ביטוח למתווכים – היחידי שיגן עליכם מפני תביעות רשלנות

ביטוח למתווכים הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שמתווך יכול לרכוש לעצמו, כי למעשה מדובר בביטוח היחידי שמגן עליו מפני תביעות רשלנות. אז מה הוא מכסה, אילו יתרונות הוא מציע ומהו מחירו? בואו להכיר

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח למתווכים?

עסקת נדל"ן היא בדרך כלל עסקה שבה מעורבים לפחות עוד שני אנשים עם הרבה רגשות, רצונות וציפיות. כמו כן היא מגובה בסכומים של לפחות כמה מאות אלפי שקלים, שרוב האנשים עובדים מאוד קשה כדי לחסוך אותם במהלך חייהם. מספיק דבר קטן שמשתבש בדרך או שאינו לשביעות רצונו של המוכר או של הקונה, ומיד מופנית אצבע מאשימה כלפי המתווך. מכאן המרחק לתביעת רשלנות הוא בהחלט קצר.

רק כדי לסדר את האוזן נציין שעלות תביעת רשלנות עשויה להגיע בקלות לסכומים אסטרונומיים, של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים, ולפעמים גם יותר. סכומים כאלה עלולים לגרום לנזק כלכלי אדיר עבור כל סוכן או מתווך, אם אין לו ביטוח למתווכים.

הכיסויים שתקבלו במסגרת ביטוח למתווכים

ביטוח למתווכים, הוא למעשה ביטוח אחריות מקצועית המיועד למי שעוסק בתיווך דירות או נכסי נדל"ן אחרים. ביטוח זה בנוי משתי שכבות: השכבה הראשונה היא שכבת הכיסויים הבסיסית, והיא כוללת הן תשלום בעבור כל ההוצאות המשפטיות הנדרשות לצורך התנהלות בתביעה בבית המשפט ומחוצה לו והן עבור תשלום פיצויים לתובע, במידה ותידרשו לכך. כל זאת כמובן בהתאם לגבולות האחריות ולתנאים המפורטים בפוליסה.

השכבה השנייה היא שכבת ההרחבות. למעשה מדובר בכיסויים נוספים שניתן להוסיף לפוליסה על מנת להרחיב את הכיסוי ולהפוך אותו למקיף יותר. כך למשל ניתן להוסיף לפוליסה כיסוי רטרואקטיבי על מקרים שקרו עוד בטרם שביטחתם את עצמכם.

עלות ביטוח למתווכים

ודאי אחת השאלות שעולות לכם כעת לראש היא כמה עולה ביטוח למתווכים, וזו בהחלט שאלה לגיטימית. אך כדי לתת תשובה מדויקת ואמינה, חשוב קודם כל שסוכן הביטוח יכיר אתכם ואת סוכנות התיווך שלכם, כדי להתאים לכם את הכיסויים הרלבנטיים ביותר עבורכם. המטרה היא להתאים את הכיסויים לצורכיכם ולתקציבכם, על מנת שהפוליסה תהיה כמה שיותר משתלמת.

יש לציין שיש מאפיינים רבים לכל משרד תיווך שעשויים להשפיע על מחיר ביטוח למתווכים, כך שלמעשה יתכן מצב שבו שני מתווכים המבוטחים באותה חברה ישלמו מחיר שונה, משלל סיבות, למשל: בחירת גבולות אחריות שונים, עבר ביטוחי שונה, מחזור הכנסות שונה, רצון לשלם דמי השתתפות עצמית גבוהים יותר או נמוכים יותר וכדומה.

מתלבטים? תנו לנו לעשות לכם קצת סדר: יתכן ועלות הביטוח עשויה להיראות יותר יקרה בהשוואה לביטוחים אחרים שיש לכם. עם זאת, חשוב לזכור שהמחיר החודשי שתשלמו על הפוליסה יהיה הרבה יותר זול לעומת המחיר שתצטרכו לספוג אם חלילה יתבעו אתכם. שנית, לבטח את עצמכם זה לדעת שאתם יכולים לעבוד בלי דאגות, וגם אם חלילה יגישו נגדכם תביעה בגלל עסקה שאינה קלעה לציפיותיהם של הקונים או המוכרים, חברת הביטוח תעמוד לצדכם ותעזור לכם כלכלית, מבלי שחלילה תאבדו את מקור פרנסתכם.

ביטוח למתווכים – לעבוד בלי דאגות

כבר במשך עשורים מרכז הביטוח לעסקים מתמחה בביטוחים עסקיים, ובדגש על תחום ביטוחי החבות ועובד מול כל חברות הביטוח המובילות בישראל. המומחים שלנו מנוסים באפיון צורכיו של כל עסק, ובקיאים היטב בפוליסות הקיימות, על מנת לערוך בשבילכם השוואת מחירים ברמה הגבוהה ביותר ולהתאים לכם את הביטוח המשתלם מכול. רוצים ליהנות משקט נפשי? פנו אלינו עוד היום ותקבלו ייעוץ מקצועי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן