מתקפות סייבר נפוצות ואיך להתגונן מפניהן?

מתקפות סייבר נפוצות יותר ויותר בימינו. אלפי מתקפות מתרחשות מדי יום בכל רחבי הרשת. מהן המתקפות העיקריות, במה הן שונות והאם אפשר להכין את עצכם למקרה שגם אתכם יתקפו? המומחים של מרכז הביטוח לעסקים מסבירים

אילו מתקפות סייבר נפוצות יותר?

מאז פרוץ מגיפת הקורונה, כשהטכנולוגיה הפכה יותר לנחוצה ולזמינה יותר, תדירות מתקפות הסייבר רק עולה יותר ויותר. ניתן לחלק את התקיפות לשני סוגים עיקריים: תקיפות אקטיביות לעומת תקיפות פסיביות. למרות שמדובר בשיטות שונות זו מזו, יש להם דבר אחד משותף והוא הנזק הכלכלי העצום שהן גורמות לעסקים בכל סדר גודל שהוא ואפילו לאנשים פרטיים.

מתקפה בשיטה האקטיבית

אם מדברים על מתקפות סייבר נפוצות שמתבצעות בשיטה האקטיבית, הרי שהשיטה המוכרת מכולן היא פישינג. כלומר – מישהו מתחזה למוסד / ארגון / גוף / אדם כלשהו ומשכנע אדם אחר למסור לו מידע רגיש (למשל פרטי חשבון בנק, פרטים של מערכות ממוחשבות, פרטי לקוחות ומידע פנים ארגוני) באמצעות מיילים, הודעות טקסט או שיחת טלפון. כיום, כשיש הרבה יותר אנשים שעובדים מהבית, הרי שקשה יותר לעלות על שיטה כזו, ולא מספיק להזהיר את העובדים מפניה.

מתקפה בשיטה הפסיבית

בשיטה הפסיבית ההאקרים פשוט פורצים למערכות כדי לשתול וירוסים או קודים זדוניים שמשמשים אותם בכל דרך אפשרית כדי לאסוף עליכם מידע או לחלופין משתלטים מרחוק על המערכות שלכם, מצפינים את המידע ודורשים כופר תמורת שחרורם.

מתקפה מסוג זה עלולה להיות בעייתית אפילו יותר מהסוג הראשון, כי כאן הרבה פעמים לוקח זמן להבין שבכלל  יש מישהו שעוקב אחריכם ופרץ למחשב שלכם. בפעמים אחרות ישר מרגישים את הפריצה, כיוון שכל המידע נעול והעבודה מושבתת לחלוטין או גורמת לשיבושים קשים מאוד.

איך מתבצעות מתקפות סייבר שקטות?

אם מדברים על מתקפות סייבר נפוצות, כדי להתייחס באריכות דווקא למקרים של מתקפות שקטות, שמתרחשות ממש מתחת לאפכם, מבלי שתשימו לב. האקרים שותלים קודים שעוקבים אחריכם, לומדים עליכם ובהמשך מנסים לפתות אתכם ללחוץ על מודעות, לפתוח קישורים שנשלחים במייל,  להוריד תוסף מיוחד לדפדפן וכדומה. במקרים רבים, גם כשיש מנגנוני הגנה כאלה או אחרים, פצחנים מסוגלים לעקוף אותם, לגנוב הרשאות, לקבל מידע רגיש על הלקוחות שלכם או סתם לגרום לנזק במערכות שלכם.

אז איך אפשר להתמגן מפני מתקפות סייבר נפוצות?

ברור שתחום אבטחת המידע כיום משתדל לעמוד בקצב של מתקפות סייבר נפוצות, ומספק מוצרים טובים שיכולים לעזור, אבל מאחר ותדירותם עלתה, אי אפשר להסתמך רק עליהם. הרי אנחנו שומעים בחדשות ללא הרף על מתקפות שהצליחו בחברות ובארגונים הכי גדולים וחשובים – למשל חברת הביטוח שירביט, בית חולים הלל יפה ועוד.

שקט נפשי אמיתי מתחיל מביטוח סייבר איכותי

אם אתם רוצים שקט נפשי אמיתי, אתם חייבים שיהיה לכם ביטוח סייבר לעסקים. כך, גם אם חלילה האקרים יאתרו פריצה והגרוע מכל יתרחש, תוכלו לקבל סיוע של צוות שמתמחה במצבי משבר מסוג זה, שילווה אתכם, ימזער את הנזקים ואף יפצה אתכם במידת הצורך.

רוצים להצטרף או לחדש את הביטוח שברשותכם? אנחנו מזמינים אתכם לפנות עוד היום אל המומחים של מרכז הביטוח לעסקים. אנחנו מתמחים כבר עשרות שנים בהתאמת ביטוח סייבר לעסקים ועובדים עם מיטב החברות. השאירו פרטים ונשמח להתאים גם לכם ביטוח איכותי ובמחיר משתלם.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן