ביטוח אחריות נושאי משרה ודירקטורים כלל – אתם נמצאים בידיים טובות

ביטוח אחריות נושאי משרה ודירקטורים כלל נועד על מנת לספק לכם תחושת ביטחון ומעל לכל – להעניק לכם שקט נפשי. למי זה מיועד, מה הוא מכסה ומה חשוב לדעת עליו? מוזמנים לגלות!

ביטוח נושאי משרה ודירקטורים מבית כלל

בשנים האחרונות קיים ביקוש הולך וגובה לפוליסות ביטוח נושאי משרה, כלל ביטוח היא אחת החברות המספקות את המענה הנדרש לאנשים שעובדים בתפקידי ניהול בכירים בחברות המובילות במשק הישראלי. הביטוח מכסה תביעות אישיות המוגשות כנגד המבוטח עצמו בעקבות תפקיד מסוים, וחשוב להדגיש כי הוא אינו נועד על מנת לבטח את החברה עצמה שבה הוא עובד.

למי מיועדת הפוליסה?

חברת כלל מייעדת את הפוליסה על מנת להעניק רשת ביטחון לכל אותם נושאי המשרה בחברות ובארגונים, למשל: חברי דירקטוריון, מנהלים, מנכ"לים, מנהלי עסקים ראשיים, סמנכ"לים וכדומה. עם זאת, בשנים האחרונות הורחבה הפוליסה כך שהיא תתאים לכל עובד שמחזיק בתפקיד ניהול או במשרה בכירה אחרת. כך או כך, התפקיד אינו זה שקובע מבחינה משפטית אם אותו מבוטח יכוסה או לא, אלא מהותו ותכליתו.

חברת כלל ביטוח היא חברה מוכרת ומאוד ותיקה. אם בעבר ביטחה בעיקר חברות ענק ותאגידים גדולים, הרי שכיום היא מבטחת גם חברות קטנות ובינוניות, לרבות חברות סטרט אפ, מגופים  שקונים פוליסה עם גבול אחריות של מאה אלף דולר ועד לתאגידי ענק, חברות ציבוריות ובנקים, שקונים גבול אחריות של מאות מיליוני דולרים.

כיסויים במסגרת ביטוח אחריות נושאי משרה ודירקטורים כלל

הפוליסה מספקת הגנה לנושא המשרה במקרה שבו חלילה מוגשת נגדו תביעות משפטיות בטענה על מעשים שנעשו שלא כדין ושבוצעו במסגרת מילוי תפקידו בחברה וגרמו לנזק כספי לתובע. בין היתר, הביטוח מכסה מקרים של הפרת חובה, התרשלות, הזנחה, טעות, הצהרה מטעה, משגה או חריגה מסמכות, שנעשו על ידי המבוטח בתום לב, תוך כדי ועקב עיסוקו בתאגיד.

לאור חומרת התביעות האפשריות, שבעבר נרכש רק על ידי חברות ציבוריות, הופך בתקופה האחרונה לפופולרי ביותר בקרב כל חברה וארגון שמעוניינים למשוך אליה בכירים ולהציע להם הגנה כזו. יותר ויותר חברות פרטיות, חברות ממשלתיות, עמותות, מלכ"רים, אגודות שיתופיות וכו' רוכשות לעצמם ביטוח מסוג זה.

מה כדאי לדעת על פוליסת אחריות נושאי משרה?

ביטוח אחריות נושאי משרה ודירקטורים כלל מבוסס לפי תפקיד ומכסה מקרים החל מ"יום הגשת התביעה". כלומר, במסגרת תקופת הביטוח בלבד ואינו כולל כיסוי למקרים שקרו בטרם רכישת הפוליסה.

שימו לב שחברת הביטוח משפה נושאי משרה במקרים של הפסד או נזק שנגרמו עקב "מעשה שלא כדין" מצדם, או לחלופין מפצה את החברה אם היא זו שרכשה את הביטוח לנושא המשרה.

חשוב עוד לציין שקיימים חריגים בפוליסה. כך למשל תביעות מסוג מסוים לא יכוסו, למשל: נזקי גוף ו/או רכוש, אי יושר, מרמה, מעשה מכוון או זדוני וכן מחריגה הפוליסה תביעות ידועות נוספות.

עוד נציין שהחברה מטילה אחריות על המבוטח חובה להודיע על כל שינוי מהותי בחברה אשר עשוי להשפיע על אחריות המבטחת, ובעיקר על אירועים או נסיבות לגביהם קיים חשש שהם עלולים להוביל לתביעה נגד נושאי המשרה. יש לזכור שסוכן ביטוח שבקי בתחום יתאים את הפוליסה ניתן להתאים לצורכי הלקוח, בין היתר, באמצעות השמטת חריגים מסוימים או הוספת הרחבות הנדרשות באופן ייחודי לאותו לקוח.

רכשו לעצמכם ביטוח שיעניק לכם שקט נפשי

חשוב לזכור שביטוח אחריות נושאי משרה אינו פוטר את נושא המשרה מאחריות אך עשוי לשחררו מהדאגה לתוצאות האפשריות של פעולותיו היומיומיות כנושא משרה בחברה. חשיבותה של הפוליסה אינה רק למקרה בו תצלח התביעה, אלא אף בשלביה הראשונים כאשר ההוצאות המשפטיות הנחוצות לצורך ההגנה גבוהות במיוחד. 

אז אל תגידו "לי זה לא יקרה". פנו עוד היום אל המומחים של מרכז הביטוח לעסקים, שעוסקים בתחום כבר עשרות שנים ומלווים לקוחות קטנים, בינוניים וגדולים כאחד מול חברות הביטוח המובילות. אנחנו נדאג להתאים לכם ביטוח שמותאם במיוחד למידותיכם, במחיר משתלם ובאופן אינבידואלי. צרו קשר עוד היום לפרטים נוספים.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן