ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין – מה אסור לכם לפספס ומה חשוב שתבדקו?

ביטוח אחריות מקצועית נדרש לכל מי שיש לו מקצוע מוגדר והוא עוסק בו באופן עצמאי. זאת, בשונה ממצב בו אדם מסוים הוא עובד שכיר שמבסס את פועלו על תלוש משכורת מטעם איזשהו ארגון. בעוד אשר במצב כזה, אמרכלות הארגון היא שנושאת באחריות לטעויות מקצועיות, כאשר אדם מסוים הוא בעלים של עסק שעוסק באותו משלח יד הוא ורק הוא האחראי.

אחריות זו באה לידי ביטוי בהאשמות שעלולות להיות מובעות ואפילו בתביעות שעלולים לקוחות מאוכזבים להגיש כתוצאה מעבודה לא מספקת מצד אותו עצמאי, כמי שסיפק לו שירות מומחים. בעולם עורכי הדין ניתן לומר כי נתקלים בזה מספק לא מבוטל של פעמים. עורך דין ונוטריון עצמאי, שמבסס את פועלו על משרד עורכי דין, מטבע הדברים, אינו נביא ואינו יכול לחזות תוצאות של משפט.

הוא יכול להעריך בסבירות של 60-95% מה יהיה במשפט, ואפילו בתוך טווח זה לחלק לאחוזים האם הסבירות שהוא יצדק תנוע סביב ה- 60% או יותר סביב ה- 90%, אבל לחזות מהלכי שיפוט של שופטים מדקה 1 ועד סיום המשפט הוא בוודאי לא יכול ובטח שלא להסיק מה תהיינה התוצאות. אבל הלקוח מהצד השני יכעס: מאד יכעס, אם התוצאות לא יהיו לשביעות רצונו.

ביטוח אחריות מקצועית מסייע למשרד עורכי הדין שלך לעמוד על הרגליים גם בימי תרעומת לקוחות

עם ביטוח אחריות מקצועית משרד עורכי דינכם זוכה לרשת בטחון גם בימים בהם מגיעה תרעומת מהלקוחות. בדרך כלל, כשהיא מגיעה, היא מגיעה בצרורות ולעתים מכיוונים לא צפויים. לקוח שזכה בתביעת נזיקין כמו דיבה או לשון הרע עלול להתהפך עליכם אם לטענתו, לאחר מעשה, דרשתם סכום פיצוי נמוך מדי שלא באמת מפצה על עוגמת הנפש שלשמה הוגשה התביעה.

כמובן שלקוח-מפסיד צפוי להרגיש רע מאד, במיוחד אם היה בטוח שהצדק בצד שלו, ובטח אם הבטחתם לו חוות דעת משפטית שתוכיח זאת. בדיוק בשביל המקרים הללו אתם צריכים ביטוח אחריות מקצועית. כאשר לקוח פורש מהמשרד שלכם ומכריז עליכם מלחמה משפטית אתם יכולים לדמיין איך זה יתחיל אבל אתם לא יכולים לנבא איך זה יסתיים. במידה ותפסידו, ואל תטעו – משרדי עורכי דין עלולים בהחלט להפסיד ללקוח הפשוט מעת לעת, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית תכסה את הלקוח שקרא עליכם תיגר.

לפני שמתחייבים לפוליסה – זה מה שמומלץ לוודא

חשוב לברר האם הפנייה לבקשה לעזרה, ביום ובשעה שתצטרכו להפעיל את הביטוח, נעשית ישירות לחברת הביטוח או דרך סוכן. במידה ומדובר בסוכן, האם זהו סוכם שיש לו ניסיון עם ניהול פוליסת ביטוח אחריות מקצועית? עד כמה הוא יוכל לתווך ביסודיות בינכם לבין חברת הביטוח ביום הפעלת הפוליסה? מומלץ לבחון זאת מול עורכי דין אחרים הרשומים לאותה פוליסה.

כמו כן, חשוב לוודא כי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מכסה את כל הנושאים: פיצוי לקוח שניצח אבל ההחלטות הכלכליות בפסק הדין לא היו לשביעות רצונו, פיצוי ללקוח שהפסיד במשפט, פיצוי לארגון או חברה בע"מ ששימשתם בהם עורכי דין כנגד חשבונית, ועוד.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית

לא הרבה מודעים לכך, אבל גם להיות תזונאית או דיאטנית כרוך לפעמים בסיכונים, כגון תביעה בגין רשלנות מקצועית. אם אין לך ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית, את עלולה למצוא את עצמך בבעיה גדולה. אז מה הכיסוי הזה מכסה בכלל ולמה חשוב שיהיה לך אותו?

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן