כל מה שרציתם לדעת על ביטוח אחריות מקצועית לקבלני שיפוצים

כל קבלן שיפוצים נוטל על עצמו לא מעט סיכונים ברגע שהוא בוחר לבצע פרויקט מסוים, מורכב יותר או פחות. הסיבה לכך מובנת: מוטלת עליו אחריות רבה לעמוד בהתחייבויות מסוימות ולעמוד בסטנדרט גבוה, והכי חשוב – לא לגרום חלילה נזק כלכלי או לסכן את הלקוח שלו. לשם כך, כדאי שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית לקבלני שיפוצים.

תזכורת: מהי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלני שיפוצים?

מי לא מכיר את הסיטואציה שבה גם אם הוא תכנן לעשות דבר מסוים, איכשהו הכול השתבש, וקרו לו כל הניסים והנפלאות? כולנו חווינו מצב ביש שכזה לפחות פעם אחת בחיינו. הרי כולנו עושים, טועים ולומדים. אלא שלטעות של קבלן יש תג מחיר. טעות אנוש שנעשתה בתום לב על ידי הקבלן או מי מטעמו, הרי שמשמעותה היא פגיעה אדירה בלקוח ברמה הכספית ולעתים אף מעבר לכך – הטעות הזו עלולה לגבות חיים חלילה. מכאן הדרך לתביעה בסכומי עתק קצרה מאוד.

העניין הוא שאין ממש דרך לנבא את העתיד או דרך להימנע מטעויות אנוש. גם אם אותו קבלן "שוחה" בתחום, עתיר בידע ובניסיון, והכי מקצועי שיש, מספיק רגע אחד של חוסר תשומת לב עייפות או אפילו קצר בתקשורת כדי שתוגש נגדו תביעת ענק. כל לקוח יכול לתבוע קבלן שגרם לו נזקים מכל סוג שהוא, ואף לדרוש פיצויים, וזוהי זכותו המלאה.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים נועדה להגן עליהם מפני תביעות מסוג זה, ולהעניק להם כיסוי מלא להוצאותיהם המשפטיות שנגרמו בעקבות תביעה בגין נזקים שנגרמו לצד שלישי עקב רשלנות מקצועית. חשוב לזכור שתביעות מסוג זה הן תביעות מורכבות, ארוכות ויקרות לכן הן גם בעלות פוטנציאל משמעותי לערעור על מקור פרנסתם של הקבלנים. הודות לביטוח זה, הקבלן למעשה לא צריך לשלם מכיסו ולממן את הוצאות המשפט, אלא חברת הביטוח מטפלת בכל ההוצאות, לרבות תשלום פיצויים לתובעים, במידת הצורך ובהתאם לסכום שנקבע בפוליסה.

שימו לב – הפוליסה אינה מכסה כל הוצאה משפטית

בכל פוליסה שיש בידכם קיימים סייגים, או אם תרצו "אותיות קטנות", כלומר – חברת הביטוח מפרטת אילו מקרים ומצבים היא אינה מכסה במסגרת הפוליסה, או שהיא מכסה חלקית או שהיא דורשת מהמבוטח לעמוד בתנאים מסוימים. כך גם במסגרת ביטוח מקצועי לקבלנים.

חשוב לדעת שפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלני שיפוצים אינה מכסה כל מקרה. למשל, אם מקור הנזק שנגרם לתובעים מקורו בפעילות פלילית, כזו שנועדה מראש לגרום לו נזק, כולל מקרים שבהם הקבלן ניסה "לקצר את הדרך" או "לעגל פינות" במודע. לצד זאת, הפוליסה כן מכסה טעויות שבוצעו בתום לב או כאלה שנבעו מקצר בתקשורת.

קבלן – כך תבטח את עצמך בדרך הפשוטה, הקלה והחכמה

יותר ויותר חברות ביטוח מציעות ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים בתחום השיפוץ, לקבלנים בכלל ולבעלי מקצועות חופשיים. חלק מחברות הביטוח מתמחות בתחום הבנייה, וחלקן מציעות ביטוחים יותר גנריים. מאחר ואתה חשוף בעבודתך לאינספור סיכונים מקצועיים שמאפיינים את הענף, חשוב לזכור להשוות בין הפוליסות. מחיר הפרמיה הוא אמנם חשוב, אבל כדאי לבחון גם את הכיסויים שנכללים בפוליסה, כדי שברגע האמת לא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם הוצאות כבדות ובלתי מתוכננות, רק כי לא כיסו אתכם כמו שצריך.

עבודת ההשוואה עלולה להיות סיזיפית למי שאינו בקי ומיומן בתחום, ולכן אנו ממליצים לך לחסוך זמן יקר ופשוט לפנות אלינו. במרכז הביטוח לעסקים תוכל להתייעץ ועם סוכני ביטוחים שמתמחים באחריות מקצועית כבר עשרות שנים ולקבל תשובה על כל שאלה. הצוות שלנו ישמח לקבוע אתכם פגישת אפיון, להכיר אתכם ולערוך בשבילכם השוואה איכותית ומקיפה בין כל הפוליסות של החברות הנחשבות בארץ. צרו קשר ותיהנו גם אתם משקט נפשי ופוליסה מעולה במחיר משתלם!

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
האם העסק שלכם מוגן מפני תביעת רשלנות

האם העסק שלכם מוגן מפני תביעת רשלנות?

הרבה בעלי עסקים אינם מודעים לחשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לעסקים, ולמה בכלל כדאי שיהיה להם אותו אם כבר יש בידם ביטוח צד ג' המגן עליהם מפני תביעות בגין פגיעה בגוף ורכוש.  ביטוח מקצועי חיוני ביותר, מאחר והוא מספק הגנה מפני תביעות רשלנות, שהן אינן מכוסות על ידי ביטוח צד ג', ובכך מספק ממש רשת ביטחון מפני תביעות על סכומי עתק.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן