ביטוח אחריות דירקטורים מתייקר בקרוב – כך תוכלו לחסוך

חברות הביטוח החליטו לפני כמה שבועות לייקר את הפרמיה על ביטוח דירקטורים ונושאי משרה, שמטרתו היא לספק רשת ביטחון כלכלית לבכירים במשק, במקרה של תביעה משפטית. מי נפגע בעקבות החלטה זו? ואיך בכל זאת ניתן להשיג מחיר משתלם על הביטוח?

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה – למה זה טוב?

לפני הכול ברצוננו להזכיר מהו בעצם ביטוח דירקטורים ונושאי משרה. מדובר בביטוח שנועד להגן על אנשים שעובדים בתפקידים בכירים בחברות, מוסדות, תאגידים וארגונים. לא פעם מוטלת על כתפיהם אחריות גדולה, מאחר ולא פעם עליהם לשנות את חוקי המשחק, ולקבל החלטות מורכבות שעלולות לייצר אדוות של השפעה עבור אנשים רבים, כגון: עובדים, לקוחות, בעלי מניות, ספקים ועוד.

עובדים בעמדות מפתח למעשה חשופים כל הזמן לתביעות מהרגע שהם מסכימים להיכנס לתפקיד מסוים ועד ליומם האחרון. כלומר, גם אם הם פרשו מעבודתם או עברו לחברה אחרת, עדיין מי שנפגע בעקבות החלטותיהם עלול להחליט שברצונו לתבוע את אותם בכירים.

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה מאפשר לאנשים בעמדות בכירות לקבל החלטות הרות גורל, ללא חשש מתביעות. הביטוח מגן עליהם מפני פריסה כלכלית מיום קבלתם לעבודה ולתמיד, וכך הם יכולים להרגיש בטוחים לקבל החלטות גם אם עלולות להיות להם השלכות משמעותיות. לכן, חברות ענק ותאגידים דואגות לספק לאנשים המפתח שלהם ביטוח חיוני זה, והוא לרוב מופיע כחלק בלתי נפרד מחוזה ההעסקה.

לאחרונה הפוליסות התחילו להתייקר

מאז שנת 2020 פצחו חברות הביטוח במהלך שמייקר את פוליסות הביטוח. צעד זה פגע בעיקר בכל החברות הציבוריות, ובדגש על חברות שנחשבות כבעלות סיכון גבוה יותר להיתבע. הפוליסה של כל אחת מהן התייקרה בעשרות עד מאות אחוזים, מאחר וחברות הביטוח חשות שהסיכון שהן נוטלות הולך וגדל, כי הן מעריכות שפוטנציאל התביעות גדל.

כך למשל חברת הנדל"ן דה זראסאי גרופ נאלצה להתמודד מצד אחד בצניחה של גבול האחריות בפוליסת ביטוח אחריות דירקטורים (2 מיליון דולר בלבד לעומת 30 מיליון אשתקד)ומצד שני מהתייקרות משמעותית בפרמיה (150 אלף דולר לעומת 46 אלף בשנה שעברה).

גם חברת החיתום פועלים אי.בי.אי ספגה מכה לאחר שרכשת פוליסת ביטוח אחריות דירקטורים עם גבול אחריות של 10 מיליון דולר לכל מקרה. רק שנה שעבר שילמה על אותה הפוליסה 159,000$ לעומת 280,000$ שהיא נדרשת לשלם עליה כעת.

מה אפשר לעשות כדי להוזיל מחיר ביטוח אחריות דירקטורים?

ישנם גורמים רבים שעשויים להשפיע על מחיר ביטוח אחריות דירקטורים. לכן חשוב לפנות לסוכן ביטוח מקצועי שמכיר היטב את הנושא ויוכל לבצע עבורכם הערכת סיכונים, כדי להחליט מהו סכום הכיסוי שכדאי שיהיה לכם. במקרה מסוים יתכן וכיסוי של מיליון שקלים יהיה די והותר, ואילו במקרים אחרים תצטרכו כיסוי של כמה מיליוני דולרים.

חשוב גם להבין לעומק מהם הסיכונים שהדירקטור חשוף אליהם במהלך תפקידו, ולבצע התאמה אישית, לפי מידת הצורך. התאמה אישית לעתים דורשת הרחבות לפוליסה שמצד אחד עלולה לייקר את הפרמיה ומצד שני לספק כיסוי מקיף ואיכותי יותר. מאחר ומדובר בביטוח מודולרי עם אינספור הרחבות, סוכן ביטוח שמתמחה בביטוח אחריות דירקטורים, יוכל לבנות את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר, על סמך שיחת אפיון.

לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים, שמתמחים בתחום זה כבר למעלה מ- 20 שנה ושעובדים עם מיטב חברות הביטוח בארץ. הצטרפו לשורה ארוכה של לקוחות מרוצים שכבר נהנים מביטוחים איכותיים, שירות מקצועי בשילוב יחס אישי  ומשקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן