ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

אנחנו חיים בתקופה בה לצערנו אנו שומעים יותר ויותר על תביעות רשלנות שמוגשות נגד רופאים. גם אם אתם עוסקים בתחום כבר שנים רבות וצברתם ניסיון רב ורזומה עשיר של לקוחות, זה יכול לקרות לכם. ביטוח אחריות מקצועית לרופאים יוכל לעזור לכם להתמודד מול תביעה כזו בפן הכלכלי.

מה זה ביטוח אחריות לרופאים?

ביטוח זה כשמו כן הוא – מספק כיסוי במקרה שבו רופא נתבע בגין הפרת אחריותו. תחום הרפואה הוא אחד התחומים הכי חשופים לתביעות רשלנות. העניין נובע מכך אולי בגלל שזהו תחם רגיש ביותר. המטופל מגיע אליכם על מנת לקבל מענה לכאב או למחלה שממנה הוא סובל וסומך עליכם כדי שתעזרו לו. הוא מפקיד בידכם את גופו וחייו, ומספיקה טעות אחת קטנה של חוסר ערנות או תשומת לב, הפנייה לבדיקה לא נכונה, מתן טיפול לקוי או אי מתן טיפול, או כל החלטה רפואית שגויה אחרת שנתקבלה בתום לב כדי לשנות את חייו מהקצה לקצה, ולגרום לכם לשלם עליה ביוקר.

רבים המקרים שבהם מוגשות תביעות רשלנות נגד רופאים ומרכזים רפואיים, עקב קבלת החלטות שגרמו לנזקים משמעותיים, חלקם בלתי הפיכים. תביעות אלה עשויות לגרום לנזק כספי משמעותי ומעבר לכך גם לפגוע במוניטין שלכם, ולכן ביטוח אחריות מקצועית הוא אינו מותרות אלא פעולה הכרחית לכל רופא ורופאה.

גם אם אתם לא אשמים, תשלמו על הגנה משפטית

כולנו בני אדם וכולנו יכולים לטעות. אבל בואו נניח שהתנהלתם בצורה תקינה לחלוטין ולא נגרמה טעות. ובכל זאת אם המטופל שלכם סברתם שפעלתם לא כשורה והגיש נגדכם תביעה, תאלצו להיגרר לתוך תהליך מורכב, ממושך ויקר מאוד שדורש ייעוץ משפטי והגנה בבית השמפט. כך שגם אם אתם לא אשמים ואפילו השופט יכריע בעדכם, תאלצו להוציא סכומים משמעותיים שלאו דווקא תוכלו לעמוד בהם. ביטוח אחריות מקצועית לרופאים מגן עליכם מפני מצב כזה.

במקרים אחרים השופט יכול לפסוק גם שאתם אשמים ולכן אתם חייבים לשלם פיצוי בסכום אסטרונומי בגין הנזקים שנגרמו למטופל שתבע אתכם. לא כל אחד יכול לעמוד בסכומים האלה, ולכן חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית לרופאים.

מה מכסה ביטוח מקצועי לרופאים?

לא משנה אם בית המשפט יפסוק לטובתכם או לרעתכם, חברת הביטוח תסייע לכם בהליך מימון הוצאות ההליך המשפטי שהייתם מעורבים בו מ- א' ועד ת': החל ממימון ייעוץ והגנה משפטית ועד לתשלום הפיצויים שבית המשפט חייב אתכם לשלם למטופל או סכום שעליו החלטתם בהסכם פשרה. כל זאת כמובן בהתאם לתנאי הפוליסה ולסכום המירבי הנקוב בה.

למי זה מתאים?

ביטוח אחריות מקצועית מתאים לרופאים מתחומים רבים:

 • ביטוח לרופאים כלליים
 • ביטוח לרופאי נשים ולמיילדים
 • ביטוח לפסיכאטרים
 • ביטוח לנוירולוגים
 • ביטוח לרופאי שיניים
 • ביטוח לרופאי עיניים
 • ביטוח למטפלים ולעוסקים במקצועות פרא רפואיים
 • ביטוח לכירורגיים ולמי שמבצע פעולות פולשניות, לרבות הזרקת בוטוקס

למה חשוב לשים לב?

 • תביעות פליליות אינן מכוסות במסגרת הביטוח – יש לציין כי הביטוח אינו מכסה תביעות פליליות, אלא תביעות רשלנות רפואית שבוצעה בתום לב. רשלנות מסוג זה יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים רבות: השמטת פרטים, טעות אנוש, חוסר תשומת לב ועוד. ועם זאת רשלנות שכזו עלולה לגרום לנזקים משמעותיים – הרעה במצב הבריאותי, נזקים אסתטיים, פגיעה נפשית, החמרה בכאבים וקשיים הנוגעים להתנהלות שגרתית בחיים עצמם. ביטוח אחריות מקצועית לרופאים יסייע לכם במקרים של תביעות בגין רשלנות בתום לב.

 • תוקף הכיסוי הביטוחי – מומלץ לבחון את תוקף הכיסוי הביטוחי: לעתים הפוליסה מכסה תביעות לפי יום הגשת התביעה ולעתים הן מכסות את התביעה לפי יום קרות האירוע כל עוד הביטוח תקף. כלומר – אם תביעה תוגש לאחר תום תקופת הביטוח, הפוליסה לא תהיה בתוקף ולא תכסה. לכן חיוני ביותר לשמור על רצף ביטוחי וכן לוודא שהפוליסה מכסה מקרים על בסיס יום האירוע כך שתקבלו כיסוי גם בתום תקופת הביטוח.

 • מחיר הפרמיה מתייקר עם השנים – כמו בכל ביטוח, הפרמיה נקבעת בהתאם לסיכון אליו נחשפת חברת הביטוח וככל שהסיכון הכלכלי גדול יותר – כך הביטוח מתייקר. כדאי לדעת שריבוי התביעות בשנים האחרונות גורם לעליה מתמדת במחיר ביטוח אחריות מקצועית לרופאים, בין היתר גם בגלל סכומי הפיצויים שמטילים את הרופאים לשלם לתובעים.

ביטוח אחריות מקצועית רפואית – שקט נפשי וגב כלכלי

ישנם יתרונות רבים לביטוח אחריות מקצועית לרופאים. אתם יכולים להיות בטוחים שאם חלילה תוגש נגדכם תביעות רשלנות רפואית, תקבלו ליווי צמוד, עזרה, תמיכה והגנה מחברת ביטוח עם גב כלכלי חזק כדי שתוכלו לנהל את התביעה מבלי לוותר על שגרת עבודתכם ובמינימום פגיעה כלכלית.

המומחים שלנו עומדים לשירותכם!

אנחנו מאמינים שהשקעתם הרבה מאוד כסף וזמן כדי לעזור לאנשים, לפעול מכוונות טובות ולהציל חיים. אך גם טעויות קורות ועלולות להוביל לטרגדיה ולגרום לכם לשלם מחירים כבדים. הדרך היחידה למזער את הנזקים הכלכליים, היא ביטוח אחריות מקצועית לרופאים.

ביטוח מקצועי לרופאים הוא תחום מורכב שדורש ידע רב והיכרות מעמיקה. המומחים של מרכז הביטוח לעסקים מתמחים בתחום אחריות מקצועית ומתאימים זה עשרות שנים פתרונות ביטוחיים לרופאים, קליניקות, מרכזים רפואיים וגם לבעלי עסקים אחרים. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין ולהעניק לכם שירות אדיב ומקצועי להתאמת ביטוח משתלם ואיכותי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח למאמני פילאטיס

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח למאמני פילאטיס

לא משנה אם אתם מעבירים שיעורי פילאטיס מכשירים כשכירים או אם אתם מעבירים חוג פילאטיס מזרן בסטודיו הביתי שלכם – מומלץ שתבטחו את עצמכם עם ביטוח למאמני פילאטיס, לכל מקרה. מדוע זהו ביטוח שהוא בגדר חובה לכל מדריך פילאטיס, מה הוא מכסה וכמה הוא עולה?

קרא עוד »
ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח אחריות מקצועית לקבלני שיפוצים

כל קבלן שיפוצים נוטל על עצמו לא מעט סיכונים ברגע שהוא בוחר לבצע פרויקט מסוים, מורכב יותר או פחות. הסיבה לכך מובנת: מוטלת עליו אחריות רבה לעמוד בהתחייבויות מסוימות ולעמוד בסטנדרט גבוה, והכי חשוב – לא לגרום חלילה נזק כלכלי או לסכן את הלקוח שלו. לשם כך, כדאי שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן