ביטוח צד שלישי לעסק – 100% הגנה מפני תביעות

ביטוח צד שלישי לעסק, שלעתים קרובות גם נקרא ביטוח צד ג' לעסק, מעניק לכם כבעלי עסק שקט נפשי מפני תביעות שעלולות לצוץ בעקבות נזק שנגרם לאדם אחר בעקבות פעילותכם. המומחים של המרכז לביטוח עסקים מסבירים אילו מקרים הביטוח מכסה, מתי משתמשים בו, למי זה מתאים, ולמה כדאי לשים לב?

ביטוח צד שלישי לעסק – המפתח לשקט נפשי

במקרים רבים אתם עלולים להיות חשופים לתביעות בעקבות פעילותכם העסקית. במקרים בהם נגרם נזק פיזי לאדם או נזק לרכושו, הוא עלול להגיש תביעה נגדכם. אתם עלולים למצוא את עצמכם נגררים לתוך הליכים משפטיים ממושכים ויקרים שבסופם אף יתכן שתידרשו לשלם לאותו אדם פיצויים.

גם אם הנזק לא נגרם באשמתכם, תאלצו להתמודד עם הוצאה כלכלית משמעותית, שעלולה לגרום לכם אפילו לסגור את העסק. ביטוח צד שלישי נועד במיוחד כדי למנוע מכם להגיע למצב שכזה, ולהמשיך את פעילותכם העסקית ללא הפרעה או לפחות לחזור אליה מוקדם ככל הניתן.

באילו מקרים קיים פוטנציאל ממשי לתביעה?

נזקי גוף או נזקים שנגרמו לרכוש וקשורים לבית העסק שלכם, עלולים להוביל בקלות לתביעת צד ג' כלפיכם. אם אדם נפל, נחבל או נפצע בזמן שביקר בבית העסק שלכם, הוא יכול לתבוע אתכם. כל מקרה של פריט יקר ערך שנשרט, נחבט, נשבר או ניזוק בצורה אחרת שנגרם לאדם בזמן ששהה בבית העסק שלכם גם עלול בקלות להוביל לתביעת נזיקין. אין זה משנה אם האירוע שקרה הוא באשמתכם או לא, אתם עלולים להיתבע. ללא הכנה נכונה, אתם עלולים לאבד את מקור פרנסתכם.

מתי מפעילים את הביטוח?

חשוב להבהיר שצד שלישי יכול להיות כל אדם: לקוח שביקר בעסק שלכם, ספק שהגיע כדי למסור לכם סחורה וציוד או בעל עסק שכן שנמצא ממש לידכם. אם קרה אירוע בלתי צפוי שגרם נזק לגופו או לרכושו – הוא יכול לתבוע אתכם, ללא קשר אם אתם אשמים בעניין או לא. אם חלילה הוגשה נגדכם תביעת נזיקין על ידי צד ג' שטוען שניזוק או שנפגע בזמן שביקר בעסק שלכם או בעקבות פעילותכם העסקית – תוכלו להפעיל את הביטוח והוא יכול להוות עבורכם משענת כלכלית משמעותית.

מה מכסה ביטוח צד ג' לעסק?

כל תביעה שהיא, ובדגש על תביעות נזיקין, כרוכות בהוצאות כספיות משמעותיות, שהביטוח מכסה, כולל:

  • ניהול תהליכים משפטיים
  • ייעוץ, ייצוג והגנה משפטית
  • תשלום פיצויים ואגרות

מי צריך ביטוח צד שלישי לעסק?

ביטוח צד שלישי לעסק הוא ביטוח הכרחי לכל בעל עסק באשר הוא, ללא תלות בגודל העסק, אופן פעילותו, מקום פעילותו או כל פרמטר אחר. לרוב מדובר בחלק אינטגרלי וחשוב הנמכר לבעלי עסקים במסגרת ביטוח עסק סטנדרטי, אבל חשוב מאוד לברר את הנושא לעומק ולוודא שאתם אכן מכוסים בביטוח הזה, שעשוי להיות מאוד קריטי עבורכם.

למה חשוב לשים לב?

יש הרחבות רבות שניתן להוסיף לביטוח צד ג' לעסק שנועדו לפתור את כל ההחרגות של הפוליסה. הנה כמה דוגמאות נפוצות:

  • כיסוי לעבודות חוץ – כיסוי שנדרש עבור בעלי עסקים שמגיעים לבתי לקוחותיהם
  • אחריות צולבת – כיסוי הן לשוכר והן למשכיר שרלבנטי לבעלי עסקים שמשכירים חדרים לבעלי עסקים אחרים (למשל מרפאות)
  • ביטוח אחריות מקצועית – ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי מכסה נזקים שנגרמו לאנשים או לרכושם בזמן ששהו בעסק שלכם, בעוד ביטוח אחריות מקצועית מתייחס לנזקים שנגרמו כתוצאה מרשלנות מקצועית שנגרמה בעבודתכם עקב טעות אנוש, השמטה, חוסר תשומת לב וכדומה.

ביטוח צד ג לעסק מחיר

קיימים פרמטרים רבים כדי לדעת כמה יעלה לכם ביטוח צד שלישי לעסק, למשל: גודל העסק, מיקום פעילותו, תחום פעילותו והסיכון הגלום בכך, הרחבות נדרשות ועוד. בין היתר המחיר מושפע מאוד מגובה סכום האחריות שתחליטו לבטח את עצמכם – ככל שהסכום יהיה גבוה יותר, כך גם תשלמו יותר על הפוליסה. כמובן קיימים גם פערים בין החברות במחירים. לכן חשוב מאוד לפנות לסוכן ביטוח שמתמקצע בתחום של ביטוח לעסקים, על מנת לאפיין את העסק שלכם במדויק וכדי להתאים לכם פוליסה המתאימה במדויק למידותיכם.

ביטוח צד שלישי לעסק – פתרון בסיסי ומהותי

רוצים שקט נפשי? חשוב לבחון את כל הסיכונים שאליהם אתם חשופים, ולהתאים את הביטוח לצורכי העסק שלכם באופן ספציפי. זה בדיוק מה שעושים המומחים שלנו במרכז לביטוח עסקים.

כבר שנים רבות אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בתחום הביטוח לעסקים. יש לנו ניסיון רב באפיון צורכיהם של בעלי עסקים מכל הסוגים ואת הידע הנדרש כדי להרכיב פוליסה אידיאלית עבורכם.

אנחנו כאן לשירותכם, כדי להעניק לכם שקט נפשי מיום הצטרפותכם לביטוח, ובמיוחד ברגעים שאתה הכי צריכים אותנו, כשמגישים נגדכם תביעות. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו מבטיחים לעזור!

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח עסק קטן

הכול על ביטוח עסק קטן

ביטוח עסק קטן הוא דבר הכרחי לכל בעלי העסקים הקטנים, הנושאים באחריות גדולה, הן כלפי העובדים והן כלפי הלקוחות. זאת, בכל התחומים האפשריים, בין אם מדובר

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן