ביטוח יקבים מבית מנורה מבטחים

יקבים הם עסקים ייחודיים עם צרכים ביטוחיים מיוחדים. יין הוא מוצר יקר ורגיש, והוא עלול להיפגע ממגוון גורמים, כגון אש, נזק מים, גניבה, ועוד. בנוסף, יקבים עשויים להיות חשופים לנזקי צד שלישי, כגון תביעות נזיקין במקרה של תאונה או אירוע אחר. לכן חשוב שיהיה לכם ביטוח יקב איכותי.

ביטוח יקב הוא דרך חשובה להגן על הנכס והעסק שלך. פוליסת ביטוח מתאימה תספק לך כיסוי במקרה של נזק או אובדן, ותאפשר לך להמשיך בפעילות העסקית שלך גם במקרה של אירוע בלתי צפוי.

הרחבות מיוחדות עבור יקבי בוטיק

 • הרחבה לרכוש שאין מטבעו להימצא תחת כיפת השמיים בעת בהימצאו מתחת לכיפת השמיים.
 • כיסוי לנזקי נוזלים והתבקעות: הכיסוי חל גם על אבקה.
 • הרחבה לתסיסה, התחממות עצמית או בעירה עצמית של מלאי תירוש, יינות ומשקאות חריפים המאוחסנים במיכלים ו/או בחביות בתהליך הייצור וההבשלה.

כיסוי להתמוטטות מדפים ו/או חביות

 • כיסוי ייחודי לנזק עקיף למלאים הכולל קלקול מוצרים בתהליך ו/או מוצרים מוגמרים ו/או חומרי גלם המוחזקים במקום המבוטח לרבות במקרר, בחדר קירור או ארון קירור או במרתף כתוצאה מנזק לרכוש אחר מבוטח ו/או מדחייה או הפסקת תהליך הייצור ו/או שינוי טמפרטורה ו/או שינוי בלחות או שיבוש או הפסקת פעולת מערכות מיזוג האוויר או הקירור במקום בו מוחזק המלאי או הסחורה הנ"ל בתנאי שנגרמו כתוצאה מאחד הסיכונים המבוטחים על פי פוליסה זו.
 • מלאי הצהרתי – ההגדרה כוללת:

סחורות המוחזקות באחסון לצורך מכירה, מוצרים בתהליך, חומרי גלם או תוצרת גמורה לרבות אך לא מוגבל לאספקה ארוזה, ענבים בצורים או ענבים שעברו תהליך מעיכה, יין או נוזל בתהליך, יין או נוזל בתהליך כלשהוא של תסיסה, יין או נוזל מבוקבק ויין או נוזל חביות.

 • יין – יחשב כל מוצר או משקה המטופל אצל המבוטח, בין אם עונה על ההגדרה המקצועית כיין ובין אם לאו. בבקבוק או שאינם בבקבוק אך: 1. בלתי ניתנים להחלפה בסוג או באיכות. 2. אשר במהלך העסקים הרגיל של המבוטח יהיו מבוקבקים ובהיותו של המבוטח יצרן או מעבד.
 • קביעת ערך הרכוש המבוטח: בגין חומרי גלם כולל ענבים בהיותם באולם הייצור לצורך התחלת הייצור, וחומרי אריזה – עלות הרכישה בעת המועד הקובע.
 • בגין מוצרים בתהליך בכל שלביו עד היות המוצר מוצר מוגמר בבקבוקים – ערך המכירה במועד הקובע.
 • זיהום של יין או אלכוהול: אבדן או נזק ליין או למשקה אלכוהולי אחר הכלול ברכוש המבוטח החל מהיותו בתהליך ייצור ראשוני ועד סיום תהליך ההבשלה, שנגרם כתוצאה מזיהום או קלקול  של המוצא ואשר ארע עקב חדירה בלתי צפויה של חומרים או גופים זרים או בלתי כשירים בעת תהליך מהילה אן ערבוב או שפיה.
 • פיצויים בשל הפרץ התחייבות חוזית לרכישת יבולים.
 • בריחת יין – הפוליסה תכסה בריחה ו/או נזילה של יין השייך למבוטח ו/או מוחזק על ידי המבוטח בנאמנות ו/או בקונסיגנציה ו/או מכוח הסכם.

כיסוי להיעדר פעולה בשבתות ובחגי ישראל

במקרה של אבדן או נזק שאירע באחד מחגי ישראל או מועדי ישראל, בזמנים ובמועדים שבהן אסורות פעולות כלשהן על פי ההלכה, לא יטען המבוטח להיעדר פעולה להקטנה או לצמצום הנזק מצד המבוטח ובלבד שהיקב מחזיק בתעודת הכשר שהוצאה על ידי מי שמוסמך להעניקה. במקרה כזה ישלם המבטח את האבדן או הנזק המבוטח על פי תנאי הפוליסה בניכוי השתתפות עצמית העומדת בשיעור של 10% מגובה האבדן או הנזק ולא פחות מ-30,000 ₪

כיצד לבחור את ביטוח היקב המתאים לך?

כאשר אתה בוחר ביטוח יקב, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים הייחודיים של העסק שלך. הנה כמה גורמים שכדאי לשקול:

 • גודל היקב: יקבים גדולים יותר יצטרכו כיסוי ביטוח רחב יותר מיקבים קטנים יותר.
 • היקף הפעילות: יקבים שמייצרים יין בכמויות גדולות יצטרכו כיסוי ביטוח למלאי רב יותר מיקבים שמייצרים יין בכמויות קטנות יותר.
 • סוג היין: יינות יקרים יותר יצטרכו כיסוי ביטוח גבוה יותר מיקבים המייצרים יינות זולים יותר.
שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן