ביטוח נושאי משרה – למה חשוב לשים לב?

אם אתם מעוניינים לעבוד במשרה בכירה, חשוב לשים לב שיש לכם בחוזה מול החברה שמעסיקה אתכם סעיף קריטי וחשוב מאין כמוהו – ביטוח נושאי משרה. במה בעצם מדובר? הנה כל הפרטים שכדאי לדעת

התייחסות מחודשת למעמדו של בכיר

בשנים האחרונות אפשר להבחין בשינוי משמעות באשר למעמדם ולאחריותם של כל מי שנחשב כנושא משרה. שינוי זה, נוצר בעקבות תקנות וחוקים חדשים שנכנסנו במטרה להגן על אותם אנשים שחייבים לקבל לא פעם החלטות קשות במסגרת תפקידם, ולהתמודד עם השלכותיהם. המוסד המשפטי בישראל עשה זאת במטרה לעודד בעלי תפקידים בכירים לקבל החלטות הרות גורל, כמובן כל עוד אלה נתקבלו בתום לב, ללא ניגוד אינטרסים ומדעת.

חשוב לציין, שאם קיים חשד סביר שהחלטות מסוימות התקבלו באופן שאינו עונה על דרישות אלה, נושאי משרה אלה יהיו חשופים לתביעות לא רק כל עוד הם עובדים בתפקיד שלהם, אלא גם הרבה לאחר מכן. לכן, אם אתם מתמודדים על תפקיד בכיר, חשוב מאוד לבדוק לעומק את החוזה שלכם, ולא לוותר על ביטוח נושאי משרה, כדי שתוכלו להתגונן מפני תביעות מסוג זה.

ביטוח נושאי משרה הוא ביטוח חשוב מאין כמוהו!

בעשור האחרון נדמה שקיימת מגמה הולכת וגוברת של תביעות שמוגשות נגד בכירים בכל מיני ארגונים, חברות ותאגידים. למעשה, כל מי שנפגע עקב מישהו בתפקיד בכיר יכול להגיש תביעה כנגדו, ולאו דווקא לקוחות. התובעים יכולים להיות אפילו ספקים, בעלי מניות, עסקים שכנים או מתחרים, רשויות מקומיות ואזוריות ואפילו עובדים מתוך החברה שבה אתם עצמכם מכהנים בתור נושאי משרה. גם לאחר שתפרשו מתפקידכם, עלולים לתבוע אתכם ישירות.

ביטוח נושאי משרה נועד להגן עליכם מפני תביעות אלה, ויכול לסייע לכם גם לקבל במסגרת תפקידכם החלטות בעלות השכלות קשות, מבלי לחשוש שמא עלולים לתבוע אתכם ויהיה עליכם לשלם פיצויים בסכומים דמיוניים.

מה מכסה ביטוח נושאי משרה?

הביטוח מעניק לכם למעשה כיסוי מלא במקרה שהוגשה נגדכם תביעה, כולל:

  • כיסוי לצורך קבלת ייעוץ והגנה משפטיות בכל הערכאות (כאמור במקרה של טעות תמימה)
  • כיסוי במקרה של הפרת חובת הזהירות
  • כיסוי במקרה של הפרת חובת אמונים כלפי החברה

כאמור, כל אלה יכוסו רק במקרה שאכן ההחלטה התקבלה בתום לב במסגרת תפקידכם, לרבות:

  • הפרת חובה
  • טעות אנוש
  • השמטה בלתי מכוונת
  • הצהרה לא מדויקת או מטעה
  • שכחה
  • חריגה מסמכות
  • רשלנות או הזנחה

ביטוח נושאי משרה – כך תעשו את זה נכון

אל תסתפקו בפוליסה שמציעים לכם במקום עבודתכם. חשוב מאוד לפנות לסוכן ביטוח על מנת לוודא שהביטוח מתאים באופן מדויק לצורכיכם. לשם כך קיימות הרחבות מיוחדות, שיכולות להיות רלבנטיות עבורכם, אבל לא עבור נושא משרה אחר. למשל – אפשר להוסיף הרחבות בנושא הנפקות בורסאיות, ניירות ערך, פירוק/מכירה/מיזוג חברה ועוד.

אתם מוזמנים לפנות למומחים של מרכז הביטוח לעסקים כבר עשרות שנים מתמחים בהתאמת פוליסות ייחודיות לכל בעל עסק. נשמח לייעץ לכם, לעזור לכם לבחור פוליסה מתאימה של חברות הביטוח המובילות ולהתאים אותו ספציפית לצרכים שלכם. צרו איתנו קשר עוד היום ותיהנו משירות מקצועי, מהיר ויעיל, יחס אישי וביטוח שיעניק לכם שקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן