מהו ביטוח אחריות מוצר לקבלנים?

ביטוח אחריות מוצר לקבלנים מעניק כיסוי ביטוחי לנזקים לגוף או לרכוש של צד שלישי שנגרמו לאחר סיום העבודות ומסירת הפרויקט.

מהו ביטוח אחריות מוצר לקבלנים?

לפי החוק, בניין נחשב למוצר, כאשר החוק מחייב את הקבלן לפצות את מי שנגרם לו נזק לגוף או לרכוש כתוצאה מבעיה או תקלה בבניין. החוק מרחיב את חובת הפיצויים גם למי שנפגע מרכיבים שונים בבניין דוגמת דלתות, חלונות, מטבחים וכדומה. ביטוח אחריות מוצר לקבלנים מגן עליך מתביעות צד שלישי בגין נזקים אלו. 

ביטוח אחריות מוצר לקבלנים  מעניק כיסוי ביטוחי לנזקים לגוף או לרכוש של צד שלישי שנגרמו לאחר סיום העבודות ומסירת הפרויקט. התוכנית מיועדת לקבלן החשוף לתביעות בגין נזקים שונים המתגלים לאחר מסירת הפרויקט.

התוכנית כוללת כיסוי ביטוחי כדלקמן:

  • תביעות עקב נזק שנגרם לצד שלישי
  • הוצאות משפטיות סבירות להגנה בהליכים פליליים ומנהליים
  • אחריות צולבת – כיסוי גם במקרה של תביעות בין מבוטחים
  • פגיעה אישית – חדירה לפרטיות, לשון הרע, מעצר שווא, הפרה בתום לב של חובת סודיות וכדומה

ביטוח אחריות מקצועית – למי מיועדת?

מיועד לכל קבלן העוסק בענף הבניה ולא רק לקבלן הראשי. ביטוח אחריות מוצר לקבלנים ראוי שיחזיקו ברשותם גם קבלני חשמל, קבלני מיזוג אויר ואינסטלציה, קבלני ריצוף וקבלני אלומיניום. חוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980  קובע שגם בנין הוא מוצר.

חוק האחריות למוצרים פגומים קובע כדלקמן : "מוצר" –  לרבות רכיב ואריזה של מוצר, מוצר המחובר למקרקעין, ובנין ". פגיעות בגוף וברכוש מתרחשות לעיתים קרובות בסביבת ביניינים עקב הינתקות ונפילה של חיפוי חיצוני, התנתקות של מעקה, ריצוף שאינו יציב, והתמוטטות של תקרות אקוסטיות

חוק האחריות למוצרים פגומים קובע כי אשמת הקבלן היא אשמה חמורה לפי פקודת הנזיקין שמשמעותה שהנפגע אינו צריך להוכיח רשלנות של הקבלן. לכן, חשיפתו של הקבלן לתביעות בגין אחריות המוצר היא מירבית. ניתן לדרוש פיצוי על פי חוק מוצרים פגומים מוגבל לעד פי שלוש מהשכר הממוצע במשק כו-כן, הנתבע גם יכול להגיש תביעה  על פי פקודות הנזיקין אין הגבלה לגובה הפיצוי המבוקש. חוק מוצרים פגומים דן בפגיעה בגוף בלבד .

במידה וקיים נזק לרכוש ניתן  לתבוע על פי פקודות הנזיקין. בעת עריכת פוליסת ביטוח אחריות מוצר לקבלנים רצוי להתייעץ עם מומחים שיסייעו להעריך את הסיכון ולפיו לקבוע את גבולות האחריות המירביים לביטוח. חובה שבפוליסה יצוין מועד רטרואקטיבי בהתאם למועד הראשון בו מסר הקבלן עבודות ללקוחותיו. יש  להמשיך ולרכוש ביטוח כל עוד קיימת לקבלן חבות על פי החוק .

החבות על פי חוק מוצרים פגומים היא 10 שנים  מיום מסירת הדירה הדירה האחרונה בפרויקט.על פי פקודת הנזיקין החבות בהתאם לחוק ההתיישנות.

שיתוף:
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
מאמרים נוספים
ביטוח מלגזה

ביטוח מלגזה : כך תסירו דאגה מלבכם

הרבה בעלי עסקים משתמשים במלגזות לצורכי שינוע של ציוד וסחורה ממקום למקום. ללא ספק מדובר בכלי שימושי שמקצר את תהליכי העבודה באופן דרסטי, וקשה מאוד לדמיין איך היה נראית שגרת עיסוקכם בלעדיו. לכן חשוב שיהיה לכם ביטוח מלגזה.

קרא עוד »
מרכז הביטוח לעסקים בשיתוף פעולה מלא מול כל חברות הביטוח בישראל
קודם
הבא
לקבלת הצעה לביטוח עוד היום

שמתאימה בדיוק לעסק שלכם
במחיר הכי טוב מבין כל חברות הביטוח בישראל

השאירו כאן פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ:

מרכז הביטוח לעסקים הינו פורטל המרכז מידע מקיף למנהלים ובעלי עסקים בכל הקשור לביטוח העסק אותו הם מנהלים הן באספקטים הנוגעים לרכוש העסק והן באלו הנוגעים לחבויות של העסק כלפי עובדיו, מבקריו, שכניו ולקוחותיו.

המאמרים המקצועיים באתר נועדו לשמש גם ככלי עזר לרכישת שפה משותפת של הלקוחות עם סוכני הביטוח ויועצי הביטוח שלהם וזאת על מנת לשפר את הכיסוי הביטוחי הקיים או לחלופין להסיר הגנות שבעלי העסק ומנהליו סבורים שהן מיותרות וזאת לאחר שקיבלו מידע מקיף לגבי הכיסוי הביטוחי הרלבנטי שברשותם.

כל הזכויות שמורות המרכז הביטוח לעסקים ©
2024
קבלו הצעה משתלמת
הזינו כאן פרטים:
דילוג לתוכן