ביטוח צד ג לעסק – האם זה משתלם?

ביטוח צד ג לעסק מגן עליכם מפני תביעות בגין נזקי רכוש שנגרמו לגורם שלישי במסגרת פעילותכם העסקית או בעקבותיה. מדובר בביטוח חשוב מאוד, והרבה בעלי עסקים נוטים לוותר עליו מתוך רצון לחסוך בעלויות הביטוח. אבל הזול עלול לעלות ביוקר. הנה כמה פרטים שתדעו על הביטוח שרלבנטי לרוב בעלי העסקים.

למה חשוב שיהיה ביטוח צד ג לעסק?

אנחנו חיים בעידן שבו בתי המשפט עמוסים מאוד. יותר ויותר אנשים מחליטים להילחם בבתי המשפט ולדרוש את הפיצויים שהם מאמינים שמגיעים להם, ובמיוחד אם מדובר בפיצויים שמגיעים להם עקב נזקי רכוש שנגרמו להם בזמן שביקרו בבית עסק כלשהו.

הסטטיסטיקה מראה שבמוקדם או במאוחר בעלי עסקים רבים יקבל תביעה עקב נזק שנגרם במסגרת פעילותם העסקית. גם אם תוגש נגדכם רק תביעה אחת וגם אם תהיו חפים מפשע, מדובר בהוצאה בלתי מבוטלת שנדרשת לצורך ייעוץ וייצוג משפטי. אם חלילה בית המשפט יכריע שאתם אשמים ותאלצו לשלם גם פיצויים, יתכן ויהיה לכם קשה עוד יותר לעמוד בהוצאה כזו, ובמיוחד אם היא בלתי מתוכננת. ביטוח צד שלישי לעסק מגן עליכם בדיוק מפני סיטואציות מסוג זה.

מתי משתמשים בביטוח צד ג לעסק?

הביטוח מכסה אתכם בכל מקרה שצד שלישי טוען שנפגע בזמן שביקר בבית העסק שלכם או עקב פעילותכם בעסק. לצורך העניין – יתכן ומדובר בלקוח, ספק או בעל עסק שעובד בשכנות אל העסק שלכם. אם קרה אירוע מפתיע וחיצוני, ואחד מהם נפגע, נפל, נפצע או נחבל, הוא עלול להגיש נגדכם תביעה או כלפי העסק שלכם.

מצב כזה עלול לקרות גם אם אינכם אשמים באירוע, ואין מדובר ברשלנות מקצועית חלילה, אתם נקלעים למצב שעליכם מיד לפנות לייעוץ משפטי, להיעזר באיש מקצוע שילווה אתכם בתהליך זה ולשלם לא מעט כסף. חשוב להדגיש מאותו הרגע הוגשה נגדכם תביעת נזיקין על ידי אדם שטוען שנפגעה תוכלו להשתמש בביטוח. זה המקום להדגיש אין צורך לחכות שהכסף יירד מהחשבון, כדי להשתמש בכיסויים שיש לכם.

הוצאות משפטיות כבדות ופגיעה ברווחים

תביעות נזיקין עלולות למוטט כלכלית כל בעל עסק, בין אם הוא בתחילת דרכו ובין אם הוא כבר בעל ניסיון של עשרות שנים, בין אם יש לו עסק קטן ובין אם יש לו מפעל ענק עם עובדים רבים. כל תביעה גוררת בעקבותיה הוצאות כספיות כבדות.

יש לכך לפחות 3 סיבות עיקריות:

  • קיים צורך בייעוץ משפטי וליווי צמוד לאורך כל התהליך, כששיאו הוא כמובן התדיינות בבית המשפט
  • אם בית המשפט מקבל את טענות התובע, הוא עלול להטיל עליכם את האחריות לפצות את הנפגע, גם אם המקרה שראה לא היה בשליטתכם
  • כל התהליך ארוך מאוד ולעתים דורש להפסיד ימי עבודה וכך גם ההכנסות והרווחים נפגעים.

ביטוח צד ג לעסק מעניק לכם את הכיסוי הטוב ביותר מפני הוצאות כבדות שיהיו לכם בעקבות תביעת צד שלישי: הוא עוזר לכם לכסות את ההוצאות המשפטיות הנדרשות לצורך הגנתכם וגם יכסה את הפיצויים שיתכן ותאלצו לשלם לצד התובע.

 

מה עוד חשוב לדעת?

  • גם אם כבר יש לכם ביטוח עסק, חשוב שתדעו שהוא לא תמיד מכיל את הכיסוי של ביטוח צד ג לעסק.
  • לעתים יש החרגות המגדירות מיהו בדיוק צד שלישי (למשל עובדי העסק אינם יכולים להיחשב כצד ג').
  • קיימת הרחבה המאפשרת לכם לכלול בפוליסה גם את קבלני המשנה ועובדיהם, שאתם שוכרים לטובת פעילותכם העסקית.

ביטוח צד ג' לעסק – רשת הביטחון הכלכלית שלכם

המומחים שלנו במרכז הביטוח לעסקים ישמחו להתאים לכם פוליסה איכותי המתאימה לאופי העסק שלכם, יבחנו את שלל הסיכונים אליהם אתם חשופים ויבחנו את הפוליסה לעומק כדי לוודא שאתם מכוסים כראוי. פנו אלינו עוד היום לפגישה או לשיחת ייעוץ ותיהנו משירות מקצועי ושקט נפשי.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
למה חשוב שיהיה לכם ביטוח עסק (1)

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח עסק?

נתתם את הלב והנשמה והקמתם את העסק שתמיד רציתם ב- 10 אצבעות ובאמת מגיע לכם כל הכבוד, כי זה ממש לא מובן מאליו. אבל כדי שתמשיכו לחיות את החלום, צריך להגן על העסק. וכאן נכנסת לתמונה פוליסת ביטוח לעסק.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן