ביטוח אחריות מקצועית לרואי חשבון

ביטוח אחריות מקצועית הוא כזה שמקנה לבעל המקצוע ביטוח נגד מקרים שבהם מתבצעת טעות מקצועית במסגרת העבודה. במקרה של ראיית חשבון הסיכון הוא גבוה מהסיבה שהמקצוע הזה מאוד מורכב ודייקני, וטעות הכי קטנה יכולה לגרום להפסדים כספיים גבוהים ללקוחות שלכם.

מצב כזה יכול לחשוף אתכם גם לתביעות בנושא רשלנות, או לסבך אתכם בעניינים פליליים ועבירות מס. אין ספק שאחרי כל ההשקעה ששמתם בלימודים תרצו ביטוח שיגן עליכם ממקרים כאלה וידאג לכיסוי בשעת הצורך.

למי ביטוח האחריות המקצועית מיועד?

אם אתה רואה חשבון שעבר לימודי ראיית חשבון ועוסק בשירותים ייחודים של "ראיית חשבון" כמובא בחוק רואי חשבון, התשט"ו – 1955, הביטוח מיועד עבורך.
בנוסף, הביטוח מתאים גם לרואי החשבון המעניקים שירותים לא ייחודיים כגון:

 • הנהלת חשבונות
 • מתן יעוץ פיננסי / עסקי / מנהלי
 • חשבות
 • עריכת דוחות כספיים
 • ביקורת פנים
 • ייצוג אל מול שירותי המס, מע"מ וביטוח לאומי
 • ניהול עזבונות
 • ניהול סוכני שוק
 • כתיבה והכנת מכרזים
 • מתן חוות דעת כמומחה לראיית חשבון
 • הערכת שווי עסקים ומניות
 • ועוד

חשיבות ביטוח האחריות המקצועית

מקצוע ראיית החשבון הוא מאוד רגיש ודייקני והסבירות לעשות טעות היא מאוד גבוה כך שאתם חשופים לתביעות רשלנות כל הזמן. גם טעות הכי קטנה במקצוע הזה יכולה לגרום נזק משמעותי לעסק.

לאחרונה קצב התביעות כנגד רואי חשבון בישראל רק גדל וגדל. אנשים כבר לא נרתעים לגשת לעורכי דין כדי לתבוע גם על הניואנסים הכי קטנים, ומנגד עורכי הדין מעודדים את הלקוחות של רואי החשבון להגיש תביעות כדי לזכות בעוד לקוחות בעצמם.

חשוב להיות מוכנים למקרה של תביעה שכן תביעה מהסוג הזה יכולה לגרום לסגירת העסק שלכם, למימוש נכסים ואף לפשיטת רגל. אין ספק שעדיף לרכוש ביטוח שיכסה אתכם במקרים כאלה ובמקום לסגור את העסק תוכלו פשוט לממש את הפוליסה.

חשוב גם לדעת שבמדינת ישראל עבירות מס נחשבות כעבירות פליליות לכל דבר, כאשר אתם מתעסקים במקצוע של ראיית חשבון אתם מסתכנים בביצוע עבירה פלילית והסתבכות עם תביעות פליליות במקרה של טעות.

מה הביטוח מכסה ואיך זה בא לידי ביטוי?

ביטוח אחריות מקצועית מכסה את ההוצאות של הייצוג בבית משפט במקרה של תביעה. שולח מייצג מטעמו ודואג להילחם כדי שתנצחו בתיק. ניצחון במקרה כזה הוא לא רק עניין כספי, יש פה גם דאגה לשם הטוב של העסק שלכם שכן לא תרצו שיהיה כתם של תביעת רשלנות או תיק פלילי נגדכם.

הביטוח מכסה גם את נזקי הגוף, הרכוש ונזקים אחרים שנגרמו לצד השלישי כתוצאה מרשלנות או הפרת חובה מקצועית שלכם. בנוסף במקרה של הפסד במשפט הביטוח יכסה את הוצאות פסק הדין שיקבעו ע"י השופט.

מה חשוב לבדוק כשרוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

 • פוליסה מתאימה – חשוב שתבחרו פוליסה שמתאימה לתחום המקצועי שלכם ותוודאו שהיא מכסה את כל גורמי הסיכון האפשריים במקצוע הזה.
 • מימוש פוליסה – חשוב לוודא שמרגע מימוש הפוליסה שלכם אתם מקבלים את השירות בצורה הכי יעילה ומהירה ולא שירות שייגרר במשך חודשים עד שיתחיל לפעול.
 • כיסוי רטרואקטיבי – חשוב לוודא שהפוליסה מכסה אתכם מיום הקמת העסק ולא מרגע רכישת הפוליסה. כך שאם בעתיד יחליט לצוץ לקוח מהעבר שרוצה לתבוע תהיו מוגנים בביטוח.
 • שמות עסקיים – כדי לוודא שאתם מכוסים לחלוטין יש לכלול את כל סוגי השמות העסקיים של העסק שלכם, כך תדעו שלא משנה תחת איזה שם בוחרים להגיש את התביעה נגדכם, אתם מכוסים.
 • כיסוי למקרה חו"ל – אם אתם עובדים עם לקוחות בחו"ל יש להתאים את הפוליסה שתכסה אתכם גם במקרים שקורים בחו"ל תחת חוק הדין הזר של אותה המדינה.

חשוב לדעת !

יש מקרים בהם חברות הביטוח לא מכסות אתכם, ביניהם מקרים שמעורבים באי יושר, הונאה, מרמה, מלחמה וטרור, מקרה שקרה בחו"ל ולא בוצעה הרחבת חו"ל לפוליסה.
ובנוסף, תימנעו מהסכמים וחוזים עם הלקוחות שלכם בהם אתם מבטיחים להם פיצוי כספי כתוצאה ממקרים של רשלנות או איחור מועד הגשת עבודה, חברות הביטוח לא מכסות מקרים וחוזים כאלה.

בסופו של דבר, מקצוע ראיית החשבון הוא מקצוע רווחי מעניין ומספק, אך חשוב שתהיו מוגנים בביטוח אחריות מקצועית לרואי חשבון לכל מקרה שלא יקרה.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן