוגן. אלה הנתונים שפורסמו במהלך שנת 2020 :

  • מוסדות ממשלתיים, ארגוני בריאות, מפעלים, גופים פיננסיים – כולם בשנה האחרונה נפלו קורבן לעברייני סייבר שדרשו מהם כופר.
  • כ- 25% ממתקפות הסייבר בשנה האחרונות היו מתקפות כופר, ובכך כבשו את המקום הראשון והמפוקפק של תקיפת הסייבר השכיחה ביותר.
  • כ- 80% ממתקפות הסייבר מכוונים דווקא לעסקים בינוניים וקטנים.
  • 1 מכל 5 עסקים קטנים ורוב העסקים הבינוניים והגדולים נפגעים כתוצאה ממתקפות אלה.
  • רוב בעלי העסקים שהותקפו נפלו קורבן למצב של סחיטה כפולה – כלומר ההאקרים לא רק גונבים מהם חומרים, אלא גם מאיימים להדליפם אם לא ישולם הכופר במלואו, כמו שקרה לחברת הביטוח שירביט.

שילמתם כופר? עדיין נגרם לכם נזק ובכלל לא בטוח שתוכלו לעבוד

כשעסקים מתמודדים עם מתקפות כופר, זוהי סיטואציה מאוד מלחיצה – גם דורשים מהם לשלם סכום אסטרונומי, גם משבשים את העבודה וגם התדמית שלהם נפגעת. לא פלא שהרבה בעלי עסקים מחליטים בלית ברירה לשלם את הכופר בתקווה שבזה יסתיים הסיפור, אבל מוצאים את עצמם עומדים אל מול שוקת שבורה: התשלום הועבר בהצלחה להאקר, אך הוא מתנתק מכם לחלוטין ולא מותיר שום רמז איך לגשת למחשב או לרשת שלכם, או מספק פתרון חלקי בלבד.

עסקים, חברות וארגונים עלולים להיות מושבתים ימים ארוכים ואפילו שבועות עד שישחזרו את המידע או שיצליחו להיכנס שוב למערכות המחשוב שלהם. תשלום כופר עדיף על פניו על נזק משמעותי יותר אם לא יחזרו לפעילות מלאה, אך כאמור – לא תמיד הם יכולים לשוב לשגרה כל כך מהר כמו שהם חושבים.

אז מה עושים? נזהרים ומבטחים

כמובן שחשוב לחדד נהלים בעסק שלכם ולהזכיר לעצמכם ולעובדיכם להיזהר בהקלקות על קישורים ברשתות החברתיות, במיילים ובאתרים לא מוכרים. חשוב גם לגבות מסמכים ופרטים חשובים, לוודא שעדכוני האבטחה מותקנים כראוי, לבחון ולסרוק קבצים שמתקבלים ושיוצאים וכדומה.

 עם זאת טוב שתהיה לכם תוכנית ב'. ממש כמו שאתם עושים ביטוח מקיף לרכב ולא מסתפקים בנהיגה זהירה, כך חשוב לבטח את העסק ולוודא שיש לכם ביטוח סייבר שמגן עליכם גם מפני מתקפות כופר. ביטוח חשוב זה יעניק לכם מענה בזמן אמת וימזער את הנזק שייגרם לכם הן בפן הכלכלי והן בפן התדמיתי. תקבלו מענה ממומחי סייבר שייעצו לכם איך להתנהג במהלך המשבר, יכסו את עלויות שיחזור המידע ואפילו יפצו אתכם בגין אובדן הכנסות.  

הבטיחו לעצמכם שקט נפשי והצטרפו עוד היום!

המומחים של מרכז הביטוח לעסקים מתמחים בהתאמת ביטוחי סייבר לעסקים מכל הסוגים ובכל גודל. כבר למעלה מעשרים שנה אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בישראל ומשרתים באדיבות למעלה מ- 500 בתי עסק בישראל. הצטרפו לרשימת לקוחותינו המרוצים ותיהנו גם אתם משקט נפשי ושירות מהיר ומקצועי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח אחריות המוצר

מוצרי הביטוח החשובים ביותר עבור כל מפעל ייצור או בית עסק העוסק ומתמחה בתהליכי ייצור, ייבוא או אספקה של מוצרי צריכה. זה הזמן לדעת יותר

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן