מה זה ביטוח דירקטורים?

כדי להסביר מה זה ביטוח דירקטורים נתחיל מהיסוד: מדובר בביטוח שנועד להבטיח את ביטחונכם הכלכלי, במקרה ובו חלילה יוגשו נגדכם תביעות פיצויים בגין החלטה ניהולית שקיבלתם. אז מה הוא בדיוק מכסה ואיך זה עובד?

כל מנהל בכיר חייב לדעת מה זה ביטוח דירקטורים

כולנו בני אדם וכולנו לפעמים טועים. האם זה אומר שטעות אחת צריכה להרוס לאדם את החיים? התשובה היא בשום פנים ואופן. גם אם קיבלתם החלטה ניהולית שגויה שגרמה לנזק, אין צורך שתשלמו על כך במשך כל ימות חייכם. בשביל זה יש ביטוח דירקטורים, שיעניק לכם רשת ביטחון כלכלית ויכסה אתכם במידה והגישו נגדכם תביעה.

מה הביטוח מכסה

אי אפשר לדבר על מה זה ביטוח דירקטורים מבלי להזכיר את הכיסויים שהוא כולל:

 • תביעות שהוגשו נגד דירקטורים ונושאי משרה בכירים בגין פעולות עסקיות או החלטות ניהוליות שקיבלו בתום לב וגרמו לנזק, לרבות תביעות נזיקין, פיטורין, אחריות מעביד, תביעות רשלנות, הטרדה מינית ועוד
 • מעשה שהוא הפרת חובה, טעות, השמטה, הצהרה לא מדויקת או מטעה, שכחה, חריגה מסמכות, רשלנות או הזנחה במסגרת תפקידו הבכיר
 • הוצאות ייעוץ וייצוג משפטי
 • כיסוי למעשים שבוצעו טרם כניסת הביטוח לתוקפו, בתנאי שלא היו ידועים למבוטח במועד תחילת הביטוח, אך התביעות הוגשו נגדו במהלך תקופת הביטוח.

אפשרות להרחיב את הביטוח

מעבר לכיסויים שכבר הזכרנו בפסקה הקודמת, נציין שלכל נושא משרה יש את הסיכונים הספציפיים שהוא חשוף אליהם, ולכן חשוב להתאים את הפוליסה למידתו, ורצוי מאוד להוסיף אל הבסיס הרחבות. סוכן ביטוח שמתמחה בתחום זה יוכל לסייע לכם בבחירת ההרחבות האידיאליות, שהן חלק בלתי נפרד למענה על השאלה מה זה ביטוח דירקטורים.

להלן כמה דוגמאות להרחבות אפשרויות:

 • הרחבה לביטוח כך שיכלול מספר מבוטחים
 • כיסוי הוצאות משפטיות מעבר לגבול האחריות
 • הארכת תקופת הגילוי עד ל – 36 חודשים מתום פקיעת הכיסוי
 • גיסוי תביעות דיני ניירות ערך והנפקות ציבוריות
 • כיסוי לאחריות דירקטורים בחברות שעברו פירוק, מיזוג או מכירה

חריגים בביטוח דירקטורים

אחד הדברים שחשוב לשים לב אליהם הוא שלעתים קרובות מופיעים חריגים, או במילים אחרות – מקרים שאינם מכוסים במסגרת הפוליסה. חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח ולבחון איתו את האפשרות לביטולם.

הנה כמה דוגמאות לחריגים נפוצים בפוליסות הביטוח:

 • תביעה בגין נזק פיזי או הרס לרכוש
 • תביעה בגין פגיעה באיכות הסביבה (זיהום אוויר, קרקע וכו')
 • תביע בגין סיכונים גרעיניים
 • ועוד

מתי הביטוח תקף?

כדי להבין מה זה ביטוח דירקטורים, חשוב גם להתייחס לתוקפו. חשוב לדעת שהביטוח מכסה תביעות שהוגו נגד נושא משקה במהלך תקופת הביטוח עקב פעילות שאינה כדין, אשר בוצעה מתוקף תפקידו.

מעוניינים בפרטים נוספים? צרו קשר!

כעת, אחרי שהסברנו מה זה ביטוח דירקטורים, אנו מקווים שהתמונה קצת יותר בהירה, אך עם עדיין יש לכם שאלות בנושא זה, אל תהססו לפנות אל המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים, שמתאימים לנושאי משרה ובעלי תפקידים בכירים פתרונות ביטוחיים איכותיים כבר למעלה מ- 20 שנה.

נשמח לאפיין את צורכיכם, לבצע עבורכם השוואת מחירים מול מיטב חברות הביטוח ולתפור עבורכם ביטוח שמתאים באופן מדויק למידותיכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן