חשיבותו של ביטוח נושאי משרה בעמותה

בשנים האחרונות צפות אל המודעות הציבורית סוגיות העוסקות בפטור מאחריות וביטוח נושאי משרה בעמותות, בחברות ובארגונים הפועלים למען תועלת הציבור ללא כוונת רווח. מהו ביטוח נושאי משרה בעמותה, למה הוא חשוב ואילו כיסויים מקבלים במסגרתו?

הטעות הנפוצה שבעלי תפקידים בכירים עושים

ישנם מנהלים רבים בעמותות ובארגונים ללא כוונת רווח אינם מחזיקים ביטוח נושאי משרה בעמותה, המוכר גם בשם ביטוח דירקטורים. זאת מאחר והם חושבים שאם הם מכהנים בתפקיד בארגון ללא כוונת רווח, אז אחריותם מוגבלת ואין להם כל צורך בהגנה ביטוחית.

מדובר בטעות שכיחה ביותר, שעלולה גם להיות מאוד מסוכנת כלכלית, הן עבור נושאי המשרה והן עבור הארגון עצמו. עובדים בכירים שעוסקים בתפקידם במסגרת ארגון ללא כוונת רווח מוטלת האחריות המלאה וחלים חובות לאמון, לזהירות ולמיומנות לפעול למען האמונה ומטרותיה, בדיוק באותה מידה שהיא חלה על מנהלים בחברות ובארגונים רגילים, ובהתאם לדיני התאגידים הכלליים.

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח נושאי משרה בעמותה?

אם אותם נושאי משרה אינם מבטחים את עצמם ואינם מבוטחים בביטוח נושאי משרה בעמותה שבה הם פועלים, הם עלולים למצוא את עצמם מואשמים ברשלנות, ולהתמודד מול תביעות פיצויים בסכומים עצומים. לכן, חשוב מאוד לבטח את כל נושאי המשרה ואת הדירקטורים גם בעמותות ובארגונים ללא כוונת רווח.

חשוב לזכור שהעמותה פועלת בהתאם לחוק העמותות, כלומר – חוקים ותקנות חלים על העמותה עצמה ועל חבריה. כלומר במידה וחלילה נגרם נזק או התקבלה החלטה ניהולית לא תקינה, המנהלים עצמם עלולים להתמודד מול תביעה בגין רשלנות ומחדל.

מאחר והעמותות מקבלות תרומות ממוסדות ממשלתיים ופועלות למען הציבור הרחב, הרי שקיים סיכון עוד יותר גדולה בניהול כספיה בהשוואה לחברה סטנדרטית. מספיקה טעות אחת קטנה שקרתה בתום לב, כדי להוביל לתביעת חברי הוועד המנהל, חברי ועדת הכספים וכל אדם אחר.  המדינה יותר ויותר מטילה אחריות אישית ישרה על אנשי המפתח הבכירים בחברה, וכתוצאה מכך כל נושא משרה במצב זה, משלם מכיסו הפרטי סכומים אדירים.

מי צריך ביטוח נושאי משרה בעמותה?

כדי להגן על נושאי המשרה והדירקטורים, חשוב לרכוש ביטוח נושאי משרה בעמותה. נושא משרה הוא כל מי שעובד או מתנדב בחברה בתפקיד בכיר: מנכ"לים, סמנכ"לים, דירקטורים ועוד. ביטוח זה יגן עליהם כלכלית, בין אם הם פועלים בהתנדבות או בשכר. הביטוח מגן עליהם החל מיום תחילת הביטוח ואף לאחר שיפרשו מתפקידם, בין אם לגמלאות ובין אם ימשיכו לתפקיד אחר.

מה הצעד הבא שצריך לעשות?

לא כל סוכן מכיר את התחום הזה לעומק ולא כל אחד יידע להתאים את הביטוח באופן אישי למבוטח. המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים מתמחים כבר עשרות שנים בהתאמת פתרונות עסקיים לבעלי תפקידים בכל הדרגות ומכל התחומים, ובדגש על נושאי משרה. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום בכל שאלה ובקשה. נשמח לענות לכם במקצועיות ובאדיבות ולייצג אתכם מול חברות הביטוח המובילות במשק.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח אחריות המוצר

מוצרי הביטוח החשובים ביותר עבור כל מפעל ייצור או בית עסק העוסק ומתמחה בתהליכי ייצור, ייבוא או אספקה של מוצרי צריכה. זה הזמן לדעת יותר

קרא עוד »
מה זה ביטוח דירקטורים

מה זה ביטוח דירקטורים?

כדי להסביר מה זה ביטוח דירקטורים נתחיל מהיסוד: מדובר בביטוח שנועד להבטיח את ביטחונכם הכלכלי, במקרה ובו חלילה יוגשו נגדכם תביעות פיצויים בגין החלטה ניהולית

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן