מה זה מתקפת סייבר ואיך אפשר להגן על העסק שלכם מפניה?

לאחרונה עלה לכותרות הנושא של מתקפות סייבר על בתי עסק, בעקבות גל אינטנסיבי של מתקפות שפקד את ישראל. אז מה זה מתקפת סייבר, כיצד זה עלול לפגוע גם בעסק שלכם ומה ניתן לעשות כדי למזער את הנזקים? המומחים שלנו מסבירים.

מה זה מתקפת סייבר?

מתקפת סייבר היא למעשה תקיפה טכנולוגית או דיגיטלית שמתבצעת באופן אקטיבי או פסיבי כדי להסב נזק לאדם / עסק / חברה/ ארגון / מוסד / גוף כלשהו, כשהדגש בדרך כלל הוא נזק כלכלי, אם כי לעתים ישנן מטרות אחרות לעברייני הסייבר או סיבות אחרות שגורמות להם לתקוף, למשל ארגוני טרור וגופים עוינים אחרים.

קיימים סוגים רבים של מתקפות סייבר, כשהמוכרת מכולם היא ככל הנראה תקיפת הכופר. בסוג כזה של מתקפה הפצחן משתלט על המערכות הפנימיות, נועל אותן לשימוש ולפעמים של גונב נתונים חשובים ורגישים. על מנת לשחרר את המערכות, הוא ידרוש מהקורבן סכום כסף עצום. לצערנו, גם אם משלמים את הסכום הנדרש, לא תמיד המערכות אכן משתחררות וגם אם כן, לעתים יש צורך לשקם ולשחזר אותן למצבן הקודם.

פתרונות אפשריים להתמודדות עם התופעה

כעת, אחרי שהבנתם מה זה מתקפת סייבר, נספר לכם כיצד ניתן להתגונן מפניו. בראש ובראשונה תצטרכו לנקוט במשנה זהירות, כלומר לא לפתוח לינקים חשובים, לא להוריד קבצים חשודים, לא לגלוש באתרים בלתי בטוחים וכדומה. כמובן שחשוב גם להתקין על כל מערכות המידע והטכנולוגיה המשמשות שלכם תוכנות אנטי וירוס, להתקין את כל עדכוני האבטחה הנדרשים וחשוב גם לגבות את המידע שלכם, ובמיוחד את הנתונים הרגישים.

ביטוח סייבר – להכין את עצמכם לכל תרחיש

למרות כל הפתרונות שציינו בפסקה הקודמת, חשוב להכין את עצמכם לכל תרחיש שעלול לקרות. אף אחד לא רוצה לדעת מקרוב מה זה מתקפת סייבר. אבל העובדה היא שלהאקרים יש הצלחה גדולה בשטח, ובמיוחד כיום יותר מתמיד. כ- 80% ממתקפות הסייבר מכוונות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, וחלק ניכר מהם גם נפגע משמעותית, למרות כל אמצעי האבטחה שברשותו.

דמיינו לכם מצב שבו כל המידע הרגיש שלכם נחשף למתחרים שלכם או מועבר לגורמים עוינים, שכל המערכות המשמשות אתכם בעבודה השוטפת קורסות או שהמחשבים ננעלים ואתם פשוט לא מסוגלים לעבוד. הנזק הכלכלי והתדמיתי שלכם עלול להגיע בקלות לכמה מאות אלפי שקלים אם לא מיליונים.

זו לא השאלה אם זה יקרה, אלא מתי זה יקרה

ביטוח סייבר מכסה אתכם במקרה של מתקפת סייבר מכל סוג שהוא. תוכלו לקבל מענה 24/7 ממומחים לניהול משברים מסוג זה, שיתנהלו עבורכם מול הפצחנים ושידאגו למזער את הנזקים עבורכם ככל הניתן. כמו כן, במידה ותאלצו לשלם כופר, חברת הביטוח תכסה אתכם, ואפילו תעניק לכם פיצוי בגין אובדן הכנסות ורווחים.

אחרי שהבנתם מה זה מתקפת סייבר, זה הזמן לפעול!

במאמר זה הסברנו מה זה מתקפת סייבר, איך היא עלולה לפגוע בכם ומה ניתן לעשות על מנת להתגונן מפניה ולמזער את הנזקים למינימום באמצעות ביטוח סייבר. במרכז הביטוח לעסקים אנחנו פועלים כבר עשרות שנים מול מיטב חברות הביטוח על מנת להתאים לכם ביטוח סייבר איכותי ומשתלם במיוחד. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר לנו את פרטיכם ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים

ביטוח חברות הייטק

ביטוח חברות הייטק מציע את כל פתרונות הביטוח המותאמים ביותר לצרכי פעילותכם הטכנולוגית. בעלי חברת הייטק או מיזם סטארט אפ? זה הזמן לדעת יותר על

קרא עוד »

ביטוח אחריות המוצר

מוצרי הביטוח החשובים ביותר עבור כל מפעל ייצור או בית עסק העוסק ומתמחה בתהליכי ייצור, ייבוא או אספקה של מוצרי צריכה. זה הזמן לדעת יותר

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן