ביטוח אחריות מקצועית למתווכים

מתווכים הם חלק בלתי נפרד מעסקאות הנדל״ן ועליהם להיות בקיאים בתחום כדי להימנע מהעברת מידע שגוי ללקוחותיהם. שגיאות עלולות לעלות להם ביוקר – בהיעדר הביטוח המתאים שיגן עליהם מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית. מה כדאי לדעת על פוליסת ביטוח האחריות המקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית למתווכים – למי הוא רלוונטי?

מתווכי נדל״ן עובדים באופן שוטף מול חברות גדולות או מול אנשים פרטיים. עליהם להיות בקיאים בחוקים משפטיים, רגולציות ושינויים בחוק הקשורים בתחום, על מנת לתת את הייעוץ הטוב והמקצועי ביותר – עניין קריטי בתחום הנדל״ן, שכן מעורבים בעסקאות אלו סכומי עתק. במידה וחלה טעות בעסקה כתוצאה מטעות, השמטה או רשלנות מקצועית של המתווך הוא עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעה משפטית העלולה לסכן את עבודתו, לגרום לו לפשיטת רגל וכתוצאה מכך לסגירת העסק – מעבר לתשלומי הפיצויים הרבים. קיימת חשיבות רבה לרכישת פוליסת ביטוח מתאימה שתגן על המתווך, בין אם הוא עובד כעצמאי או בין אם הוא בעל משרד תיווך בו מועסקים עובדים נוספים תחתיו. 

מה מכסה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למתווכים?

במקרה של תביעה, ביטוח אחריות מקצועית יממן את הוצאות המשפט ואת תשלום הפיצויים לתובעים, במידה ומדובר על טעות שנעשתה בתום לב. ניתן להרחיב את הפוליסה וליהנות, בין השאר, מכיסוי לאובדן מסמכים במסגרת עבודתו של המתווך ומהרחבות נוספות.  
מכיוון שתחום הנדל״ן הוא תחום יוקרתי מאוד, מדובר על סכומי עסקאות של למעלה משש ספרות, ובהתאם לכך יש לצפות מסכומי התביעה להיות גם כן בסדר גודל כזה, שספק אם מתווכי הנדל״ן יכולים לעמוד בתשלומי פיצויים בסדר גודל כזה. לכן לא כדאי לקחת סיכון מיותר ולעבוד ללא ביטוח רק כדי לחסוך כמה מאות שקלים בשנה בגין תשלומי פרמיית הביטוח. 

למה חשוב להתייעץ עם סוכן הביטוח לפני החתימה על החוזה?

המטרה של רכישת ביטוח היא הגנה מושלמת נגד כל הסיכונים האפשריים. לא כולם בקיאים בסעיפים הרבים של החוזה ולכן יכולים לטעות בשיקול הדעת בבחירת הביטוח הנכון. לכן מומלץ, לפני רכישת הפוליסה, להתייעץ עם בעל מקצוע שיכול להבהיר את הסעיפים השונים ולהמליץ על ההרחבות השונות על מנת שהפוליסה תותאם באופן מושלם לצרכים של המתווך באופן ספציפי בהתאם לאופי עבודתו ונפחה. 

טיפ: מה חשוב לדעת לפני רכישת הפוליסה?

על מתווך הנדל״ן לפעול לפי חוקי מדינת ישראל, הקובעים כי אין לעסוק בתיווך נדל״ן ללא רישיון בתוקף. עליו לעבוד לפי חוק המתווכים שנחקק בשנת 1996, המחייב אותו בין השאר לפעול באמינות והגינות מול הלקוחות שלו. 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע מקיף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית למתווכים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ אישי

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח למאמני פילאטיס

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח למאמני פילאטיס

לא משנה אם אתם מעבירים שיעורי פילאטיס מכשירים כשכירים או אם אתם מעבירים חוג פילאטיס מזרן בסטודיו הביתי שלכם – מומלץ שתבטחו את עצמכם עם ביטוח למאמני פילאטיס, לכל מקרה. מדוע זהו ביטוח שהוא בגדר חובה לכל מדריך פילאטיס, מה הוא מכסה וכמה הוא עולה?

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן